loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Śmieci z Niemiec dalej jadą do Polski. Policja zatrzymała transport
Opublikowano dnia 12.06.2018 13:50
W Dąbrowie Niemodlińskiej policja zatrzymała do kontroli ciężarówkę, w której polski przedsiębiorca przywiózł z Niemiec do Polski odpady komunalne, czyli zwykłe śmieci - podaje polsatnews.pl

Źródło: screen YouTube
Inspektorzy transportu drogowego bez trudu ustalili, że zatrzymana w piątek w Dąbrowie Niemodlińskiej ciężarówka wcale nie przewozi odpadów zaklasyfikowanych i opisanych w dokumentach jako plastik.

Żeby mieć pewność, co znajduje się w ładowni tira poprosili o pomoc kolegów z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ). Ci stwierdzili, że ciężarówka polskiego przewoźnika wypełniona jest odpadami komunalnymi, śmieci zostały sprasowane w 54 paczki.

Dzień przed przyjazdem nielegalnego transportu z Niemiec, mieszkańcy Dąbrowy Niemodlińskiej zaalarmowali policję i straż pożarną o intensywnym zapachu chemikaliów. Strażacy ustalili, że na składowisku znajdują się nieoznakowane zbiorniki o łącznej pojemności około 50 tysięcy litrów, zawierające m.in. silne kwasy z domieszką chloru. Ustalono, że zbiorniki przywiózł na miejsce przedsiębiorca, który wynajął halę od jej właściciela.

Źródło: polsatnews.pl
/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Upiorny świat futbolu
Czasy, gdy turnieje o tytuł Mistrza Świata miały naprawdę jakieś znaczenie, minęły bezpowrotnie. Dziś ten wielki turniej stał się czymś w rodzaju giełdy, na której można dobrze sprzedać lub też co niewykluczone, źle kupić.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: I patriotyzm, i zabawa
Mam nadzieję, że w Podłężu dojdzie do mądrego kompromisu, ponieważ okopywanie się na z góry ustalonych pozycjach nie wyjdzie na dobre żadnej ze stron konfliktu.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Dzień Ojca
Więcej rysunków w "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.