loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Śmieci z Niemiec dalej jadą do Polski. Policja zatrzymała transport
Opublikowano dnia 12.06.2018 13:50
W Dąbrowie Niemodlińskiej policja zatrzymała do kontroli ciężarówkę, w której polski przedsiębiorca przywiózł z Niemiec do Polski odpady komunalne, czyli zwykłe śmieci - podaje polsatnews.pl

Źródło: screen YouTube
Inspektorzy transportu drogowego bez trudu ustalili, że zatrzymana w piątek w Dąbrowie Niemodlińskiej ciężarówka wcale nie przewozi odpadów zaklasyfikowanych i opisanych w dokumentach jako plastik.

Żeby mieć pewność, co znajduje się w ładowni tira poprosili o pomoc kolegów z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ). Ci stwierdzili, że ciężarówka polskiego przewoźnika wypełniona jest odpadami komunalnymi, śmieci zostały sprasowane w 54 paczki.

Dzień przed przyjazdem nielegalnego transportu z Niemiec, mieszkańcy Dąbrowy Niemodlińskiej zaalarmowali policję i straż pożarną o intensywnym zapachu chemikaliów. Strażacy ustalili, że na składowisku znajdują się nieoznakowane zbiorniki o łącznej pojemności około 50 tysięcy litrów, zawierające m.in. silne kwasy z domieszką chloru. Ustalono, że zbiorniki przywiózł na miejsce przedsiębiorca, który wynajął halę od jej właściciela.

Źródło: polsatnews.pl
/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jacek
Wrona

Jacek Wrona: Na powitanie!
Melduję się w zacnym gronie blogerów "Tysola"!! Mam nadzieje, że mój pierwszy wpis nie będzie ostatnim! :-) I szacowna redakcja nie "zbanuje" mnie ku uciesze gawiedzi a moim pohańbieniu!
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecki dziennikarz o spotkaniu Trump-Merkel: "Czerwony dywan dla dyktatora"
Borys Reitschister jest byłym korespondentem niemieckich mediów w Moskwie, a dziś jednym z najbardziej ostrych krytyków Putina, a także niemieckiej polityki wobec Rosji. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rozmowy Trump-Putin i wielodniowa histeria, rozmowy Merkel-Putin i medialna cisza
Po spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które odbyło się 16 lipca w stolicy Finlandii- Helsinkach w części mediów w Polsce rozpętała się wielodniowa histeria, na temat przebiegu i treści rozmów między obydwoma przywódcami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.