loading
Proszę czekać...
Romuald Szeremietiew: Do nowej strategii obronności RP. Broń przed wrogiem swoją rodzinę!
Opublikowano dnia 05.02.2018 08:59
Armia regularna (wojska operacyjne) działania ofensywne atak – kontratak. Do zwycięstwa agresor potrzebuje przewagi 3 do 1 - trzy dywizje na ogół zawsze pokonają jedną.

pixabay.com
Siły obrony terytorialnej (działania nieregularne) obrona miejscowa na terenach zurbanizowanych, dywersja. Do zduszenia takiego oporu potrzeba 20 okupantów na jednego obrońcę. Brak 20 krotnej przewagi skutkuje konfliktem asymetrycznym, którego agresor nie może wygrać (liczne przykłady współczesnych konfliktów).

Wniosek: przygotowanie masowego oporu (co najmniej 500 tys. ludzi) wykaże agresorowi, że nie będzie w stanie opanować Polski. I nie odważy się na Polskę napaść.

Roumald Szeremietiew

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.