loading
Proszę czekać...
Wiceminister Cichocki z Waszyngtonu o reakcji Departamentem Stanu na słowa Mosbacher: Zadowalająca
Opublikowano dnia 07.06.2018 08:09
Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki oznajmił, że jest zadowolony ze swoich rozmówców w Departamencie Stanu na wypowiedź nominowanej na ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher

źródło: Screen You Tube

Podczas rozmowy z grupą korespondentów polskich mediów w ambasadzie RP w Waszyngtonie Cichocki poinformował, że w rozmowach przeprowadzonych w Departamencie Stanu, poruszył niefortunną wypowiedź Mosbacher podczas jej wystąpienia przed komisją spraw zagranicznych.

Odpowiadając na pytanie demokratycznego senatora Chrisa Murphy’ego który zapytał ją o wzrost antysemityzmu w Europie, Mosbacher powiedziała, że wzrost antysemityzmu we wschodniej Europie “niestety był wywołany przez prawo dotyczące Holokaustu, które Polska niedawno uchwaliła.”

Cichocki określił reakcję jego rozmówców w Departamencie Stanu na tę wypowiedź jako z jego punktu widzenia “zadowalającą”. Nie chciał jednak szczegółowo opisać tej reakcji ponieważ – jak powiedział – czeka aż “zostanie publicznie potwierdzona”. Proszę pozostawić przyjemność ustosunkowania się do wypowiedzi pani Mosbacher Departamentowi Stanu — odparł na nalegania dziennikarzy Cichocki.

Jednocześnie podkreślił, że bulwersująca odpowiedź Mosbacher na pytanie senatora Murphy’ego nie zmienia faktu, iż „zasadnicza część wypowiedzi… całkowicie pokrywa się z naszymi zapatrywaniami na trwałość Sojuszu Atlantyckiego, bezpieczeństwo Europy Środkowej, na stosunki z Rosją”.

Do tej pory ani Departament Stanu, ani sama Mosbacher nie wydali żadnego oświadczenia w tej sprawie. Posiedzenie Komisji było pierwszym krokiem w procesie zatwierdzania przez Senat nominacji Mosbacher na stanowisko ambasador USA w Polsce.

Źródło: Radio Maryja/
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.