loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier w Gdańsku: Czyja ma być Polska? Czy wszystkich Polaków, czy wybranych grup Polaków?
Opublikowano dnia 20.05.2018 16:34
Po wypłynięciu Daru Młodzieży premier Morawiecki udał się do Gdańska, gdzie m.in. złożył kwiaty pod pomnikiem Anny Walentynowicz, pod pomnikiem Poległych Stoczniowców oraz wygłosił przemówienie w sali BHP Stoczni Gdańskiej.

YT, print screen

Otóż jesteśmy atakowani, ponieważ podstawowe pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, brzmi tak: czyja ma być Polska? (...) Czy wszystkich Polaków, czy wybranych grup Polaków? Polska ma być wszystkich Polaków. To model, do którego dążymy

- powiedział.

 

Stoczni, mówili nasi poprzednicy, nie da rady odbudować. I do tego właśnie doprowadzono, że one w dużym stopniu poszły na zniszczenie

- przypomniał.
 

Stworzyliśmy prawdziwy polski fundusz rozwoju, który bierze udział w repolonizacji banków i odbudowie przemysłu stoczniowego

- deklarował.

Premier mówił także, że każda władza popełnia błędy, ale że główny problem polega na tym, by zwrócić uwagę na kilka spraw: proporcje tych błędów do udanych przedsięwzięć, zgodę na przyznawanie się do porażek i sposoby rozwiązywania trudności.

Mateusz Morawiecki wspominał także, że są pola, na których Polska jest w UE jest chwalona, ale w innych kryrykowana, ale deklarował, że on nie zamierza dawać się klepać po plecach, gdyż Polska jest suwerennym krajem. 

...kraje zachodnie nie rozumieją postkomunistycznej Europy. Oni nigdy tutaj nie żyli

- powiedział o UE.

 
Na spotkaniu doszło także do nieprzyjemnych epizodów, kiedy grupa osób zaczęła wykrzykiwać hasła "Misiewicze", "kłamca", "Lech Wałęsa" etc.


adg

źródło: TT, onet.pl, wp.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Porozumienie podpisane - gaz amerykański i norweski zastąpi gaz rosyjski
W ostatnią środę miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher polska spółka gazowa PGNiG zawarła porozumienie z dwoma amerykańskim firmami zajmującymi się eksportem gazu skroplonego o dostawach 2 mln ton gazu (2,7 mld m3) rocznie przez 20 lat rocznie, przy czym eksport rozpocznie się w roku 2023.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co łączy byłego I Sekretarza KC PZPR z dzisiejszym PSL?
Czas płynie, ustrój się zmienił, do polityki weszło od 1980 roku kilka pokoleń polityków, a w PSL (i zapewne nie tylko w tym ugrupowaniu) niechęć do poszerzania wiedzy nadal kwitnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.