Mateusz Morawiecki: Sierpień '80 był najbardziej znaczącym akordem walki o wolność narodów zniewolonych
31.08.2018 11:18

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Premier Mateusz Morawiecki, za pośrednictwem swojego Twittera, postanowił przypomnieć, dlaczego 31 sierpnia 1980 roku był jednym z najważniejszych dni w historii Polski.
- napisał Morawiecki.- Sierpień 1980 był najbardziej masowym i znaczącym akordem walki o wolność narodów zniewolonych przez komunizm
- dodał premier.- Nigdy nie zapomnijmy tych dni, w których Polacy tak konsekwentnie byli solidarni i, pomimo wszystkich podziałów, tak sobie życzliwi, oddani i bliscy
Sierpień 1980 był najbardziej masowym i znaczącym akordem walki o wolność narodów zniewolonych przez komunizm. Nigdy nie zapomnijmy tych dni, w których Polacy tak konsekwentnie byli solidarni i, pomimo wszystkich podziałów, tak sobie życzliwi, oddani i bliscy. #Solidarność
— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) 31 sierpnia 2018
mk

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 31.08.2018 11:18
"Chwalicie się inwestycjami z czasów mojego rządu". Morawiecki ostro odpowiada Tuskowi
17.01.2026 12:45

Komentarzy: 0
Nowy prom Jantar Unity miał być symbolem sukcesu obecnego rządu, ale szybko stał się kolejnym polem politycznego sporu. Donald Tusk chwali inwestycję zrealizowaną w polskiej stoczni, a Mateusz Morawiecki ripostuje w mediach społecznościowych: to projekt z czasów PiS, a rząd tylko zbiera owoce cudzej pracy.
Czytaj więcej
Ogromny wzrost bezrobocia wśród młodych. "Wejście na rynek pracy stało się koszmarem"
10.01.2026 12:53
Konflikt z Morawieckim w PiS. Jarosław Kaczyński zabiera głos
15.12.2025 20:32

Komentarzy: 0
– Ten spór w partii ma jednocześnie odbicie medialne znacznie większe, niż on sam jest – powiedział na antenie programu "Kanał TAK" prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując medialne doniesienia o rosnącym konflikcie pomiędzy byłym premierem Mateuszem Morawieckim a innymi czołowymi politykami PiS.
Czytaj więcej
Zarzuty wobec byłych ministrów. Morawiecki reaguje: „Donaldowi została tylko prokuratura”
04.12.2025 15:25

Komentarzy: 0
Byli członkowie rządu mieli usłyszeć zarzuty, które – jak twierdzi prokuratura – mogą być dla Sejmu podstawą do rozważenia Trybunału Stanu. Mateusz Morawiecki skomentował te działania ostro: "Donaldowi została tylko prokuratura, żałosne"
Czytaj więcej
Nowy ruch Waldemara Żurka. Zarzuty dla Morawieckiego, Błaszczaka i Ardanowskiego trafiły do Sejmu
04.12.2025 12:37

Komentarzy: 0
Prokurator Generalny Waldemar Żurek przekazał w czwartek Marszałkowi Sejmu Włodzimierzowi Czarzastemu informacje dotyczące przedstawienia Mateuszowi Morawieckiemu, Mariuszowi Błaszczakowi i Krzysztofowi Ardanowskiemu zarzutów popełnienia przestępstw związanych z zajmowanymi przez nich stanowiskami.
Czytaj więcej
