loading
Proszę czekać...
Niemcy: Starał się o azyl. Zgwałcił i zamordował dziewczynkę
Opublikowano dnia 08.06.2018 16:20
14-letnia dziewczynka z Moguncji została zgwałcona i zamordowana. Podejrzanym jest mieszkaniec ośrodka dla uchodźców – pisze „Deutsche Welle”.

Źródło: screen YouTube
Niemiecka policja początkowo podejrzewała dwóch mężczyzn: 35-letniego obywatela Turcji i 20-letniego Irakijczyka. Obaj starali się w Niemczech o azyl i byli mieszkańcami ośrodka dla uchodźców w Wiesbaden.  

Turka początkowo aresztowano, jednak podejrzenia się nie potwierdziły i jeszcze tego samego dnia został zwolniony.   Drugi podejrzany, Irakijczyk Ali B., prawdopodobnie na początku czerwca uciekł wraz z rodzicami i pięciorgiem rodzeństwa do Iraku. Podróżowali samolotem z Düsseldorfu do Stambułu, a stamtąd do Iraku. Okazuje się, że bilety były wystawione na inne nazwiska niż w dokumentach zezwalających na pobyt w Niemczech, jednak przy wyjeździe nikt tego nie sprawdził.   

Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer poinformował, że w nocy z czwartku na piątek kurdyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały w Iraku Alego B.   

Jak ustalono, Ali B. przebywał w Niemczech od jesieni 2015 roku. W tym czasie był notowany przez policję. Podejrzewano go m.in. o zgwałcenie 11-latki w ośrodku dla uchodźców, w tej sprawie nie udało się jednak zebrać dowodów. Był też zatrzymany za znieważenie policjantki.

Źródło:
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.