loading
Proszę czekać...
Wolność słowa po niemiecku. Rysownik zwolniony z "Suddeutsche Zeitung" za karykaturę Benjamina Netanyahu
Opublikowano dnia 20.05.2018 15:28
Dieter Hanitzsch, niemiecki rysownik, opublikował w "Suddeutche Zeitung" rysunek przedstawiający premiera Izraela, który poczytany został za antysemicki.

YT, print screen
85-letni rysownik współpracował z gazetą od wielu lat robiąc karykatury wielu znanych postaci. Tym razem rysunek przedstawiał izraelskiego premiera trzymającego w ręku rakietę, ubranego jak tegoroczna izraelska zwyciężczyni Eurowizji i podpisanego "Za rok w Jerozolimie".

Karykaturę uznano wśród internautów za powielającą klisze antysemickie. Ponieważ Hanitzsch odmówił przeprosin, został zwolniony.

Co ciekawe, kiedy rysownik publikował karykatury Recepa Erdogana, spotykające się z krytyką, powoływano się wtedy na wolność wypowiedzi.
adg

źródło: TT. rp.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.