loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Romuald Szeremietiew: Do nowej strategii obronności RP. Broń przed wrogiem swoją rodzinę!
Opublikowano dnia 05.02.2018 08:59
Armia regularna (wojska operacyjne) działania ofensywne atak – kontratak. Do zwycięstwa agresor potrzebuje przewagi 3 do 1 - trzy dywizje na ogół zawsze pokonają jedną.

pixabay.com
Siły obrony terytorialnej (działania nieregularne) obrona miejscowa na terenach zurbanizowanych, dywersja. Do zduszenia takiego oporu potrzeba 20 okupantów na jednego obrońcę. Brak 20 krotnej przewagi skutkuje konfliktem asymetrycznym, którego agresor nie może wygrać (liczne przykłady współczesnych konfliktów).

Wniosek: przygotowanie masowego oporu (co najmniej 500 tys. ludzi) wykaże agresorowi, że nie będzie w stanie opanować Polski. I nie odważy się na Polskę napaść.

Roumald Szeremietiew

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Akcja CBŚP: rozbito gang handlujący nielegalnym tytoniem i alkoholem. Straty idą w miliony złotych
Od ponad roku rozpracowywany był przez Centralne Biuro Śledcze Policji gang, który na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego zajmował się nielegalnym obrotem krajanki tytoniowej, papierosów i spirytusu. W śledztwie tym zatrzymano 12 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze. Większość z nich usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Łączna wartość strat Skarbu Państwa przekracza 10 milionów złotych.
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Fejk raport o Polsce? Niekończąca się historia
To się nie zaczęło w styczniu 2018 roku, lecz lekko licząc sto lat wcześniej. Nie było jeszcze Państwa Izrael, tylko diaspora, czyli społeczność o rozgałęzionej strukturze sieciowej, rozumiejąca wagę szybkiego transferu informacji oraz pieniędzy; co więcej, społeczność dysponująca skutecznymi do tego narzędziami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Minister Ziobro polecił prześwietlić śledztwo, w którym niezasadnie skazano człowieka na 25 lat więzienia
Na osobiste polecenie ministra sprawiedliwości – prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, do gruntu mają zostać prześwietlone działania policji i śledczych, które doprowadziły przed lat do skazania młodego człowieka za zbrodnię, której – jak wiele na to wskazuje – nie popełnił. Chodzi o głośną obecnie sprawę Tomasza K., który spędził w więzieniu 18 minionych lat po prawomocnym skazaniu za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej dziewczyny w sylwestra 1996 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.