Jest porozumienie w iławskim Animex Foods. Będą podwyżki i premia dla załogi

Koniec sporu zbiorowego
Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w iławskim Animex Foods, którą wspierał w rozmowach z pracodawcą sekretarz Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ "S" Wojciech Kowalski oraz prawnik Piotr Łuński, wynegocjowała podwyżki płac zasadniczych oraz wprowadzenie comiesięcznej premii absencyjnej.
Spór zbiorowy w fabryce przetwórstwa drobiu Animex Foods w Iławie rozpoczął się 23 stycznia, kiedy zakładowa Solidarność przedstawiła pracodawcy żądania płacowe.
Związkowcy argumentowali, że pracownicy iławskiego oddziału zarabiają mniej od swoich kolegów i koleżanek zatrudnionych w innych zakładach należących do firmy.
CZYTAJ WIĘCEJ: "Chcemy godnie zarabiać". Solidarność wszczęła spór zbiorowy w Animex Foods
ZOBACZ TAKŻE: PUP w Zawierciu. W ciągu dwóch miesięcy większość pracowników wstąpiła do Solidarności
Komentarze
37. dzień protestu głodowego w Solino. Solidarność: „Mamy obstawę na wiele tygodni”
„Mamy wreszcie niezależne, samorządne związki zawodowe!” Już dziś promocja książki o Regionie Gdańskim NSZZ „Solidarność”

Markos spod Słupska chce zwolnić 150 pracowników
Niebawem wyruszy 11. Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa
Bartłomiej Mickiewicz: Tu chodzi o Polskę. Zapraszamy na protest organizowany przez Solidarność 20 maja



