loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Forum Żydów Polskich: Strona izraelska wygrywa ten konflikt. Ale jest nad nią ciemna chmura
Opublikowano dnia 11.03.2018 22:01
Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich od początku komentujący przebieg konfliktu między Izraelem a Polską, spróbował podsumować to, co w jego opinii dzieje się między obydwoma krajami nie tylko na płaszczyźnie politycznej czy medialnej, ale i mentalnej.

YT, print screen
Widać, że strona polska zabrnęła: nowelizacja ustawy była błędem, bo ustawa jest niemądra, źle pomyślana i powinna w ogóle nie powstać
- pisze Jędrzejewski.
 

Strona polska przegrywa ten konflikt. Ale jest dla niej światełko w tunelu

- twierdzi.
 

Jest nadzieja, że ludzie podejmujący decyzje uświadomią sobie (...) dzięki temu konfliktowi, że polityki historycznej nie robi się ustawami, ale pracą edukacyjną. I że to musi być edukacja na zewnątrz (...) Polska nie ma w tej chwili ani angielskojęzycznej telewizji, ani skutecznych platform internetowych, ani szybko działającego zespołu interwencyjnego, który miałby liczący się wpływ informacyjny na media

- wylicza.
 

Jednak nie można za wszystko winić ustawy.(...) Niestety, wiele wskazuje, że właśnie pogarszanie jest celem. Z jakichś istotnych powodów, izraelskim władzom mocno zależy na tym, aby utrwalić i nagłośnić wizerunek Polski jako kraju wrogiego Żydom. Takich rzeczy nie robi się "przez pomyłkę", albo przez przypadek

- mówi autor wskazując prawdopodobieństwo intencji związanej z roszczeniami lub rozgrywanie swoich interesów w horyzoncie globalnych konfliktów na linii Rosja-USA.
 

Strona izraelska wygrywa ten konflikt.  Ale jest nad nią ciemna chmura

- uznaje.
 

Izraelowi i Żydom wyrastały w wolnej Polsce pokolenia ludzi życzliwych, nawet przyjaciół, których tak bardzo potrzebuje (...) Teraz będzie inaczej, bo doświadczenie z tego konfliktu jest gorzkie i zapamiętywalne (...)  Na długie lata.

- przewiduje uznając, że o cokolwiek Izrael nie walczy teraz, to przegra więcej.


źródło: fzp.net.pl

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak sprytnie poradzić sobie z reliktami komunizmu?
Problemy z pamiątkami minionego ustroju mają też inne dawniej zniewolone przez Sowietów państwa.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Zakończono budowę pomnika gen. Kuklińskiego
Monument robi spore wrażenie, chociaż osobiście wolałbym, żeby był on figuralny, a nie symboliczny.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Dwa sztandary - Żydowski Związek Wojskowy
Przypominając powstanie w getcie warszawskim w 75. rocznicę wybuchu walk, warto pamiętać, kto wówczas walczył. Obok Żydowskiej Organizacji Bojowej, znanej dzięki licznym opracowaniom historycznym, był też przemilczany w latach PRL Żydowski Związek Wojskowy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.