loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier w Gdańsku: Czyja ma być Polska? Czy wszystkich Polaków, czy wybranych grup Polaków?
Opublikowano dnia 20.05.2018 16:34
Po wypłynięciu Daru Młodzieży premier Morawiecki udał się do Gdańska, gdzie m.in. złożył kwiaty pod pomnikiem Anny Walentynowicz, pod pomnikiem Poległych Stoczniowców oraz wygłosił przemówienie w sali BHP Stoczni Gdańskiej.

YT, print screen

Otóż jesteśmy atakowani, ponieważ podstawowe pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, brzmi tak: czyja ma być Polska? (...) Czy wszystkich Polaków, czy wybranych grup Polaków? Polska ma być wszystkich Polaków. To model, do którego dążymy

- powiedział.

 

Stoczni, mówili nasi poprzednicy, nie da rady odbudować. I do tego właśnie doprowadzono, że one w dużym stopniu poszły na zniszczenie

- przypomniał.
 

Stworzyliśmy prawdziwy polski fundusz rozwoju, który bierze udział w repolonizacji banków i odbudowie przemysłu stoczniowego

- deklarował.

Premier mówił także, że każda władza popełnia błędy, ale że główny problem polega na tym, by zwrócić uwagę na kilka spraw: proporcje tych błędów do udanych przedsięwzięć, zgodę na przyznawanie się do porażek i sposoby rozwiązywania trudności.

Mateusz Morawiecki wspominał także, że są pola, na których Polska jest w UE jest chwalona, ale w innych kryrykowana, ale deklarował, że on nie zamierza dawać się klepać po plecach, gdyż Polska jest suwerennym krajem. 

...kraje zachodnie nie rozumieją postkomunistycznej Europy. Oni nigdy tutaj nie żyli

- powiedział o UE.

 
Na spotkaniu doszło także do nieprzyjemnych epizodów, kiedy grupa osób zaczęła wykrzykiwać hasła "Misiewicze", "kłamca", "Lech Wałęsa" etc.


adg

źródło: TT, onet.pl, wp.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Niech KOD wymyśli coś nowego"
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.