loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Wg. najnowszych badań 2/3 Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego od Putina
Opublikowano dnia 19.07.2018 08:48
Według najnowszych badań socjologicznych, dwie trzecie Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego, niż Putin. To oczywiście skutek propagandy ich mediów mainstreamowych plus tradycyjny niemiecki antyamerykanizm. Ciekaw jestem jak wypadłyby takie badania u nas? Szacuję, że pół na pół. W końcu ich media w naszym kraju również nie próżnują. 

Kremlin.ru - Wikimedia Commons/Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)

Niemal dwie trzecie Niemców widzą w osobie amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, większe zagrożenie dla pokoju światowego, niż ze strony rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. W badaniach przeprowadzonych przez Instytut Badania Opinii Publicznej »YouGov« na zlecenia Niemieckiej Agencji Prasowej (DPA), w porównaniu z Trumpem Putin wypada ponadto jako ten sympatyczniejszy, bardziej kompetentny i potężniejszy. Szczególnie duży jest dystans, gdy chodzi o kompetencje: tylko 5 procent wskazało na Trumpa, 56 procent na Putina, a reszta nie udzieliła żadnej odpowiedzi.
(...)

Również wśród polityków oceny wypadają podobnie.

Według YouGov, 64 procent [polityków] uważa, że Trump stanowi większe niebezpieczeństwo dla pokoju światowego, a tylko 16 procent wskazało na Putina. 36 procent uważa też Putina za sympatyczniejszego, a tylko 6 procent - Trumpa. Większość, bo aż 58 procent nie chciało udzielić żadnej odpowiedzi. Zaskakujące jest również to, że spośród obu mężów stanu Putin uważany jest za tego potężniejszego (43 do 25 procent), chociaż USA militarnie i gospodarczo jest o wiele silniejsza niż Rosja.

Wśród zwolenników partii reprezentowanych w Bundestagu w tych porównaniach obu szefów państw nie występują istotne różnice [w stosunku do wyżej przytoczonych]. Nawet wśród wyborców Unii [CDU/CSU] Putin uważany jest za tego sympatyczniejszego (31 do 7), kompetentniejszego (56 do 5) oraz potężniejszego (44 do 29), a Trump jako ten bardziej niebezpieczny (66 do 18).


- czytamy na welt.de.

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.