loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jest reakcja na falę pożarów na wysypiskach – „zapora” powstanie już na granicy
Opublikowano dnia 06.06.2018 14:16
Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w ostatnim czasie pojawiło się wiele pożarów w miejscach składowania lub magazynowania odpadów. W tym roku było ich ponad trzykrotnie więcej niż w latach ubiegłych. Lubuska Policja wspólnie z innymi służbami mundurowymi i WIOŚ działają, aby skrupulatnie badać i monitorować takie sytuacje w regionie.

pexels.com
W połowie maja w Ministerstwie Środowiska odbyło się spotkanie przedstawicieli resortu środowiska z przedstawicielami służb i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Omawiano problemy związane z pożarami, ich charakter i ewentualne przyczyny, a także możliwości wypracowania rozwiązań w celu ich ograniczenia

Jak powiedział minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, istnieje potrzeba stworzenia szczelnej zapory dla odpadów już na granicy. Pod płaszczykiem przywozu towarów do recyklingu w sposób niekontrolowany wlewa się do Polski masa niezwykle groźnych śmieci.

W ostatnich dniach do pożarów wysypisk śmieci dochodziło w różnych częściach kraju. Płonęło m.in. wysypisko w Zgierzu, Olsztynie, Warszawie, Wszedniu oraz składowisko opon w Trzebini. W lubuskiem doszło do pożaru składowiska odpadów w Kartowicach, w powiecie żagańskim. Do zdarzenia doszło nad ranem,2 czerwca br. Pożar został ugaszony przez zastępy straży pożarnej, a po południu na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wspólnie z biegłym prowadzili oględziny miejsca zdarzenia. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo.
W związku z tym w środę, 6 czerwca br., w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zorganizowano spotkanie, które rozpoczyna intensywne działania służb w zakresie przeciwdziałania tego rodzaju przypadkom. Specjalnie powstały zespół, w skład którego wchodzą Policja, Państwowa Straż Pożarna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. 

Źródło: policja.pl
kos


 

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.