Adam Borowski: Wałęsa nie przesiedział ani jednego dnia w więzieniu
31.08.2018 11:04

Komentarzy: 0
Udostępnij:
- Solidarność dlatego wygrała, bo tysiące ludzi protestowało, wychodziło na ulice, drukowało w podziemiach ulotki i siedziało za to w więzieniach - stwierdził w programie Minęła 8 w TVP Info Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL.
- dodał Borowski.- A Lech Wałęsa? On nie przesiedział ani jednego dnia w więzieniu. Jedynie spędził pewien czas w dość wygodnym ośrodku w Arłamowie
Przypomnijmy, że dziś obchodzimy 38. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Adam Borowski od 1980 r. jest członkiem Solidarności. 10 lipca 1982 został aresztowany, a 19 maja 1983 skazany na sześć lat więzienia. W lipcu 1984 został zwolniony warunkowo.
mk/źródło: tvpinfo, wikipedia

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 31.08.2018 11:04
Byli opozycjoniści ponad podziałami w obronie Adama Borowskiego
24.01.2026 11:46

Komentarzy: 0
Dawni działacze opozycji demokratycznej z czasów PRL wystąpili ze wspólnym listem w obronie Adama Borowskiego. Podkreślają, że nie łączy ich z nim wspólnota poglądów politycznych, lecz sprzeciw wobec skazania za publiczną wypowiedź oraz obrona wolności słowa. List trafił do ministra sprawiedliwości Waldemara Żurka z apelem o podjęcie działań w tej sprawie.
Czytaj więcej
Pierwsze ułaskawienie. Prezydent ujawnił, kogo może dotyczyć
21.01.2026 22:25

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki został zapytany w środę o kwestię ułaskawienia legendarnego działacza Solidarności Adama Borowskiego. – Jestem przygotowany do podjęcia decyzji w sprawie pana Adama Borowskiego w tym pierwszym pakiecie moich ułaskawień – poinformował.
Czytaj więcej
Solidarność wyraża oburzenie wobec kary bezwzględnego pozbawienia wolności dla Adama Borowskiego
21.01.2026 15:27
Komentarzy: 0
"Prezydium Komisji Krajowej NSZZ «Solidarność» z oburzeniem przyjęło informację o skazaniu na karę bezwzględnego pozbawienia wolności Adama Borowskiego, legendarnego działacza Solidarności, więźnia politycznego w czasach PRL i osoby, która przez lata narażała zdrowie i życie w walce z systemem komunistycznym" – czytamy w dzisiejszym stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
Adam Borowski: Wytrzymam wszystko
21.01.2026 13:24
Adam Borowski z wyrokiem bezwzględnego więzienia
20.01.2026 18:40

