loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Romuald Szeremietiew: Do nowej strategii obronności RP. Broń przed wrogiem swoją rodzinę!
Opublikowano dnia 05.02.2018 08:59
Armia regularna (wojska operacyjne) działania ofensywne atak – kontratak. Do zwycięstwa agresor potrzebuje przewagi 3 do 1 - trzy dywizje na ogół zawsze pokonają jedną.

pixabay.com
Siły obrony terytorialnej (działania nieregularne) obrona miejscowa na terenach zurbanizowanych, dywersja. Do zduszenia takiego oporu potrzeba 20 okupantów na jednego obrońcę. Brak 20 krotnej przewagi skutkuje konfliktem asymetrycznym, którego agresor nie może wygrać (liczne przykłady współczesnych konfliktów).

Wniosek: przygotowanie masowego oporu (co najmniej 500 tys. ludzi) wykaże agresorowi, że nie będzie w stanie opanować Polski. I nie odważy się na Polskę napaść.

Roumald Szeremietiew

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.