loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wiceminister Cichocki z Waszyngtonu o reakcji Departamentem Stanu na słowa Mosbacher: Zadowalająca
Opublikowano dnia 07.06.2018 08:09
Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki oznajmił, że jest zadowolony ze swoich rozmówców w Departamencie Stanu na wypowiedź nominowanej na ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher

źródło: Screen You Tube

Podczas rozmowy z grupą korespondentów polskich mediów w ambasadzie RP w Waszyngtonie Cichocki poinformował, że w rozmowach przeprowadzonych w Departamencie Stanu, poruszył niefortunną wypowiedź Mosbacher podczas jej wystąpienia przed komisją spraw zagranicznych.

Odpowiadając na pytanie demokratycznego senatora Chrisa Murphy’ego który zapytał ją o wzrost antysemityzmu w Europie, Mosbacher powiedziała, że wzrost antysemityzmu we wschodniej Europie “niestety był wywołany przez prawo dotyczące Holokaustu, które Polska niedawno uchwaliła.”

Cichocki określił reakcję jego rozmówców w Departamencie Stanu na tę wypowiedź jako z jego punktu widzenia “zadowalającą”. Nie chciał jednak szczegółowo opisać tej reakcji ponieważ – jak powiedział – czeka aż “zostanie publicznie potwierdzona”. Proszę pozostawić przyjemność ustosunkowania się do wypowiedzi pani Mosbacher Departamentowi Stanu — odparł na nalegania dziennikarzy Cichocki.

Jednocześnie podkreślił, że bulwersująca odpowiedź Mosbacher na pytanie senatora Murphy’ego nie zmienia faktu, iż „zasadnicza część wypowiedzi… całkowicie pokrywa się z naszymi zapatrywaniami na trwałość Sojuszu Atlantyckiego, bezpieczeństwo Europy Środkowej, na stosunki z Rosją”.

Do tej pory ani Departament Stanu, ani sama Mosbacher nie wydali żadnego oświadczenia w tej sprawie. Posiedzenie Komisji było pierwszym krokiem w procesie zatwierdzania przez Senat nominacji Mosbacher na stanowisko ambasador USA w Polsce.

Źródło: Radio Maryja/
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.