Mocny "Komentarz Tygodnia" Witolda Gadowskiego: Rosja przekierowuje impet uchodźczy w kierunku Europy
01.04.2017 17:49

Komentarzy: 0
Udostępnij:
O PZU, telewizji, Ukrainie, Izraelu, Rosji i bliskowschodniej imigracji mówi znany dziennikarz.
Media publiczne napawają mnie dużą troską, bo powinny być trochę lepsze
- mówi Witold Gadowski
Tego samego dnia, którego nieznany sprawca wystrzelił w kierunku polskiego konsulatu w Łucku, na zabytkowej części cmentarza w Lublinie zdewastowano demonstracyjnie żydowskie groby, zdewastowano historyczny żydowski cmentarz. Na szczęście tej sprawie przyglądali się działacze Jewish Defence Ligue (Żydowskiej Ligi Obrony) i natychmiast przesłali zdjęcia zdewastowanych grobów oraz informację, że sprawcami tego zdarzenia było trzech mężczyzn, którzy wjechali na cmentarz samochodem na ukraińskich rejestracjach. (...) Warto się zastanowić, komu naprawdę zalezy na tym, zeby Polacy mieli jak najgorsze stosunki i z Ukraińcami i ze społecznością żydowską.
- zauważa dziennikarz śledczy
Wchodząc w rozgrywkę bliskowschodnią Rosja zyskała dodatkowy atut, a jest nim broń demograficzna. Przyrost naturalny, który notuje się w Rosji, to przyrost wśród społeczności muzułmańskiej Rosji, Rosjanie-słowianie cały czas się kurczą. (...) Chcąc sobie z tym poradzić Rosja przekierowuje ten impet demograficzny, ale także impet uchodźczy z Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej w kierunku Europy, stąd porozumienie z Ankarą i Teheranem. Wspólnie naprawdę mogą zalać Europę uchodźcami.
- podsumowuje niedawne wydarzenia polityczne.
żródło: YT
żródło: YT

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 01.04.2017 17:49
Węgry nie oderwą się od Rosji? Magyar: "Nie zmienimy geografii"
13.04.2026 16:27

Komentarzy: 0
Przyszły węgierski premier Peter Magyar mówił w poniedziałek o dywersyfikacji w zakresie dostaw nośników energii, ale przyznał, że Węgry "nie mogą zmienić geografii". – Będziemy starać się dywersyfikować, ale to nie oznacza, że chcemy się odłączyć – powiedział.
Czytaj więcej
Turcja obawia się, że będzie kolejnym celem Izraela
13.04.2026 15:37

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal Euractiv.com, Turcja czuje się coraz bardziej otoczona rosnącą współpracą między Izraelem, Grecją i Cyprem. W poniedziałek turecki minister spraw zagranicznych Hakan Fidan, ostrzegł, że po Iranie Tel Awiw może zwrócić swoją uwagę na Ankarę.
Czytaj więcej
Nieznane oblicze ataku na Iran. „Po dwóch stronach są narody rozgrzane gorączką mesjańską”
13.04.2026 11:45

Komentarzy: 0
– Myślę, że jest jakiś bardzo trudny, dziwny moment, dlatego że Ameryka dała się wciągnąć w wojnę, która ma charakter mesjanistyczny, religijny. Po dwóch stronach są narody, które są rozgrzane gorączką mesjańską – mówi portalowi Tysol.pl ks. prof. Robert Skrzypczak, teolog dogmatyczny.
Czytaj więcej
13 kwietnia 1943 r. świat usłyszał o Katyniu. Prawda, którą próbowano ukryć
13.04.2026 07:00
Rosyjski statek zatrzymany u wybrzeży Szwecji. Trwa śledztwo w sprawie zrzutu odpadów
12.04.2026 10:43

Komentarzy: 0
Szwedzka Straż Przybrzeżna poinformowała w niedzielę o zatrzymaniu na Bałtyku płynącego z Rosji statku Hui Yan, a także o wejściu służb na jego pokład. Załoga masowca podejrzana jest o zanieczyszczenie środowiska morskiego.
Czytaj więcej
