loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Sondaż] Polacy powiedzieli co sądzą o obniżeniu pensji posłów i senatorów
Opublikowano dnia 31.05.2018 13:07
Kantar Millward Brown SA przeprowadzony dla „Faktów” TVN i TVN24 pokazuje, że większość Polaków popiera decyzję o obniżeniu pensji dla posłów i senatorów.

Paweł Kula - Flickr.com/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
W połowie miesiąca Sejm przyjął ustawę o obniżenie uposażeń o 20 proc. Posłowie zarabiają więc już blisko 8 tys. zł zamiast wcześniejszych 10 tys. zł.

Projekt ten popiera 69 proc. respondentów, przeciw jest 25 proc., 6 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Kantar swoich rozmówców pytał również o obniżenie uposażeń prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Propozycję popiera 60 proc. ankietowanych, 33 jest przeciw, 7 proc. odpowiada „nie wiem”.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 28-29 maja 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród 1001 osób w wieku powyżej 18 lat.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Upiorny świat futbolu
Czasy, gdy turnieje o tytuł Mistrza Świata miały naprawdę jakieś znaczenie, minęły bezpowrotnie. Dziś ten wielki turniej stał się czymś w rodzaju giełdy, na której można dobrze sprzedać lub też co niewykluczone, źle kupić.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: I patriotyzm, i zabawa
Mam nadzieję, że w Podłężu dojdzie do mądrego kompromisu, ponieważ okopywanie się na z góry ustalonych pozycjach nie wyjdzie na dobre żadnej ze stron konfliktu.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Dzień Ojca
Więcej rysunków w "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.