loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Sondaż] Polacy powiedzieli co sądzą o obniżeniu pensji posłów i senatorów
Opublikowano dnia 31.05.2018 13:07
Kantar Millward Brown SA przeprowadzony dla „Faktów” TVN i TVN24 pokazuje, że większość Polaków popiera decyzję o obniżeniu pensji dla posłów i senatorów.

Paweł Kula - Flickr.com/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
W połowie miesiąca Sejm przyjął ustawę o obniżenie uposażeń o 20 proc. Posłowie zarabiają więc już blisko 8 tys. zł zamiast wcześniejszych 10 tys. zł.

Projekt ten popiera 69 proc. respondentów, przeciw jest 25 proc., 6 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Kantar swoich rozmówców pytał również o obniżenie uposażeń prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Propozycję popiera 60 proc. ankietowanych, 33 jest przeciw, 7 proc. odpowiada „nie wiem”.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 28-29 maja 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród 1001 osób w wieku powyżej 18 lat.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jacek
Wrona

Jacek Wrona: Na powitanie!
Melduję się w zacnym gronie blogerów "Tysola"!! Mam nadzieje, że mój pierwszy wpis nie będzie ostatnim! :-) I szacowna redakcja nie "zbanuje" mnie ku uciesze gawiedzi a moim pohańbieniu!
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecki dziennikarz o spotkaniu Trump-Merkel: "Czerwony dywan dla dyktatora"
Borys Reitschister jest byłym korespondentem niemieckich mediów w Moskwie, a dziś jednym z najbardziej ostrych krytyków Putina, a także niemieckiej polityki wobec Rosji. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rozmowy Trump-Putin i wielodniowa histeria, rozmowy Merkel-Putin i medialna cisza
Po spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które odbyło się 16 lipca w stolicy Finlandii- Helsinkach w części mediów w Polsce rozpętała się wielodniowa histeria, na temat przebiegu i treści rozmów między obydwoma przywódcami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.