loading
Proszę czekać...

Blogi


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Jerzy Bukowski: Prezydent harcerz zagapił się - 2018-07-15
Druhu Prezydencie, proszę więcej nie robić takich błędów!
kafelka Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie? - 2018-07-15
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
kafelka Marcin Brixen: Siedzimy na schodach przeciwko rządom pięści - 2018-07-15
- Tu nie ma... nie... I tu też nie ma...\nTata Łukaszka szukał po całym mieszkaniu mamy Łukaszka. I jej nie było.
kafelka Jerzy Bukowski: Krakowska opozycja wystawiona do wiatru - 2018-07-14
Oburzeni działacze krakowskich oraz małopolskich struktur PO uważają zachowanie strony prezydenckiej za niepoważne i obiecują przedstawić swojego kandydata do prezydentury.
kafelka Jerzy Bukowski: Oleandry nadal niezdobyte - 2018-07-14
Teraz ruch należy do państwa, w imieniu którego działa komornik.
kafelka Adrian Wachowiak: Piątka Wachowiaka, czyli subiektywny przegląd informacji - 2018-07-14
Opisywać świat można na różne sposoby. Gdy robi się to z perspektywy dziennikarza zatrudnionego w redakcji siłą rzeczy prezentowany obraz będzie ograniczony określoną linią. W tym sensie niezależne dziennikarstwo to mit. Ale w czasach kiedy mainstreamowe media, włączając w to telewizje, umierają na żenadę, postęp technologiczny – internet, social media, YouTube – daje ludziom takim jak ja niespotykane dotąd możliwości. Oczywiście o tym jak te możliwości są wykorzystywane można napisać opasłe tomisko, ale że one obiektywnie istnieją wątpliwości nie ma. Sky is the limit, jak mawiają na Wyspach.
kafelka Marian Panic: Jeśli ktoś myśli, że w Niemczech istnieje choć jedna antyputinowska partia, jest w błędzie - 2018-07-13
Jeśli ktoś myśli, że w Niemczech istnieje chociaż jedna szczerze antyputinowska partia, to jest w głębokim błędzie. U nas przyjęło się za takową uważać CDU. No to posłuchajmy tego pana - Andreasa Lämmela, posła do Bundestagu, przewodniczącego parlamentarnej komisji do spraw gospodarki i energii (z ramienia frakcji CDU/CSU). Słowem, nie byle kto.
kafelka Zbigniew Kuźmiuk: Liczby z wykonania budżetu za 2017 rok są tak dobre, że cisza o nich w mediach - 2018-07-13
Ze sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2017, przyjętego w poprzednim tygodniu przez Sejm, wynika, że zrealizowano 350,5 mld zł dochodów tj. 107,7 proc. planu w tym zakresie, 375,9 mld zł tj. 97,7 proc. planowanych wydatków, co oznacza deficyt budżetowy w wysokości 25,4 mld zł, czyli zaledwie 42,7 proc. wartości planowanej w ustawie budżetowej (najniższy poziom wykonania deficytu budżetowego w ciągu kilkunastu ostatnich lat).
kafelka Jerzy Bukowski: Czy znieważono papieża Polaka tortem? - 2018-07-13
Komuś nie spodobało się, że jako „twarz wypieku” użyto wizerunku Jana Pawła II. Policja nie widzi jednak powodów by kogokolwiek karać.
kafelka Jerzy Bukowski: "Biała Gwiazda" zagra jednak na swoim stadionie - 2018-07-12
Na szczęście wszystko zmierza ku pomyślnemu dla obu stron rozwiązaniu.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.