loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Podręcznikowy przykład, jak skuteczna jest antypolska propaganda w niemieckich mediach
Opublikowano dnia 11.06.2018 12:35
"Świetny", wręcz podręcznikowy przykład tego, jak skuteczna i destruktywna jest ta antypolska propaganda w niemieckich mediach. Ten pan to bardzo znany w Niemczech i lubiany dziennikarz telewizyjny, do niedawna (bo już chyba nie występuje) znakomity popularyzator nauki.

pixabay.com
Widziałem na Youtubie kilka jego dawniejszych audycji popularnonaukowych, były rzeczywiście świetne. I oto ten człowiek kieruje list do Angeli Merkel, w którym poddaje ostrej krytyce jej politykę imigracyjną. U nas (po prawej stronie) można zaobserwować tendencję, by wszystkich którzy krytykują Merkel i przeciwstawiają się przyjmowaniu imigrantów, uważać automatycznie za naszych sprzymierzeńców, ba, za przyjaciół Polski. To niestety głupie złudzenie. W Niemczech - tak jak już napisałem - to pranie mózgów w odniesieniu do Polski zaszło tak daleko (zresztą napędzane ich tradycyjną niechęcią), że taki jeden z drugim "Klugscheißer" potrafi jednym tchem potępić Angelę za jej politykę imigracyjną i bredzić o braku demokracji w Polsce. (Mniej więcej od 2 min. 40 s.):
 

"(...) To nie jest jeszcze to najważniejsze, o czym chciałbym tu powiedzieć. Proszę zauważyć, że to niezadowolenie i narzekanie na naszą demokrację ogarnęło całą Europę, wszędzie mamy skręt na prawo. Polacy, Czesi, Słowacy, ale także Węgrzy, a ostatnio także Słoweńcy - oni wszyscy obrócili się przeciwko Europie. Oni oczywiście bardzo chętnie biorą z niej pieniądze, ale nie chcą wyciągać z tego żadnych konsekwencji. Popatrzmy tylko jak to jest dziś z demokracją w Polsce czy na Węgrzech, przecież to już nie ma z demokracją nic wspólnego. A to idzie dalej. Ostatnie wybory we Włoszech - przecież to wszystko było do przewidzenia. Oni (Włosi) wpakowali Europę w wielkie niebezpieczeństwo. (...)."
Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Niech KOD wymyśli coś nowego
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.