loading
Proszę czekać...
Wolność słowa po niemiecku. Rysownik zwolniony z "Suddeutsche Zeitung" za karykaturę Benjamina Netanyahu
Opublikowano dnia 20.05.2018 15:28
Dieter Hanitzsch, niemiecki rysownik, opublikował w "Suddeutche Zeitung" rysunek przedstawiający premiera Izraela, który poczytany został za antysemicki.

YT, print screen
85-letni rysownik współpracował z gazetą od wielu lat robiąc karykatury wielu znanych postaci. Tym razem rysunek przedstawiał izraelskiego premiera trzymającego w ręku rakietę, ubranego jak tegoroczna izraelska zwyciężczyni Eurowizji i podpisanego "Za rok w Jerozolimie".

Karykaturę uznano wśród internautów za powielającą klisze antysemickie. Ponieważ Hanitzsch odmówił przeprosin, został zwolniony.

Co ciekawe, kiedy rysownik publikował karykatury Recepa Erdogana, spotykające się z krytyką, powoływano się wtedy na wolność wypowiedzi.
adg

źródło: TT. rp.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.