loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Forum Żydów Polskich: Strona izraelska wygrywa ten konflikt. Ale jest nad nią ciemna chmura
Opublikowano dnia 11.03.2018 22:01
Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich od początku komentujący przebieg konfliktu między Izraelem a Polską, spróbował podsumować to, co w jego opinii dzieje się między obydwoma krajami nie tylko na płaszczyźnie politycznej czy medialnej, ale i mentalnej.

YT, print screen
Widać, że strona polska zabrnęła: nowelizacja ustawy była błędem, bo ustawa jest niemądra, źle pomyślana i powinna w ogóle nie powstać
- pisze Jędrzejewski.
 

Strona polska przegrywa ten konflikt. Ale jest dla niej światełko w tunelu

- twierdzi.
 

Jest nadzieja, że ludzie podejmujący decyzje uświadomią sobie (...) dzięki temu konfliktowi, że polityki historycznej nie robi się ustawami, ale pracą edukacyjną. I że to musi być edukacja na zewnątrz (...) Polska nie ma w tej chwili ani angielskojęzycznej telewizji, ani skutecznych platform internetowych, ani szybko działającego zespołu interwencyjnego, który miałby liczący się wpływ informacyjny na media

- wylicza.
 

Jednak nie można za wszystko winić ustawy.(...) Niestety, wiele wskazuje, że właśnie pogarszanie jest celem. Z jakichś istotnych powodów, izraelskim władzom mocno zależy na tym, aby utrwalić i nagłośnić wizerunek Polski jako kraju wrogiego Żydom. Takich rzeczy nie robi się "przez pomyłkę", albo przez przypadek

- mówi autor wskazując prawdopodobieństwo intencji związanej z roszczeniami lub rozgrywanie swoich interesów w horyzoncie globalnych konfliktów na linii Rosja-USA.
 

Strona izraelska wygrywa ten konflikt.  Ale jest nad nią ciemna chmura

- uznaje.
 

Izraelowi i Żydom wyrastały w wolnej Polsce pokolenia ludzi życzliwych, nawet przyjaciół, których tak bardzo potrzebuje (...) Teraz będzie inaczej, bo doświadczenie z tego konfliktu jest gorzkie i zapamiętywalne (...)  Na długie lata.

- przewiduje uznając, że o cokolwiek Izrael nie walczy teraz, to przegra więcej.


źródło: fzp.net.pl

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ks. Isakowicz-Zaleski pyta - Ilu uchodźców przyjął bp Pieronek?
"Ile też ośrodków charytatywnych powstało z jego inicjatywy w diecezji w Sosnowcu, której był sufraganem?"
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Postmodernizm – filozofia wyczerpania czy intelektualna moda?
„Wszystkie granice są przekraczalne,\nale istnienie granic jest nieprzekraczalne”\nB. Pascal
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Oligofagizm szarańczy czyli ósma plaga egipska
„Bóg pogroził ludowi, ale z wiarą praca rozbraja Jego gniewy i klęskę odwraca” – motto na jedynym w świecie pomniku szarańczy w Zwierzyńcu. Pomnik ma prosty kształt rzymskiego sarkofagu na którym wykuta jest data i nazwy okolicznych wsi, które dotknęła ta niszczycielska plaga.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.