loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jest reakcja na falę pożarów na wysypiskach – „zapora” powstanie już na granicy
Opublikowano dnia 06.06.2018 14:16
Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w ostatnim czasie pojawiło się wiele pożarów w miejscach składowania lub magazynowania odpadów. W tym roku było ich ponad trzykrotnie więcej niż w latach ubiegłych. Lubuska Policja wspólnie z innymi służbami mundurowymi i WIOŚ działają, aby skrupulatnie badać i monitorować takie sytuacje w regionie.

pexels.com
W połowie maja w Ministerstwie Środowiska odbyło się spotkanie przedstawicieli resortu środowiska z przedstawicielami służb i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Omawiano problemy związane z pożarami, ich charakter i ewentualne przyczyny, a także możliwości wypracowania rozwiązań w celu ich ograniczenia

Jak powiedział minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, istnieje potrzeba stworzenia szczelnej zapory dla odpadów już na granicy. Pod płaszczykiem przywozu towarów do recyklingu w sposób niekontrolowany wlewa się do Polski masa niezwykle groźnych śmieci.

W ostatnich dniach do pożarów wysypisk śmieci dochodziło w różnych częściach kraju. Płonęło m.in. wysypisko w Zgierzu, Olsztynie, Warszawie, Wszedniu oraz składowisko opon w Trzebini. W lubuskiem doszło do pożaru składowiska odpadów w Kartowicach, w powiecie żagańskim. Do zdarzenia doszło nad ranem,2 czerwca br. Pożar został ugaszony przez zastępy straży pożarnej, a po południu na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wspólnie z biegłym prowadzili oględziny miejsca zdarzenia. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo.
W związku z tym w środę, 6 czerwca br., w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zorganizowano spotkanie, które rozpoczyna intensywne działania służb w zakresie przeciwdziałania tego rodzaju przypadkom. Specjalnie powstały zespół, w skład którego wchodzą Policja, Państwowa Straż Pożarna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. 

Źródło: policja.pl
kos


 

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jacek
Wrona

Jacek Wrona: Na powitanie!
Melduję się w zacnym gronie blogerów "Tysola"!! Mam nadzieje, że mój pierwszy wpis nie będzie ostatnim! :-) I szacowna redakcja nie "zbanuje" mnie ku uciesze gawiedzi a moim pohańbieniu!
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecki dziennikarz o spotkaniu Trump-Merkel: "Czerwony dywan dla dyktatora"
Borys Reitschister jest byłym korespondentem niemieckich mediów w Moskwie, a dziś jednym z najbardziej ostrych krytyków Putina, a także niemieckiej polityki wobec Rosji. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rozmowy Trump-Putin i wielodniowa histeria, rozmowy Merkel-Putin i medialna cisza
Po spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które odbyło się 16 lipca w stolicy Finlandii- Helsinkach w części mediów w Polsce rozpętała się wielodniowa histeria, na temat przebiegu i treści rozmów między obydwoma przywódcami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.