loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Podręcznikowy przykład, jak skuteczna jest antypolska propaganda w niemieckich mediach
Opublikowano dnia 11.06.2018 12:35
"Świetny", wręcz podręcznikowy przykład tego, jak skuteczna i destruktywna jest ta antypolska propaganda w niemieckich mediach. Ten pan to bardzo znany w Niemczech i lubiany dziennikarz telewizyjny, do niedawna (bo już chyba nie występuje) znakomity popularyzator nauki.

pixabay.com
Widziałem na Youtubie kilka jego dawniejszych audycji popularnonaukowych, były rzeczywiście świetne. I oto ten człowiek kieruje list do Angeli Merkel, w którym poddaje ostrej krytyce jej politykę imigracyjną. U nas (po prawej stronie) można zaobserwować tendencję, by wszystkich którzy krytykują Merkel i przeciwstawiają się przyjmowaniu imigrantów, uważać automatycznie za naszych sprzymierzeńców, ba, za przyjaciół Polski. To niestety głupie złudzenie. W Niemczech - tak jak już napisałem - to pranie mózgów w odniesieniu do Polski zaszło tak daleko (zresztą napędzane ich tradycyjną niechęcią), że taki jeden z drugim "Klugscheißer" potrafi jednym tchem potępić Angelę za jej politykę imigracyjną i bredzić o braku demokracji w Polsce. (Mniej więcej od 2 min. 40 s.):
 

"(...) To nie jest jeszcze to najważniejsze, o czym chciałbym tu powiedzieć. Proszę zauważyć, że to niezadowolenie i narzekanie na naszą demokrację ogarnęło całą Europę, wszędzie mamy skręt na prawo. Polacy, Czesi, Słowacy, ale także Węgrzy, a ostatnio także Słoweńcy - oni wszyscy obrócili się przeciwko Europie. Oni oczywiście bardzo chętnie biorą z niej pieniądze, ale nie chcą wyciągać z tego żadnych konsekwencji. Popatrzmy tylko jak to jest dziś z demokracją w Polsce czy na Węgrzech, przecież to już nie ma z demokracją nic wspólnego. A to idzie dalej. Ostatnie wybory we Włoszech - przecież to wszystko było do przewidzenia. Oni (Włosi) wpakowali Europę w wielkie niebezpieczeństwo. (...)."
Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Warszawska wersja "Bajek z mchu i paproci"
Ciekawy jestem, co zaproponują kolejni kandydaci, którzy na pewno też będą pytani o przyszłość stalinowskiego reliktu.
avatar
Portal
Stoczniowy

MON szykuje dokumenty do programu Miecznik
Ministerstwo obrony narodowej przekazało redakcji Portalu Stoczniowego informację, że trwa przygotowanie niezbędnych dokumentów umożliwiających wszczęcie postępowania na pozyskanie okrętów obrony wybrzeża o kryptonimie Miecznik. Czy MON wróci do koncepcji wzmocnienia floty okrętów nawodnych?
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog na szkołach
Wójt tłumaczy, że zareagował na to, jak katolicy traktowani są na Zachodzie, gdzie dyskryminuje się ich, a promuje zło moralne w postaci aborcji, eutanazji, związków homoseksualnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.