loading
Proszę czekać...
Wolność słowa po niemiecku. Rysownik zwolniony z "Suddeutsche Zeitung" za karykaturę Benjamina Netanyahu
Opublikowano dnia 20.05.2018 15:28
Dieter Hanitzsch, niemiecki rysownik, opublikował w "Suddeutche Zeitung" rysunek przedstawiający premiera Izraela, który poczytany został za antysemicki.

YT, print screen
85-letni rysownik współpracował z gazetą od wielu lat robiąc karykatury wielu znanych postaci. Tym razem rysunek przedstawiał izraelskiego premiera trzymającego w ręku rakietę, ubranego jak tegoroczna izraelska zwyciężczyni Eurowizji i podpisanego "Za rok w Jerozolimie".

Karykaturę uznano wśród internautów za powielającą klisze antysemickie. Ponieważ Hanitzsch odmówił przeprosin, został zwolniony.

Co ciekawe, kiedy rysownik publikował karykatury Recepa Erdogana, spotykające się z krytyką, powoływano się wtedy na wolność wypowiedzi.
adg

źródło: TT. rp.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.