loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Sondaż] Polacy powiedzieli co sądzą o obniżeniu pensji posłów i senatorów
Opublikowano dnia 31.05.2018 13:07
Kantar Millward Brown SA przeprowadzony dla „Faktów” TVN i TVN24 pokazuje, że większość Polaków popiera decyzję o obniżeniu pensji dla posłów i senatorów.

Paweł Kula - Flickr.com/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
W połowie miesiąca Sejm przyjął ustawę o obniżenie uposażeń o 20 proc. Posłowie zarabiają więc już blisko 8 tys. zł zamiast wcześniejszych 10 tys. zł.

Projekt ten popiera 69 proc. respondentów, przeciw jest 25 proc., 6 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Kantar swoich rozmówców pytał również o obniżenie uposażeń prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Propozycję popiera 60 proc. ankietowanych, 33 jest przeciw, 7 proc. odpowiada „nie wiem”.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 28-29 maja 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród 1001 osób w wieku powyżej 18 lat.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Porozumienie podpisane - gaz amerykański i norweski zastąpi gaz rosyjski
W ostatnią środę miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher polska spółka gazowa PGNiG zawarła porozumienie z dwoma amerykańskim firmami zajmującymi się eksportem gazu skroplonego o dostawach 2 mln ton gazu (2,7 mld m3) rocznie przez 20 lat rocznie, przy czym eksport rozpocznie się w roku 2023.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co łączy byłego I Sekretarza KC PZPR z dzisiejszym PSL?
Czas płynie, ustrój się zmienił, do polityki weszło od 1980 roku kilka pokoleń polityków, a w PSL (i zapewne nie tylko w tym ugrupowaniu) niechęć do poszerzania wiedzy nadal kwitnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.