loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Śmieci z Niemiec dalej jadą do Polski. Policja zatrzymała transport
Opublikowano dnia 12.06.2018 13:50
W Dąbrowie Niemodlińskiej policja zatrzymała do kontroli ciężarówkę, w której polski przedsiębiorca przywiózł z Niemiec do Polski odpady komunalne, czyli zwykłe śmieci - podaje polsatnews.pl

Źródło: screen YouTube
Inspektorzy transportu drogowego bez trudu ustalili, że zatrzymana w piątek w Dąbrowie Niemodlińskiej ciężarówka wcale nie przewozi odpadów zaklasyfikowanych i opisanych w dokumentach jako plastik.

Żeby mieć pewność, co znajduje się w ładowni tira poprosili o pomoc kolegów z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ). Ci stwierdzili, że ciężarówka polskiego przewoźnika wypełniona jest odpadami komunalnymi, śmieci zostały sprasowane w 54 paczki.

Dzień przed przyjazdem nielegalnego transportu z Niemiec, mieszkańcy Dąbrowy Niemodlińskiej zaalarmowali policję i straż pożarną o intensywnym zapachu chemikaliów. Strażacy ustalili, że na składowisku znajdują się nieoznakowane zbiorniki o łącznej pojemności około 50 tysięcy litrów, zawierające m.in. silne kwasy z domieszką chloru. Ustalono, że zbiorniki przywiózł na miejsce przedsiębiorca, który wynajął halę od jej właściciela.

Źródło: polsatnews.pl
/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.