loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarasz:Strzały we wsi. Mężczyzna próbował koparką rozjechać policjantów i staranować gospodarstwo szwagra
Opublikowano dnia 08.05.2018 14:57
Oddaniem strzałów z broni służbowej w koła potężnej koparko-ładowarki zakończyła się dość nietypowa interwencja policjantów spod Wołomina. Jak się okazuje, w związku z trwającym konfliktem rodzinnym 46-letni mężczyzna przy pomocy właśnie takiej maszyny postanowił zrównać z ziemią zabudowania gospodarcze szwagra, a także zniszczyć sprzęt i maszyny rolnicze. Agresor był tak rozsierdzony, że w swym zapędzie próbował staranować nawet stróżów prawa. Po zatrzymaniu okazało się, że był kompletnie pijany. Został już tymczasowo aresztowany przez sąd. Dariuszowi S. za popełnienie przestępstw przeciwko mieniu, wolności, życiu i zdrowiu oraz działalności instytucji państwowej może grozić kara do 5 lat więzienia. Poczynione straty oszacowano wstępnie na 40 tys. złotych.

foto: KGP
Powiadomieni i przybyli na miejsce policjanci z komisariatu w Jadowie kilkakrotnie wzywali mężczyznę do opamiętania. 46-latek nie reagował jednak, a nawet próbował najechać koparką na interweniujących funkcjonariuszy. 
„Kolejne próby powstrzymania mężczyzny nie przynosiły zamierzonego efektu, a ten stawał się jeszcze bardziej agresywny. Gdy kolejny raz chciał najechać na policjantów, jeden z nich wykorzystał broń służbową, oddał kilka strzałów w kierunku opon, co spowodowało unieruchomienie pojazdu. Zaraz po tym funkcjonariusze zatrzymali 46-latka. Ten był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Od Dariusza S. została pobrana krew do badania na zwartość alkoholu w jego organizmie. Wykazało ono 2,68 promila.”
- informuje Komenda Główna Policji w opublikowanym komunikacie.

Poszkodowany właściciel posesji oraz jego rodzina zostali przesłuchani i złożyli zawiadomienie o zniszczeniu mienia, a także groźbach pozbawienia życia. Zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania interweniujących funkcjonariuszy, trafiły do prokuratury w Wołominie. Sędzia Sądu Rejonowego w Wołominie tymczasowo aresztował krewkiego 46-latka na trzy miesiące.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kraków bez transgenderu
W rywalizacji o prezydenturę Krakowa nie weźmie udziału jedyny(a) w Polsce kandydat(ka) transgenderowy(a) Vala Tomasz Foltyn.
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.