Solidarność rusza z pomocą dla powodzian

NSZZ "Solidarność" rusza z pomocą dla poszkodowanych przez powódź na południu Polski. Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Krajowej zdecydowano się uruchomić skoordynowane działania w Regionach Związku w zakresie pomocy osobom, które straciły dach nad głową i dobytek życia w wyniku niszczycielskiego żywiołu.
Układanie worków z piaskiem Solidarność rusza z pomocą dla powodzian
Układanie worków z piaskiem / fot. Wojciech Obremski

Obecnie, w związku z powodzią, stanem klęski żywiołowej obejęto obszar powiatów: w województwie dolnośląskim – dzierżoniowskiego, kamiennogórskiego, karkonoskiego, kłodzkiego, lubańskiego, lwóweckiego, świdnickiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego oraz miasta na prawach powiatu Wałbrzych i Jelenią Górę; w województwie opolskim – powiaty brzeski, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski,
krapkowicki, nyski, opolski i prudnicki; a w województwie śląskim – powiaty bielski, cieszyński, pszczyński i raciborski oraz miasto na prawach powiatu Bielsko–Białą.

Ucierpieli członkowie Związku

Klęska żywiołowa dotknęła także członków NSZZ "Solidarność" m.in. z Regionów: Dolny Śląsk, Śląsk Opolski, Zielonogórskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Podbeskidzie

Solidarność postanowiła ruszyć z pomocą poszkodowanym. Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" przyjęto apel w sprawie pomocy powodzianom, w którym napisano:

"Powódź, która ogarnęła nasz kraj przyniosła już niewyobrażalną skalę zniszczeń. Z docierających do nas informacji wynika, że tysiące ludzi będą potrzebowały pomocy. Mamy w tej sprawie doświadczenie z takich zdarzeń, wiemy że nie wystarczy tylko instytucjonalna pomoc. Chcemy, tak jak zawsze w takiej sytuacji, okazać naszą solidarność z wszystkimi potrzebującymi, dlatego jako NSZZ „Solidarność” rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy dla Powodzian. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zwraca się do wszystkich struktur Związku o przekazywanie środków finansowych na pomoc poszkodowanym".

Jak można pomóc

Środki potrzebne na zabezpieczenie niezbędnym poszkodowanym rzeczy są zbierane na specjalne konta uruchomione przez regionalne struktury związku. Poniżej ich lista:

Wrocław

Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” zwraca się do wszystkich organizacji zakładowych i członków Związku o przekazywanie środków finansowych na konto Zarządu Regionu, koniecznie z dopiskiem „Pomoc Powodzianom”.

Więcej informacji na stronie Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność.

Opole

Zbiórka produktów żywnoąściowych i higienicznych jest prowadzona w siedzibie Regionu w godz. 8-14 i w siedzibach oddziałów w terenie po wcześniejszym uzgodnieniu z ich przewodniczącymi.

Więcej informacji znajduje się na stronie Zarządu Regionu Śląsk Opolski.

Radom

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska także prowadzi zbiórkę pomocy rzeczowej dla mieszkańców Kotliny Kłodzkiej, Głuchołazów i innych miejsc dotkniętych powodzią.

Zbierane są:

ARTYKUŁY SPOŻYWCZE: konserwy i artykuły spożywcze nadające się do spożycia bez obróbki termicznej, makarony, kasze, pieczywo (pakowane),przetwory w słoikach, butelkowaną wodę pitną.

ŚRODKI CZYSTOŚCI: płyny do czyszczenia i dezynfekcji, proszki do prania i szorowania, chemię domową, artykuły higieny osobistej, ręczniki papierowe itp.

Zbiórka jest prowadzona w siedzibie Zarządu Regionu przy ul. Traugutta 52 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.

Więcej informacji na stronie Zarządu Regionu Ziemia Radomska NSZZ "Solidarność".

Rzeszów

NSZZ „Solidarność” Region Rzeszowski organizuje zbiórkę finansową, aby pomóc poszkodowanym w odbudowie ich życia.

"Każda, nawet najdrobniejsza wpłata, może przyczynić się do poprawy sytuacji osób dotkniętych tą katastrofą. Wspólnie możemy pokazać, jak ważna jest solidarność i wsparcie w trudnych chwilach"

- przekazują związkowcy.

Więcej informacji: https://solidarnosc.rzeszow.org.pl/apel-do-mieszkancow-regionu-rzeszowskiego/

Białystok

Przedstawiciele Regionu Podlaskiego informują, że zebrane przez Region środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących, którzy niejednokrotnie straciły cały swój życiowy dorobek. "Pomoc będzie kierowana przy współpracy z Regionami NSZZ "Solidarność", na terenie których kataklizm spowodował wiele zniszczeń i strat" - przekazują związkowcy.

Więcej informacji: http://www.solidarnosc.org.pl/zr.podlaskiego/aktualnosci,1156,apel-o-pomoc-powodzianom

CZYTAJ TAKŻE: "Przestańcie atakować prawa pracowników". Podpisz apel ETF ws. zwolnień w PKP Cargo

Pomorze Zachodnie

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego poinformował o rozpoczęciu zbiórki środków, przeznaczonych na pomoc dla mieszkańców terenów dotkniętych powodzią.

By włączyć się w akcję pomocy powodzianom, Zarząd Regionu przekazał 15 tysięcy złotych ze swoich środków oraz organizuje zbiórkę na ich rzecz. Prosimy wszystkie organizacje związkowe o zaangażowanie się i przekazanie środków finansowych, które wspomogą potrzebujących.

Więcej informacji: Apel Zarządu Regionu Zachodniopomorskiej "S"

Łódź

Wobec bardzo ciężkiej sytuacji wielu rodzin Prezydium Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” uruchomiło specjalne subkonto, na które organizacje zakładowe NSZZ „Solidarność” oraz wszyscy zainteresowani pomocą osobom poszkodowanym mogą wpłacać środki finansowe.

Więcej informacji: Łódzka Solidarność pomaga powodzianom

Podbeskidzie

Do akcji ratunkowej dla poszkodowanych przez powódź włączył się również Region Podbeskidzie NSZZ "Solidarność". Związkowcy zbierają wodę i konserwy z długim terminem ważności, a także artykuły higieniczne: papier toaletowy, mokre chusteczki, mydło w kostce, szczoteczki do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon. 

Potrzebne będą również: zapałki, świeczki, baterie AA, środki przeciwbólowe, rękawice gumowe i rękawice ochronne, plastry z opatrunkiem, woda utleniona i octenisept, worki, łopaty i wszystko co przyda się poszkodowanym w walce ze zniszczeniami. Prowadzona jest również zbiórka pieniędzy.

Czytaj więcej: Region Podbeskidzie przyłącza się do akcji ratunkowej

Region Podlaski

Zbiórkę pieniędzy organizują również związkowcy z Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność". 

– Bądźmy solidarni w naszym działaniu, wszak niesienie pomocy bliźniemu jest jedną z podstawowych zasad działania NSZZ "Solidarność" – apelują.

Więcej informacji: Apel o pilną pomoc powodzianom

Region Mazowsze

Środki na pomoc powodzianom zbiera Region Mazowsze.

–Trwa dramatyczna walka! Każda złotówka przekazana na naszą zbiórkę to cegiełka w odbudowie zalanych regionów. To nie tylko pomoc materialna, ale także sygnał dla poszkodowanych, że nie są sami w obliczu tej tragedii. Twój gest solidarności może być iskierką nadziei dla kogoś, kto stracił wszystko – apelują.

Więcej informacji: Solidarni z Powodzianami! - prosimy o wpłaty

Region Jeleniogórski

Zbiórka pieniędzy na pomoc powodzianom trwa także w Regionie Jeleniogórskim.

Więcej informacji: Region Zielonogórski - zbiórka pieniędzy.

Region Śląsko-Dąbrowski

Wszyscy, którzy chcą zaangażować się w akcję pomocy organizowaną przez Śląsko-Dąbrowska Solidarność, proszeni są o przekazywanie datków na konto Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, z dopiskiem: „Pomoc dla powodzian”.

Więcej informacji: https://solidarnosckatowice.pl/solidarnosc-z-powodzianami

 


 

POLECANE
Skażona woda. Pilny komunikat dla Świętokrzyskiego Wiadomości
Skażona woda. Pilny komunikat dla Świętokrzyskiego

Sanepid potwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Zagajów, co oznacza całkowity zakaz jej spożywania. Mieszkańcy 20 miejscowości w gminie Michałów zostali ostrzeżeni alertem RCB i muszą korzystać z beczkowozów.

Dramatyczna interwencja w Sanoku. Policjanci użyli broni Wiadomości
Dramatyczna interwencja w Sanoku. Policjanci użyli broni

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w czwartek przed południem w jednym z bloków przy ulicy Sadowej w Sanoku. Służby zostały wezwane do mieszkania, w którym miał przebywać mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi wraz ze swoją matką. Jak się później okazało, interwencja zakończyła się śmiercią mężczyzny i odnalezieniem w lokalu ciała kobiety.

Zemsta Czarzastego na Razem za brak poparcia? Jeszcze nam tusz zabierz Włodku z ostatniej chwili
Zemsta Czarzastego na Razem za brak poparcia? "Jeszcze nam tusz zabierz Włodku"

Pierwsze informacje o planach Włodzimierza Czarzastego wywołały ostrą reakcję w kołach lewicowych. Według doniesień, nowy marszałek Sejmu chce ograniczyć dostęp kół poselskich do Konwentu Seniorów, co uderzyłoby przede wszystkim w Razem.

Atak na polskiego ambasadora w Petersburgu. Rosyjskie media ujawniły napastników Wiadomości
Atak na polskiego ambasadora w Petersburgu. Rosyjskie media ujawniły napastników

Rosyjski niezależny serwis „Agenctwo” ujawnił, że za niedzielnym atakiem na Krzysztofa Krajewskiego, ambasadora RP w Rosji, mieli stać młodzi działacze związani z organizacjami wspieranymi przez partię Jedna Rosja. Według źródeł opozycyjnych mediów napastnicy byli aktywni w środowiskach blisko związanych z Kremlem oraz brali udział w wydarzeniach o charakterze polityczno-propagandowym.

Baraże coraz bliżej. Ujawniono, z kim Polacy rozpoczną walkę o MŚ Wiadomości
Baraże coraz bliżej. Ujawniono, z kim Polacy rozpoczną walkę o MŚ

Polska podejmie Albanię w półfinale baraży o awans do piłkarskich mistrzostw świata 2026. W przypadku zwycięstwa biało-czerwoni zmierzą się w decydującym spotkaniu na wyjeździe z lepszym z pary Ukraina - Szwecja. Losowanie odbyło się w siedzibie FIFA w Zurychu.

Ukraińscy żołnierze krytykują szkolenia w Polsce. Polskie wojsko odpowiada na zarzuty z ostatniej chwili
Ukraińscy żołnierze krytykują szkolenia w Polsce. Polskie wojsko odpowiada na zarzuty

W oficjalnym komunikacie 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej - jak donosi Portal Obronny - odrzuciła zarzuty przytoczone w materiale BBC News Ukraine, podkreślając, że przedstawione tam opisy szkoleń nie pokrywają się z realnymi procedurami stosowanymi w ramach misji EUMAM UA

Smutna wiadomość z regionalnej telewizji. Nie żyje ceniona dziennikarka Wiadomości
Smutna wiadomość z regionalnej telewizji. Nie żyje ceniona dziennikarka

Nie żyje Anna Migalska, dziennikarka od lat związanej z Częstochową, a później z katowicką redakcją. Była jedną z tych osób, które potrafiły opowiedzieć o Śląsku, Jurze i lokalnych historiach w wyjątkowy sposób.

Komunikat dla mieszkańców Lublina. Będzie drożej Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców Lublina. Będzie drożej

W Lublinie zaczną obowiązywać wyższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Decyzję w tej sprawie podjęli miejscy radni, przyjmując uchwałę przygotowaną przez prezydenta miasta. Część pasażerów zapłaci jednak tyle samo — dotyczy to osób rozliczających podatki w Lublinie oraz turystów korzystających ze specjalnych pakietów.

Trzaskowski z najwyższą pensją. Radni KO przegłosowali podwyżkę z wyrównaniem od lipca pilne
Trzaskowski z najwyższą pensją. Radni KO przegłosowali podwyżkę z wyrównaniem od lipca

Podczas gdy radni zwracają uwagę na brak środków na podwyżki dla pracowników miejskich jednostek, Warszawa zdecydowała o przyznaniu Rafałowi Trzaskowskiemu najwyższego możliwego wynagrodzenia – łącznie ponad 23 tys. zł brutto miesięcznie.

Prokuratura zajęła majątek Zbigniewa Ziobry z ostatniej chwili
Prokuratura zajęła majątek Zbigniewa Ziobry

Prokuratura twierdzi, że wartość rzekomej szkody sięga 143 mln zł, dlatego – jak przypomina rzecznik PK – zastosowano zabezpieczenie majątkowe, które ma zagwarantować wykonanie przyszłego wyroku. Jednocześnie 22 grudnia sąd ma rozpoznać wniosek o aresztowanie Zbigniewa Ziobry.

REKLAMA

Solidarność rusza z pomocą dla powodzian

NSZZ "Solidarność" rusza z pomocą dla poszkodowanych przez powódź na południu Polski. Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Krajowej zdecydowano się uruchomić skoordynowane działania w Regionach Związku w zakresie pomocy osobom, które straciły dach nad głową i dobytek życia w wyniku niszczycielskiego żywiołu.
Układanie worków z piaskiem Solidarność rusza z pomocą dla powodzian
Układanie worków z piaskiem / fot. Wojciech Obremski

Obecnie, w związku z powodzią, stanem klęski żywiołowej obejęto obszar powiatów: w województwie dolnośląskim – dzierżoniowskiego, kamiennogórskiego, karkonoskiego, kłodzkiego, lubańskiego, lwóweckiego, świdnickiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego oraz miasta na prawach powiatu Wałbrzych i Jelenią Górę; w województwie opolskim – powiaty brzeski, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski,
krapkowicki, nyski, opolski i prudnicki; a w województwie śląskim – powiaty bielski, cieszyński, pszczyński i raciborski oraz miasto na prawach powiatu Bielsko–Białą.

Ucierpieli członkowie Związku

Klęska żywiołowa dotknęła także członków NSZZ "Solidarność" m.in. z Regionów: Dolny Śląsk, Śląsk Opolski, Zielonogórskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Podbeskidzie

Solidarność postanowiła ruszyć z pomocą poszkodowanym. Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" przyjęto apel w sprawie pomocy powodzianom, w którym napisano:

"Powódź, która ogarnęła nasz kraj przyniosła już niewyobrażalną skalę zniszczeń. Z docierających do nas informacji wynika, że tysiące ludzi będą potrzebowały pomocy. Mamy w tej sprawie doświadczenie z takich zdarzeń, wiemy że nie wystarczy tylko instytucjonalna pomoc. Chcemy, tak jak zawsze w takiej sytuacji, okazać naszą solidarność z wszystkimi potrzebującymi, dlatego jako NSZZ „Solidarność” rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy dla Powodzian. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zwraca się do wszystkich struktur Związku o przekazywanie środków finansowych na pomoc poszkodowanym".

Jak można pomóc

Środki potrzebne na zabezpieczenie niezbędnym poszkodowanym rzeczy są zbierane na specjalne konta uruchomione przez regionalne struktury związku. Poniżej ich lista:

Wrocław

Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” zwraca się do wszystkich organizacji zakładowych i członków Związku o przekazywanie środków finansowych na konto Zarządu Regionu, koniecznie z dopiskiem „Pomoc Powodzianom”.

Więcej informacji na stronie Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność.

Opole

Zbiórka produktów żywnoąściowych i higienicznych jest prowadzona w siedzibie Regionu w godz. 8-14 i w siedzibach oddziałów w terenie po wcześniejszym uzgodnieniu z ich przewodniczącymi.

Więcej informacji znajduje się na stronie Zarządu Regionu Śląsk Opolski.

Radom

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska także prowadzi zbiórkę pomocy rzeczowej dla mieszkańców Kotliny Kłodzkiej, Głuchołazów i innych miejsc dotkniętych powodzią.

Zbierane są:

ARTYKUŁY SPOŻYWCZE: konserwy i artykuły spożywcze nadające się do spożycia bez obróbki termicznej, makarony, kasze, pieczywo (pakowane),przetwory w słoikach, butelkowaną wodę pitną.

ŚRODKI CZYSTOŚCI: płyny do czyszczenia i dezynfekcji, proszki do prania i szorowania, chemię domową, artykuły higieny osobistej, ręczniki papierowe itp.

Zbiórka jest prowadzona w siedzibie Zarządu Regionu przy ul. Traugutta 52 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.

Więcej informacji na stronie Zarządu Regionu Ziemia Radomska NSZZ "Solidarność".

Rzeszów

NSZZ „Solidarność” Region Rzeszowski organizuje zbiórkę finansową, aby pomóc poszkodowanym w odbudowie ich życia.

"Każda, nawet najdrobniejsza wpłata, może przyczynić się do poprawy sytuacji osób dotkniętych tą katastrofą. Wspólnie możemy pokazać, jak ważna jest solidarność i wsparcie w trudnych chwilach"

- przekazują związkowcy.

Więcej informacji: https://solidarnosc.rzeszow.org.pl/apel-do-mieszkancow-regionu-rzeszowskiego/

Białystok

Przedstawiciele Regionu Podlaskiego informują, że zebrane przez Region środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących, którzy niejednokrotnie straciły cały swój życiowy dorobek. "Pomoc będzie kierowana przy współpracy z Regionami NSZZ "Solidarność", na terenie których kataklizm spowodował wiele zniszczeń i strat" - przekazują związkowcy.

Więcej informacji: http://www.solidarnosc.org.pl/zr.podlaskiego/aktualnosci,1156,apel-o-pomoc-powodzianom

CZYTAJ TAKŻE: "Przestańcie atakować prawa pracowników". Podpisz apel ETF ws. zwolnień w PKP Cargo

Pomorze Zachodnie

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego poinformował o rozpoczęciu zbiórki środków, przeznaczonych na pomoc dla mieszkańców terenów dotkniętych powodzią.

By włączyć się w akcję pomocy powodzianom, Zarząd Regionu przekazał 15 tysięcy złotych ze swoich środków oraz organizuje zbiórkę na ich rzecz. Prosimy wszystkie organizacje związkowe o zaangażowanie się i przekazanie środków finansowych, które wspomogą potrzebujących.

Więcej informacji: Apel Zarządu Regionu Zachodniopomorskiej "S"

Łódź

Wobec bardzo ciężkiej sytuacji wielu rodzin Prezydium Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” uruchomiło specjalne subkonto, na które organizacje zakładowe NSZZ „Solidarność” oraz wszyscy zainteresowani pomocą osobom poszkodowanym mogą wpłacać środki finansowe.

Więcej informacji: Łódzka Solidarność pomaga powodzianom

Podbeskidzie

Do akcji ratunkowej dla poszkodowanych przez powódź włączył się również Region Podbeskidzie NSZZ "Solidarność". Związkowcy zbierają wodę i konserwy z długim terminem ważności, a także artykuły higieniczne: papier toaletowy, mokre chusteczki, mydło w kostce, szczoteczki do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon. 

Potrzebne będą również: zapałki, świeczki, baterie AA, środki przeciwbólowe, rękawice gumowe i rękawice ochronne, plastry z opatrunkiem, woda utleniona i octenisept, worki, łopaty i wszystko co przyda się poszkodowanym w walce ze zniszczeniami. Prowadzona jest również zbiórka pieniędzy.

Czytaj więcej: Region Podbeskidzie przyłącza się do akcji ratunkowej

Region Podlaski

Zbiórkę pieniędzy organizują również związkowcy z Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność". 

– Bądźmy solidarni w naszym działaniu, wszak niesienie pomocy bliźniemu jest jedną z podstawowych zasad działania NSZZ "Solidarność" – apelują.

Więcej informacji: Apel o pilną pomoc powodzianom

Region Mazowsze

Środki na pomoc powodzianom zbiera Region Mazowsze.

–Trwa dramatyczna walka! Każda złotówka przekazana na naszą zbiórkę to cegiełka w odbudowie zalanych regionów. To nie tylko pomoc materialna, ale także sygnał dla poszkodowanych, że nie są sami w obliczu tej tragedii. Twój gest solidarności może być iskierką nadziei dla kogoś, kto stracił wszystko – apelują.

Więcej informacji: Solidarni z Powodzianami! - prosimy o wpłaty

Region Jeleniogórski

Zbiórka pieniędzy na pomoc powodzianom trwa także w Regionie Jeleniogórskim.

Więcej informacji: Region Zielonogórski - zbiórka pieniędzy.

Region Śląsko-Dąbrowski

Wszyscy, którzy chcą zaangażować się w akcję pomocy organizowaną przez Śląsko-Dąbrowska Solidarność, proszeni są o przekazywanie datków na konto Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, z dopiskiem: „Pomoc dla powodzian”.

Więcej informacji: https://solidarnosckatowice.pl/solidarnosc-z-powodzianami

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe