To on mógł zniszczyć tablice upamiętniającą ks. Jankowskiego. Policja prowadzi poszukiwania

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Gdańsku mieszczącego się przy ul. Długa Grobla 4 prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie dotyczące znieważenia poprzez rozbicie, pamiątkowej tablicy umieszczonej na murze Stoczni Gdańskiej. Do prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringów. Na jednym z nich policjanci znaleźli i zabezpieczyli wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem.
Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje o jego miejscu pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji II tel.: 47 74-13-422 lub nr alarmowy 112.
27 czerwca tuż przed godziną 16 policjanci odebrali zgłoszenie od mieszkańca Gdańska o zniszczeniu w okresie pomiędzy 13 a 27 czerwca tego roku jednej z pamiątkowych tablic rejonie Pomnika Poległych Stoczniowców. Policjanci w tej sprawie prowadzą czynności w kierunku art. 261 kodeksu karnego, czyli znieważenia miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub osoby.
Funkcjonariusze po otrzymanym zgłoszeniu przeprowadzili oględziny, policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady, które przekazane zostały do analizy do laboratorium kryminalistycznego.
Kryminalni zabezpieczyli również zapisy z kamer monitoringów i na podstawie ich analizy ustalili, że do zniszczenia tablicy doszło 19 czerwca w godzinach nocnych. Policjanci na zapisach z kamer znaleźli również wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem.
Policjanci szukają mężczyzny w wieku około 30- 40 lat, który ma około 180 cm wzrostu, długie włosy, brodę i wąsy. Mężczyzna ubrany był w granatową koszulkę z napisem oraz w szorty koloru czarnego i trampki.
Z policjantami można skontaktować się również za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: [email protected]. Policjanci zapewniają anonimowość, a każda przekazana informacja zostanie przez nich sprawdzona.
Źródło: policja.pl

27 czerwca tuż przed godziną 16 policjanci odebrali zgłoszenie od mieszkańca Gdańska o zniszczeniu w okresie pomiędzy 13 a 27 czerwca tego roku jednej z pamiątkowych tablic rejonie Pomnika Poległych Stoczniowców. Policjanci w tej sprawie prowadzą czynności w kierunku art. 261 kodeksu karnego, czyli znieważenia miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub osoby.
Funkcjonariusze po otrzymanym zgłoszeniu przeprowadzili oględziny, policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady, które przekazane zostały do analizy do laboratorium kryminalistycznego.
Kryminalni zabezpieczyli również zapisy z kamer monitoringów i na podstawie ich analizy ustalili, że do zniszczenia tablicy doszło 19 czerwca w godzinach nocnych. Policjanci na zapisach z kamer znaleźli również wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem.
Policjanci szukają mężczyzny w wieku około 30- 40 lat, który ma około 180 cm wzrostu, długie włosy, brodę i wąsy. Mężczyzna ubrany był w granatową koszulkę z napisem oraz w szorty koloru czarnego i trampki.
Z policjantami można skontaktować się również za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: [email protected]. Policjanci zapewniają anonimowość, a każda przekazana informacja zostanie przez nich sprawdzona.
Źródło: policja.pl


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 08.07.2020 19:11
Komentarze
"Warunki pracy nie do wytrzymania!". Interwencja szefa handlowej Solidarności w namiocie Biedronki
27.06.2026 21:30

Komentarzy: 0
Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" przeprowadził dziś interwencję w namiocie jednego ze sklepów sieci Biedronka. Okazało się, że w środku panuje upał sięgający 40 stopni Celsjusza. Po interwencji policji pawilon zamknięto.
Czytaj więcej
Fala upałów w Polsce. Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach apeluje do pracodawców
27.06.2026 19:36
Piotr Duda: Ustawa o ochronie sygnalistów nie działa. Prawdziwe wsparcie dają tylko związki zawodowe
27.06.2026 12:06

Komentarzy: 0
- Widzimy, jak bardzo ten system i ta ustawa [o ochronie sygnalistów - przyp. BM] nie spełniają swojej funkcji. Ustawa o związkach zawodowych też nie jest idealna, ale dzięki dodatkowym środkom ochrony, a także wypracowanym przez Solidarność rozwiązaniom, udaje się skutecznie chronić działaczy związkowych, nawet w sytuacjach kryzysowych. (...) Sygnalista w takiej sytuacji zostaje całkiem sam - mówi nam Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
Związkowcy „S” Służby Więziennej wysyłają kartki do premiera Tuska
26.06.2026 15:09

Komentarzy: 0
Funkcjonariusze Służby Więziennej zorganizowani w ramach NSZZ „Solidarność” przeprowadzili akcje wysyłania kartek do premiera Donalda Tuska w związku z zapisami dotyczącymi świadczeń mieszkaniowych dla funkcjonariuszy.
Czytaj więcej
Oświatowa Solidarność na zakończenie roku szkolnego. Tak źle nie było od 1989 roku
26.06.2026 14:11

Komentarzy: 0
Oświatowa Solidarność zorganizowała w warszawskim CLV Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterek Powstania Warszawskiego konferencję prasową na przypadające dzisiaj zakończenie roku szkolnego. Związkowcy podkreślili, że sytuacja, w jakiej znajduje się polska szkoła jest najtrudniejsza od 1989 roku.
Czytaj więcej
