Szukaj
Konto

Kaczyński zapowiada połączenie partii. „Jest tylko pytanie kiedy”

30.08.2024 14:40
Konferencja Prawa i Sprawiedliwości
Źródło: PAP/Radek Pietruszka
Komentarzy: 0
„Jest tylko pytanie – kiedy, teraz we wrześniu, przy końcu września czy też nieco później, ale to jest w każdym razie w tej chwili brane pod uwagę bardzo poważnie” – zapowiedział Jarosław Kaczyński połączenie PiS i Suwerennej Polski.

W piątek na konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do kwestii odrzucenia przez PKW sprawozdania finansowego partii z wyborów parlamentarnych 2023 r. Przedstawił kilka scenariuszy, jak partia będzie próbowała wyjść z trudnej sytuacji. Jeden z nich opiera się na darowiznach od sympatyków partii i obowiązkowych wpłatach jej członków.

Kaczyński zapowiada połączenie partii

W związku z tym padło pytanie, czy politycy koalicjanta PiS, czyli Suwerennej Polski, będą objęci zapowiedzianym przez Kaczyńskiego obowiązkiem wpłat.

Jeżeli chodzi o Suwerenną Polskę, to my stanowimy jeden klub parlamentarny, i sądzę, że te zobowiązania będą dotyczyły także ich, i oni to przyjmą, tym bardziej że w planach jest także połączenie się partii

- zapowiedział szef Prawa i Sprawiedliwości.

Jak dodał, nie jest jeszcze określona data połączenia partii.

Jest tylko pytanie kiedy, teraz we wrześniu, przy końcu września czy też nieco później, ale to jest w każdym razie w tej chwili brane pod uwagę bardzo poważnie

- stwierdził Jarosław Kaczyński.

CZYTAJ TAKŻE:

Suwerenna Polska połączy się PiS

Suwerenna Polska to polska partia polityczna, która powstała 24 marca 2012 r. Została zarejestrowana 1 czerwca 2012 r. jako Solidarna Polska i pod tą nazwą działała do 3 maja 2023 (do 2018 r. pełna nazwa brzmiała "Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro"), 19 maja 2023 r. zarejestrowana pod obecną nazwą. Została utworzona przez byłych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach 2023 r. wprowadziła do Sejmu 18 posłów (jeden z nich Janusz Kowalski zrezygnował z członkostwa w SP i przeniósł się do PiS) i weszła w skład klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Na czele Suwerennej Polski stoi Zbigniew Ziobro, ale od grudnia 2023 r. ze względu na chorobę byłego szefa Ministerstwa Sprawiedliwości zastępuje go Patryk Jaki.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 30.08.2024 14:40
Źródło: X [Twitter]