Rozpoczęły się negocjacje finansowe z przedstawicielami prezydenta Wrocławia

W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso.
Dobre praktyki
Skarbnik przedstawił sytuację finansową, określając ją jako trudną. Po przedstawieniu argumentów strony związkowej jednomyślnie sekretarz i skarbnik uznali, że podwyżki są potrzebne. W związku tym, że szczegóły niezbędne do ustalenia budżetu będą dopiero znane w październiku ustalono kolejny termin spotkania (25 października br.).
Od kilku lat we Wrocławiu została wypracowana dobra praktyka, która zakłada coroczne spotkania z przedstawicielami Miasta Wrocławia, a także prezydentem podczas, których negocjowane są podwyżki i przedstawiane problemy pracowników. Efektem prowadzonego od lat dialogu, polegającego na wzajemnym zrozumieniu, są zawarte porozumienia płacowe.
Komentarze
"Bez Czerwca 1976 nie byłoby Solidarności". W Płocku odbyły się uroczystości 50. rocznicy wydarzeń Czerwca 1976 roku

Zrobili to! Górnicy z ZG Sobieski wnieśli flagę Solidarności na Mont Blanc

"Takie akcje umacniają wiarę w ruch związkowy". W szczecińskim Agryfie podpisano porozumienie

Solidarność wystąpiła z wnioskiem o powołanie Zespołu ds. Bezpieczeństwa Żywnościowego przy Prezydencie RP

Polski gen wolności. Debata w historycznej Sali BHP nt. protestu w Radomiu w 1976 roku
