loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dwie na jedną. Olejnik i Scheuring-Wielgus zaatakowały Kaję Godek w "Kropce nad i"
Opublikowano dnia 21.03.2018 01:20
- Nie tylko ja, ale blisko milion obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem, żąda usunięcia przepisu, który wprost dyskryminuje niepełnosprawne dzieci, bo dzisiaj można zabić dziecko, jeżeli jest podejrzane o to, że może urodzić się chore lub niepełnosprawne. Jest to zaprzeczenie tolerancji i zasady równości, sprawiedliwości, jest to sprzeczne z prawami człowieka, co potwierdziła wczoraj komisja [sejmowa praw człowieka - przyp. red] - mówiła Kaja Godek w programie "Kropka nad i" w TVN24, w związku z czym spotkała się z atakiem obecnej w studio Joanny Scheuring-Wielgus, a nawet prowadzącej Moniki Olejnik

screen TVN24.pl

- Komisja potwierdziła, ale inne komisje potwierdzają, że to nie jest zgodne z prawami człowieka


- komentowała prowadząca

- Kiedy była nasza incjatywa, podpisało ją prawie milion Polaków. W tym samym czasie była inicjatywa feministyczna, pod którą się podpisało pięć razy mniej osób, jeszcze feministki kłamały, ze zebrały 400 tysięcy podpisów, Kancelaria Sejmu to zweryfikowała, tam było maksimum 200 tysięcy, a być może mniej.


- mówiła Kaja Godek

- To nie ma znaczenia ile osób pospisuje się pod projektem, proszę nie używać tego argumentu


- odpowiadała Joanna Scheuring-Wielgus

- Pani chciała karać więzieniem kobiety


- atakowała Monika Olejnik zapewne mając na myśli projekt Ordo Iuris, z którym Kaja Godek nie miała nic wspólnego

- Czy panie słyszały o przypadku w Opolu w sierpniu 2014 roku, gdzie zabito dziecko z Zespołem Downa? Dokonano aborcji przez cesarskie cięcie. To dziecko urodziło się żywe. To dziecko było wiezione po korytarzu szpitalnym, miało sześć miesięcy życia płodowego. Wiezione w wózeczku na oddział noworodkowy krzyczło o pomoc, tam na oddziale noworodkowym zostało zostawione. To dziecko leżało na OIOMie i przez cztery godziny był zakaz ratowania tego dziecka. Konało, dusiło się, umierało z pragnienia i wyziębienia. To jest praktyka aborcyjna


- opowiadała Kaja Godek

- A pani by chciała patrzeć na to jak umiera trzydniowe dziecko, albo jednodniowe, które jest ciężko chore i matka patrzy na dramat (...) Niech pani zajmuje się sobą, a nie zmusza kobiety żeby przeżywały dramat


- atakowała prowadząca Monika Olejnik

- Nie będzie pani kobietom mówiła jaką mają podjąć decyzję (...) Proszę nie mówić o płodzie jako o człowieku


- wtórowała Scheuring-Wielgus

Całości audycji można wysłuchać na stronie TVN24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jacek
Wrona

Jacek Wrona: Na powitanie!
Melduję się w zacnym gronie blogerów "Tysola"!! Mam nadzieje, że mój pierwszy wpis nie będzie ostatnim! :-) I szacowna redakcja nie "zbanuje" mnie ku uciesze gawiedzi a moim pohańbieniu!
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecki dziennikarz o spotkaniu Trump-Merkel: "Czerwony dywan dla dyktatora"
Borys Reitschister jest byłym korespondentem niemieckich mediów w Moskwie, a dziś jednym z najbardziej ostrych krytyków Putina, a także niemieckiej polityki wobec Rosji. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rozmowy Trump-Putin i wielodniowa histeria, rozmowy Merkel-Putin i medialna cisza
Po spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które odbyło się 16 lipca w stolicy Finlandii- Helsinkach w części mediów w Polsce rozpętała się wielodniowa histeria, na temat przebiegu i treści rozmów między obydwoma przywódcami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.