loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Forum Żydów Polskich: Strona izraelska wygrywa ten konflikt. Ale jest nad nią ciemna chmura
Opublikowano dnia 11.03.2018 22:01
Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich od początku komentujący przebieg konfliktu między Izraelem a Polską, spróbował podsumować to, co w jego opinii dzieje się między obydwoma krajami nie tylko na płaszczyźnie politycznej czy medialnej, ale i mentalnej.

YT, print screen
Widać, że strona polska zabrnęła: nowelizacja ustawy była błędem, bo ustawa jest niemądra, źle pomyślana i powinna w ogóle nie powstać
- pisze Jędrzejewski.
 

Strona polska przegrywa ten konflikt. Ale jest dla niej światełko w tunelu

- twierdzi.
 

Jest nadzieja, że ludzie podejmujący decyzje uświadomią sobie (...) dzięki temu konfliktowi, że polityki historycznej nie robi się ustawami, ale pracą edukacyjną. I że to musi być edukacja na zewnątrz (...) Polska nie ma w tej chwili ani angielskojęzycznej telewizji, ani skutecznych platform internetowych, ani szybko działającego zespołu interwencyjnego, który miałby liczący się wpływ informacyjny na media

- wylicza.
 

Jednak nie można za wszystko winić ustawy.(...) Niestety, wiele wskazuje, że właśnie pogarszanie jest celem. Z jakichś istotnych powodów, izraelskim władzom mocno zależy na tym, aby utrwalić i nagłośnić wizerunek Polski jako kraju wrogiego Żydom. Takich rzeczy nie robi się "przez pomyłkę", albo przez przypadek

- mówi autor wskazując prawdopodobieństwo intencji związanej z roszczeniami lub rozgrywanie swoich interesów w horyzoncie globalnych konfliktów na linii Rosja-USA.
 

Strona izraelska wygrywa ten konflikt.  Ale jest nad nią ciemna chmura

- uznaje.
 

Izraelowi i Żydom wyrastały w wolnej Polsce pokolenia ludzi życzliwych, nawet przyjaciół, których tak bardzo potrzebuje (...) Teraz będzie inaczej, bo doświadczenie z tego konfliktu jest gorzkie i zapamiętywalne (...)  Na długie lata.

- przewiduje uznając, że o cokolwiek Izrael nie walczy teraz, to przegra więcej.


źródło: fzp.net.pl

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.