loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarasz:Strzały we wsi. Mężczyzna próbował koparką rozjechać policjantów i staranować gospodarstwo szwagra
Opublikowano dnia 08.05.2018 14:57
Oddaniem strzałów z broni służbowej w koła potężnej koparko-ładowarki zakończyła się dość nietypowa interwencja policjantów spod Wołomina. Jak się okazuje, w związku z trwającym konfliktem rodzinnym 46-letni mężczyzna przy pomocy właśnie takiej maszyny postanowił zrównać z ziemią zabudowania gospodarcze szwagra, a także zniszczyć sprzęt i maszyny rolnicze. Agresor był tak rozsierdzony, że w swym zapędzie próbował staranować nawet stróżów prawa. Po zatrzymaniu okazało się, że był kompletnie pijany. Został już tymczasowo aresztowany przez sąd. Dariuszowi S. za popełnienie przestępstw przeciwko mieniu, wolności, życiu i zdrowiu oraz działalności instytucji państwowej może grozić kara do 5 lat więzienia. Poczynione straty oszacowano wstępnie na 40 tys. złotych.

foto: KGP
Powiadomieni i przybyli na miejsce policjanci z komisariatu w Jadowie kilkakrotnie wzywali mężczyznę do opamiętania. 46-latek nie reagował jednak, a nawet próbował najechać koparką na interweniujących funkcjonariuszy. 
„Kolejne próby powstrzymania mężczyzny nie przynosiły zamierzonego efektu, a ten stawał się jeszcze bardziej agresywny. Gdy kolejny raz chciał najechać na policjantów, jeden z nich wykorzystał broń służbową, oddał kilka strzałów w kierunku opon, co spowodowało unieruchomienie pojazdu. Zaraz po tym funkcjonariusze zatrzymali 46-latka. Ten był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Od Dariusza S. została pobrana krew do badania na zwartość alkoholu w jego organizmie. Wykazało ono 2,68 promila.”
- informuje Komenda Główna Policji w opublikowanym komunikacie.

Poszkodowany właściciel posesji oraz jego rodzina zostali przesłuchani i złożyli zawiadomienie o zniszczeniu mienia, a także groźbach pozbawienia życia. Zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania interweniujących funkcjonariuszy, trafiły do prokuratury w Wołominie. Sędzia Sądu Rejonowego w Wołominie tymczasowo aresztował krewkiego 46-latka na trzy miesiące.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Trump popychadłem Putina?
Lewica nie ma innego wyjścia jak walka z Trumpem. W mainstreamowych mediach aż huczy od oskarżeń Trumpa o zdradę i o to, że temu KGB-ście Putinowi dał się owinąć wokół małego palca, a wszystko dlatego, że Putin ma na niego jakiś poważny bród. Były szef CIA John Brennan w rządzie Obamy, wrzucił na twitterze, że zachowanie Trumpa było kryminalne i pachnie zdradą,
avatar
Portal
Stoczniowy

PGZ Stocznia Wojenna rekrutuje specjalistów
Państwowa stocznia należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ogłosiła szeroką rekrutację. Firma zamierza w najbliższym czasie zatrudnić ok. 150 osób. Potrzebni są spawacze, monterzy, elektromonterzy, elektrycy, rurarze, malarze, elektronicy, automatycy. Stocznia Wojenna szuka też technologów i projektantów, spółka podała w komunikacie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Gafa Putina, niedopatrzenie ochroniarzy innych VIP-ów"
Prezydentowi Rosji zabrakło refleksu i wyczucia sytuacji, co w niczym nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za ten skandal służb ochrony pozostałych moknących w deszczu na Łużnikach VIP-ów.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.