Premier Beata Szydło na Kongresie 590: budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach

"Przez ostatnie dwanaście miesięcy poczyniliśmy kroki, ażeby uwalniać kreatywność i energię Polaków" – przekonywała premier Beata Szydło. W czwartek przed południem w podrzeszowskiej Jasionce rozpoczął się Kongres 590. W otwarciu wydarzenia z udziałem 2000 przedstawicieli polskiego biznesu i życia publicznego wzięła udział premier.
 Premier Beata Szydło na Kongresie 590: budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach
/ fot. P. Tracz / KPRM
Budowa silnej innowacyjnej gospodarki w oparciu o polski potencjał
 
Największym bogactwem Podkarpacia są ludzie. To jest też największy kapitał naszej ojczyzny. Spotykamy się dzisiaj w regionie, który łączy symbolicznie nowoczesność i tradycję, to wartości, na których budujemy Polskę – podkreśliła premier Beata Szydło na czwartkowym otwarciu Kongresu 590. Jak mówiła szefowa rządu na kongresie spotykają się przedstawiciele polskich władz, samorządów oraz małych, średnich i dużych firm. W tym miejscu łączymy to, co najlepsze, to najlepsze to polskie – dodała.
Szefowa rządu zaznaczyła przy tym, że jej rząd chce rozmawiać o przyszłości i o tym, by polska gospodarka była kołem zamachowym prowadzącym do myślenia o ambitnych celach rozwojowych oraz szansą dla młodych ludzi.
 
Odpowiedzialny rozwój - priorytet rządu na kolejne miesiące
 
Premier przypomniała, że w środę minął pierwszy rok rządów PiS. To było dobre 12 miesięcy, kiedy ciężko pracując, zajęliśmy się sprawami zwykłych ludzi. Ten pierwszy czas był poświęcony przede wszystkim wzmacnianiu polskich rodzin, budowaniu godnego życia polskich rodzin, ich stabilizacji i bezpieczeństwa. Od dzisiaj przechodzimy do drugiego etapu, a ten drugi etap nazywa się odpowiedzialny rozwój - podkreśliła.
Szefowa rządu stwierdzała, że w Polsce nadszedł czas, kiedy elitami są zwykli obywatele. Każdego, kto ma wizję i marzenia, państwo będzie wspierało w ich realizacji.
Premier powiedziała też, że na kongresie chce rozmawiać m.in. o tym, co państwo może zrobić dla wszystkich przedsiębiorców, by mogli w Polsce jak najlepiej wykorzystać swój potencjał i energię, kreatywność. Poczyniliśmy kroki na rzecz uwolnienia polskie kreatywności – przekonywała. Jak dodała, od tego zależy nasza wspólna przyszłość i budowa naszego wspólnego marzenia, jakim jest Polska.
Promując ideę patriotyzmu gospodarczego premier i polskich produktów premier wyraziła nadzieję, że na Kongresie 590 znajdą się konkretne rozwiązania, a polski rząd przygotuje takie prawo, które będzie wspierać polską przedsiębiorczość i pozwoli się gospodarce rozwijać dynamicznie.
 
Nauka, biznes i polityka w służbie człowiekowi
 
Musimy myśleć o kolejnych pokoleniach, o tym, co jest naszym największym potencjałem, o edukacji, oświacie, bo to buduje filary naszego rozwoju – mówiła premier Beata Szydło. Jednocześnie zaznaczyła, że jej rząd stwarza dobry klimat do zacieśniania współpracy nauki i biznesu w Polsce, które są odpowiedzialne za rozwój innowacyjnej gospodarki.
Jak oceniła premier, podejmując wielkie wyzwania musimy myśleć o człowieku i wymiarze humanistycznym ekonomii, by przy ich realizacji nie umknęło to, co najważniejsze. Gospodarka ma służyć człowiekowi, budować potencjał narodu.
 
Kongres Innowatorów w Warszawie
 
Początek 2017 roku planowany jest w Warszawie kongres innowatorów z udziałem młodych ludzi z państw Grupy Wyszehradzkiej - zapowiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia Kongresu 590. Mamy w tej chwili przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej i na zakończenie kadencji tam będą rozmawiali właśnie ze sobą, będą porównywali swoje doświadczenie, będą budowali również pozycję Polski jako państwa innowacyjności - poinformowała premier.
 
„Konstytucja dla biznesu”
 
W piątek, drugiego dnia kongresu wicepremier Mateusz Morawiecki ma przedstawić „Konstytucję dla biznesu”, czyli pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm. Jak mówił wicepremier Morawiecki konstytucja dla biznesu ma (...) zmniejszyć obciążenia administracyjne, przyspieszyć procesy wydawania decyzji budowlanych, środowiskowych, żeby polscy przedsiębiorcy mogli rzeczywiście więcej inwestować.
 
Kongres 590. Międzynarodowe spotkanie przedsiębiorców
 
W czwartkowej otwarciu Kongresu 590. w Jasionce koło Rzeszowa obok premier Beaty Szydło wzięli również udział prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Głównym celem kongresu, który potrwa do piątku, ma być wymiana idei i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości.
Do Jasionki, oprócz najważniejszych przedstawicieli władz przyjechali również reprezentanci największych polskich i zagranicznych firm, m.in. PKO BP, PZU, PGNiG, Asseco, CD Projekt, Google, Inglot, Intel, Orange, Pratt & Whitney.
Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.
 
źródło: premier.gov.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
To wyrok dla europejskich producentów samochodów? Mocne wejście Chin z ostatniej chwili
To wyrok dla europejskich producentów samochodów? Mocne wejście Chin

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez otworzył w piątek symbolicznie pierwszą europejską fabrykę chińskich samochodów. Będą one produkowane w dawnym zakładzie Nissana w Barcelonie.

Jeden z liderów Polski 2050 ma wystartować w wyborach do Europarlamentu z ostatniej chwili
Jeden z liderów Polski 2050 ma wystartować w wyborach do Europarlamentu

Z dużym prawdopodobieństwem wystartuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego - przekazał szef klubu Polska2050-TD Mirosław Suchoń. Polityk ma kandydować z województwa śląskiego.

Nieoficjalnie: Zinedine Zidane wraca na ławkę trenerską z ostatniej chwili
Nieoficjalnie: Zinedine Zidane wraca na ławkę trenerską

Według katalońskiego dziennika "Mundo Deportivo" były trener Realu i Madryt i jedna z największych gwiazd piłki nożnej w historii Zinedine Zidane wkrótce wróci na ławkę trenerską. Według ich ustaleń ma on objąć niemiecki Bayern Monachium.

Nie żyje ceniony polski reżyser z ostatniej chwili
Nie żyje ceniony polski reżyser

Media obiegła informacja o śmierci cenionego polskiego reżysera i scenarzysty. Andrzej Szczygieł odszedł 17 kwietnia 2024 roku w wieku 88 lat.

Dramat w Neapolu. 30 osób zostało rannych z ostatniej chwili
Dramat w Neapolu. 30 osób zostało rannych

Około 30 osób odniosło w piątek obrażenia, gdy w porcie w Neapolu statek pasażerski uderzył o nabrzeże - podała agencja Ansa.

Wystawa Michała Wiertla Przebłysk w Centrum Sztuki Współczesnej Wiadomości
Wystawa Michała Wiertla "Przebłysk" w Centrum Sztuki Współczesnej

Wystawa Michała Wirtela jest czwartą ekspozycją z cyklu prezentacji młodych twórców {Project Room} 23/24, w ramach którego dostają szansę zrealizowania indywidualnej wystawy w jednej z najważniejszych instytucji sztuki współczesnej w Polsce. Wystawę można oglądać w CSW Zamek Ujazdowski do 19 maja.

Uczestnik programu Gogglebox przekazał radosną wiadomość z ostatniej chwili
Uczestnik programu "Gogglebox" przekazał radosną wiadomość

"Gogglebox. Przed telewizorem" to program cieszący się popularnością wśród polskich widzów. Jeden z uczestników show podzielił się właśnie radosną wiadomością.

Akcja służb w Paryżu: Mężczyzna groził, że się wysadzi w konsulacie Iranu z ostatniej chwili
Akcja służb w Paryżu: Mężczyzna groził, że się wysadzi w konsulacie Iranu

Zatrzymano mężczyznę, który groził, że się wysadzi w konsulacie Iranu w Paryżu –Według informacji podanych przez media, około godz. 11 widziano mężczyznę, który wszedł do irańskiego konsulatu około godz. 11 z czymś, co przypominało granat i kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Niedługo potem policja przekazała, że jest na miejscu zdarzenia, a ruch na linii metra nr 6, położonej koło konsulatu, został zawieszony. Zatrzymano mężczyznę grożącego wysadzeniem się w konsulacie Jak podkreśla stacja BFM, policja zatrzymała mężczyznę, który groził, że wysadzi się w irańskim konsulacie. Dodano, że zatrzymany nie miał przy sobie materiałów wybuchowych. informuje telewizja BFM. Zatrzymany nie miał przy sobie materiałów wybuchowych.

Wyciek niebezpiecznej substancji. Dwie osoby w szpitalu z ostatniej chwili
Wyciek niebezpiecznej substancji. Dwie osoby w szpitalu

W zakładzie piekarniczym w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do wycieku amoniaku. Dziesięć osób skarżyło się na złe samopoczucie, dwie z nich trafiły do szpitala. Na miejscu w pierwszej fazie akcji działało dziewięć zastępów straży pożarnej. Wyciek został szybko zatrzymany.

Współorganizator protestów na granicy z Ukrainą dla Tysol.pl: Nie zamierzamy się poddawać! z ostatniej chwili
Współorganizator protestów na granicy z Ukrainą dla Tysol.pl: Nie zamierzamy się poddawać!

– Tusk sprzedał polskie rolnictwo w imię dobrych relacji z Ursulą von der Leyen, to działanie w interesie Komisji Europejskiej, przeciwko polskim rolnikom – twierdzi Jan Błajda, współorganizator protestów na przejściu granicznym w Hrebennej.

REKLAMA

Premier Beata Szydło na Kongresie 590: budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach

"Przez ostatnie dwanaście miesięcy poczyniliśmy kroki, ażeby uwalniać kreatywność i energię Polaków" – przekonywała premier Beata Szydło. W czwartek przed południem w podrzeszowskiej Jasionce rozpoczął się Kongres 590. W otwarciu wydarzenia z udziałem 2000 przedstawicieli polskiego biznesu i życia publicznego wzięła udział premier.
 Premier Beata Szydło na Kongresie 590: budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach
/ fot. P. Tracz / KPRM
Budowa silnej innowacyjnej gospodarki w oparciu o polski potencjał
 
Największym bogactwem Podkarpacia są ludzie. To jest też największy kapitał naszej ojczyzny. Spotykamy się dzisiaj w regionie, który łączy symbolicznie nowoczesność i tradycję, to wartości, na których budujemy Polskę – podkreśliła premier Beata Szydło na czwartkowym otwarciu Kongresu 590. Jak mówiła szefowa rządu na kongresie spotykają się przedstawiciele polskich władz, samorządów oraz małych, średnich i dużych firm. W tym miejscu łączymy to, co najlepsze, to najlepsze to polskie – dodała.
Szefowa rządu zaznaczyła przy tym, że jej rząd chce rozmawiać o przyszłości i o tym, by polska gospodarka była kołem zamachowym prowadzącym do myślenia o ambitnych celach rozwojowych oraz szansą dla młodych ludzi.
 
Odpowiedzialny rozwój - priorytet rządu na kolejne miesiące
 
Premier przypomniała, że w środę minął pierwszy rok rządów PiS. To było dobre 12 miesięcy, kiedy ciężko pracując, zajęliśmy się sprawami zwykłych ludzi. Ten pierwszy czas był poświęcony przede wszystkim wzmacnianiu polskich rodzin, budowaniu godnego życia polskich rodzin, ich stabilizacji i bezpieczeństwa. Od dzisiaj przechodzimy do drugiego etapu, a ten drugi etap nazywa się odpowiedzialny rozwój - podkreśliła.
Szefowa rządu stwierdzała, że w Polsce nadszedł czas, kiedy elitami są zwykli obywatele. Każdego, kto ma wizję i marzenia, państwo będzie wspierało w ich realizacji.
Premier powiedziała też, że na kongresie chce rozmawiać m.in. o tym, co państwo może zrobić dla wszystkich przedsiębiorców, by mogli w Polsce jak najlepiej wykorzystać swój potencjał i energię, kreatywność. Poczyniliśmy kroki na rzecz uwolnienia polskie kreatywności – przekonywała. Jak dodała, od tego zależy nasza wspólna przyszłość i budowa naszego wspólnego marzenia, jakim jest Polska.
Promując ideę patriotyzmu gospodarczego premier i polskich produktów premier wyraziła nadzieję, że na Kongresie 590 znajdą się konkretne rozwiązania, a polski rząd przygotuje takie prawo, które będzie wspierać polską przedsiębiorczość i pozwoli się gospodarce rozwijać dynamicznie.
 
Nauka, biznes i polityka w służbie człowiekowi
 
Musimy myśleć o kolejnych pokoleniach, o tym, co jest naszym największym potencjałem, o edukacji, oświacie, bo to buduje filary naszego rozwoju – mówiła premier Beata Szydło. Jednocześnie zaznaczyła, że jej rząd stwarza dobry klimat do zacieśniania współpracy nauki i biznesu w Polsce, które są odpowiedzialne za rozwój innowacyjnej gospodarki.
Jak oceniła premier, podejmując wielkie wyzwania musimy myśleć o człowieku i wymiarze humanistycznym ekonomii, by przy ich realizacji nie umknęło to, co najważniejsze. Gospodarka ma służyć człowiekowi, budować potencjał narodu.
 
Kongres Innowatorów w Warszawie
 
Początek 2017 roku planowany jest w Warszawie kongres innowatorów z udziałem młodych ludzi z państw Grupy Wyszehradzkiej - zapowiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia Kongresu 590. Mamy w tej chwili przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej i na zakończenie kadencji tam będą rozmawiali właśnie ze sobą, będą porównywali swoje doświadczenie, będą budowali również pozycję Polski jako państwa innowacyjności - poinformowała premier.
 
„Konstytucja dla biznesu”
 
W piątek, drugiego dnia kongresu wicepremier Mateusz Morawiecki ma przedstawić „Konstytucję dla biznesu”, czyli pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm. Jak mówił wicepremier Morawiecki konstytucja dla biznesu ma (...) zmniejszyć obciążenia administracyjne, przyspieszyć procesy wydawania decyzji budowlanych, środowiskowych, żeby polscy przedsiębiorcy mogli rzeczywiście więcej inwestować.
 
Kongres 590. Międzynarodowe spotkanie przedsiębiorców
 
W czwartkowej otwarciu Kongresu 590. w Jasionce koło Rzeszowa obok premier Beaty Szydło wzięli również udział prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Głównym celem kongresu, który potrwa do piątku, ma być wymiana idei i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości.
Do Jasionki, oprócz najważniejszych przedstawicieli władz przyjechali również reprezentanci największych polskich i zagranicznych firm, m.in. PKO BP, PZU, PGNiG, Asseco, CD Projekt, Google, Inglot, Intel, Orange, Pratt & Whitney.
Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.
 
źródło: premier.gov.pl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe