loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jest reakcja na falę pożarów na wysypiskach – „zapora” powstanie już na granicy
Opublikowano dnia 06.06.2018 14:16
Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w ostatnim czasie pojawiło się wiele pożarów w miejscach składowania lub magazynowania odpadów. W tym roku było ich ponad trzykrotnie więcej niż w latach ubiegłych. Lubuska Policja wspólnie z innymi służbami mundurowymi i WIOŚ działają, aby skrupulatnie badać i monitorować takie sytuacje w regionie.

pexels.com
W połowie maja w Ministerstwie Środowiska odbyło się spotkanie przedstawicieli resortu środowiska z przedstawicielami służb i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Omawiano problemy związane z pożarami, ich charakter i ewentualne przyczyny, a także możliwości wypracowania rozwiązań w celu ich ograniczenia

Jak powiedział minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, istnieje potrzeba stworzenia szczelnej zapory dla odpadów już na granicy. Pod płaszczykiem przywozu towarów do recyklingu w sposób niekontrolowany wlewa się do Polski masa niezwykle groźnych śmieci.

W ostatnich dniach do pożarów wysypisk śmieci dochodziło w różnych częściach kraju. Płonęło m.in. wysypisko w Zgierzu, Olsztynie, Warszawie, Wszedniu oraz składowisko opon w Trzebini. W lubuskiem doszło do pożaru składowiska odpadów w Kartowicach, w powiecie żagańskim. Do zdarzenia doszło nad ranem,2 czerwca br. Pożar został ugaszony przez zastępy straży pożarnej, a po południu na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wspólnie z biegłym prowadzili oględziny miejsca zdarzenia. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo.
W związku z tym w środę, 6 czerwca br., w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zorganizowano spotkanie, które rozpoczyna intensywne działania służb w zakresie przeciwdziałania tego rodzaju przypadkom. Specjalnie powstały zespół, w skład którego wchodzą Policja, Państwowa Straż Pożarna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. 

Źródło: policja.pl
kos


 

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.