loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Wg. najnowszych badań 2/3 Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego od Putina
Opublikowano dnia 19.07.2018 08:48
Według najnowszych badań socjologicznych, dwie trzecie Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego, niż Putin. To oczywiście skutek propagandy ich mediów mainstreamowych plus tradycyjny niemiecki antyamerykanizm. Ciekaw jestem jak wypadłyby takie badania u nas? Szacuję, że pół na pół. W końcu ich media w naszym kraju również nie próżnują. 

Kremlin.ru - Wikimedia Commons/Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)

Niemal dwie trzecie Niemców widzą w osobie amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, większe zagrożenie dla pokoju światowego, niż ze strony rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. W badaniach przeprowadzonych przez Instytut Badania Opinii Publicznej »YouGov« na zlecenia Niemieckiej Agencji Prasowej (DPA), w porównaniu z Trumpem Putin wypada ponadto jako ten sympatyczniejszy, bardziej kompetentny i potężniejszy. Szczególnie duży jest dystans, gdy chodzi o kompetencje: tylko 5 procent wskazało na Trumpa, 56 procent na Putina, a reszta nie udzieliła żadnej odpowiedzi.
(...)

Również wśród polityków oceny wypadają podobnie.

Według YouGov, 64 procent [polityków] uważa, że Trump stanowi większe niebezpieczeństwo dla pokoju światowego, a tylko 16 procent wskazało na Putina. 36 procent uważa też Putina za sympatyczniejszego, a tylko 6 procent - Trumpa. Większość, bo aż 58 procent nie chciało udzielić żadnej odpowiedzi. Zaskakujące jest również to, że spośród obu mężów stanu Putin uważany jest za tego potężniejszego (43 do 25 procent), chociaż USA militarnie i gospodarczo jest o wiele silniejsza niż Rosja.

Wśród zwolenników partii reprezentowanych w Bundestagu w tych porównaniach obu szefów państw nie występują istotne różnice [w stosunku do wyżej przytoczonych]. Nawet wśród wyborców Unii [CDU/CSU] Putin uważany jest za tego sympatyczniejszego (31 do 7), kompetentniejszego (56 do 5) oraz potężniejszego (44 do 29), a Trump jako ten bardziej niebezpieczny (66 do 18).


- czytamy na welt.de.

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Gospodarka w II kwartale także na „piątkę z plusem”
Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał tzw. szybki szacunek PKB w II kwartale tego roku, z którego wynika, że niewyrównany sezonowo wzrósł on realnie o 5,1% w stosunku do II kwartału 2017 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.