loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dwie na jedną. Olejnik i Scheuring-Wielgus zaatakowały Kaję Godek w "Kropce nad i"
Opublikowano dnia 21.03.2018 01:20
- Nie tylko ja, ale blisko milion obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem, żąda usunięcia przepisu, który wprost dyskryminuje niepełnosprawne dzieci, bo dzisiaj można zabić dziecko, jeżeli jest podejrzane o to, że może urodzić się chore lub niepełnosprawne. Jest to zaprzeczenie tolerancji i zasady równości, sprawiedliwości, jest to sprzeczne z prawami człowieka, co potwierdziła wczoraj komisja [sejmowa praw człowieka - przyp. red] - mówiła Kaja Godek w programie "Kropka nad i" w TVN24, w związku z czym spotkała się z atakiem obecnej w studio Joanny Scheuring-Wielgus, a nawet prowadzącej Moniki Olejnik

screen TVN24.pl

- Komisja potwierdziła, ale inne komisje potwierdzają, że to nie jest zgodne z prawami człowieka


- komentowała prowadząca

- Kiedy była nasza incjatywa, podpisało ją prawie milion Polaków. W tym samym czasie była inicjatywa feministyczna, pod którą się podpisało pięć razy mniej osób, jeszcze feministki kłamały, ze zebrały 400 tysięcy podpisów, Kancelaria Sejmu to zweryfikowała, tam było maksimum 200 tysięcy, a być może mniej.


- mówiła Kaja Godek

- To nie ma znaczenia ile osób pospisuje się pod projektem, proszę nie używać tego argumentu


- odpowiadała Joanna Scheuring-Wielgus

- Pani chciała karać więzieniem kobiety


- atakowała Monika Olejnik zapewne mając na myśli projekt Ordo Iuris, z którym Kaja Godek nie miała nic wspólnego

- Czy panie słyszały o przypadku w Opolu w sierpniu 2014 roku, gdzie zabito dziecko z Zespołem Downa? Dokonano aborcji przez cesarskie cięcie. To dziecko urodziło się żywe. To dziecko było wiezione po korytarzu szpitalnym, miało sześć miesięcy życia płodowego. Wiezione w wózeczku na oddział noworodkowy krzyczło o pomoc, tam na oddziale noworodkowym zostało zostawione. To dziecko leżało na OIOMie i przez cztery godziny był zakaz ratowania tego dziecka. Konało, dusiło się, umierało z pragnienia i wyziębienia. To jest praktyka aborcyjna


- opowiadała Kaja Godek

- A pani by chciała patrzeć na to jak umiera trzydniowe dziecko, albo jednodniowe, które jest ciężko chore i matka patrzy na dramat (...) Niech pani zajmuje się sobą, a nie zmusza kobiety żeby przeżywały dramat


- atakowała prowadząca Monika Olejnik

- Nie będzie pani kobietom mówiła jaką mają podjąć decyzję (...) Proszę nie mówić o płodzie jako o człowieku


- wtórowała Scheuring-Wielgus

Całości audycji można wysłuchać na stronie TVN24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.