loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dwie na jedną. Olejnik i Scheuring-Wielgus zaatakowały Kaję Godek w "Kropce nad i"
Opublikowano dnia 21.03.2018 01:20
- Nie tylko ja, ale blisko milion obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem, żąda usunięcia przepisu, który wprost dyskryminuje niepełnosprawne dzieci, bo dzisiaj można zabić dziecko, jeżeli jest podejrzane o to, że może urodzić się chore lub niepełnosprawne. Jest to zaprzeczenie tolerancji i zasady równości, sprawiedliwości, jest to sprzeczne z prawami człowieka, co potwierdziła wczoraj komisja [sejmowa praw człowieka - przyp. red] - mówiła Kaja Godek w programie "Kropka nad i" w TVN24, w związku z czym spotkała się z atakiem obecnej w studio Joanny Scheuring-Wielgus, a nawet prowadzącej Moniki Olejnik

screen TVN24.pl

- Komisja potwierdziła, ale inne komisje potwierdzają, że to nie jest zgodne z prawami człowieka


- komentowała prowadząca

- Kiedy była nasza incjatywa, podpisało ją prawie milion Polaków. W tym samym czasie była inicjatywa feministyczna, pod którą się podpisało pięć razy mniej osób, jeszcze feministki kłamały, ze zebrały 400 tysięcy podpisów, Kancelaria Sejmu to zweryfikowała, tam było maksimum 200 tysięcy, a być może mniej.


- mówiła Kaja Godek

- To nie ma znaczenia ile osób pospisuje się pod projektem, proszę nie używać tego argumentu


- odpowiadała Joanna Scheuring-Wielgus

- Pani chciała karać więzieniem kobiety


- atakowała Monika Olejnik zapewne mając na myśli projekt Ordo Iuris, z którym Kaja Godek nie miała nic wspólnego

- Czy panie słyszały o przypadku w Opolu w sierpniu 2014 roku, gdzie zabito dziecko z Zespołem Downa? Dokonano aborcji przez cesarskie cięcie. To dziecko urodziło się żywe. To dziecko było wiezione po korytarzu szpitalnym, miało sześć miesięcy życia płodowego. Wiezione w wózeczku na oddział noworodkowy krzyczło o pomoc, tam na oddziale noworodkowym zostało zostawione. To dziecko leżało na OIOMie i przez cztery godziny był zakaz ratowania tego dziecka. Konało, dusiło się, umierało z pragnienia i wyziębienia. To jest praktyka aborcyjna


- opowiadała Kaja Godek

- A pani by chciała patrzeć na to jak umiera trzydniowe dziecko, albo jednodniowe, które jest ciężko chore i matka patrzy na dramat (...) Niech pani zajmuje się sobą, a nie zmusza kobiety żeby przeżywały dramat


- atakowała prowadząca Monika Olejnik

- Nie będzie pani kobietom mówiła jaką mają podjąć decyzję (...) Proszę nie mówić o płodzie jako o człowieku


- wtórowała Scheuring-Wielgus

Całości audycji można wysłuchać na stronie TVN24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.