loading
Proszę czekać...

Kultura


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Apostolis Anthimos [SBB] dla Tysol.pl: Zagraniczne wytwórnie muzyczne rządzą. Co tu zostało polskiego? - 2018-01-20
To co media oferują, ma coraz gorszy poziom - uważa w rozmowie z Tysol.pl multinstrumentalista, muzyk zespołu SBB Apostolis Anthimos.
kafelka O koronę małego królestwa [recenzja] - 2018-01-18
Z Nowym Rokiem telewizja publiczna zaprezentowała widzom pierwsze odcinki nowego serialu historycznego „Korona królów”. Telenowela wywołała na forach internetowych sporo komentarzy. Ze strony konkurencji pojawiły się uszczypliwości, zwykłym widzom serial raczej się podoba.
kafelka [VIDEO] Raper Pjus: "Nie moglibyśmy swobodnie rozmawiać, gdybym nie miał mojego sprzętu" - 2018-01-16
W dwunastym odcinku NIE O TO PYTAŁEM gościem Bartosza Boruciaka był Pjus. Raper opowiedział o swojej walce ze słabościami, które uniemożliwiły mu nagranie płyty. Pjus jednak wyszedł z tego problemu obronną ręką i wydał płytę "Słowotwóry", gdzie plejada polskich raperów i wokalistów nagrała i wykonała teksty napisane przez Pjusa.
kafelka Bożena Kasztelan o tomiku poezji Krzysztofa Żmijewskiego "Czasoprzestrzeń": Będzie zaskoczeniem - 2018-01-13
- Sądzę, że tomik poezji Krzysztofa Żmijewskiego będzie dla niektórych zaskoczeniem.\nZ sześciu zbiorów wypełnionych poezją, dotąd niepublikowanych, które autor powierzył mi wieki temu (najwcześniejsze pochodzą z 1968 roku), pozwalam sobie wybrać pewną część. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że samo wybieranie jest już pewnego rodzaju wartościowaniem, ale właśnie o to mi chodzi: chcę zaprezentować państwu poezje Żmijewskiego wybrane według mojego własnego, subiektywnego widzenia wartości
kafelka Trzeba znaleźć w sobie orła - 2018-01-01
„Postanowiliśmy, że nie będziemy mierzyć się ze świętością, ale z człowieczeństwem. I na człowieczeństwie ks. Jerzego chcieliśmy spektakl budować” – powiedział reżyser Jan Nowara. I powstała sztuka Popieuszko. W styczniu sztuka będzie grana w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Przedstawienie powstało z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.
kafelka Koncerty finałowe w ramach projektu autorskiego Roberta Grudnia - Teatr Brata Alberta - 2017-11-30
W dniach 3-10.12.2017 odbędzie się podsumowanie artystyczne Roku Św. Brata Alberta. Zapraszamy na Koncerty finałowe w ramach projektu autorskiego Roberta Grudnia - Teatr Brata Alberta. 
kafelka Liroy wraca do rapu - 2017-11-20
Kto mógłby przypuszczać, że PIotr Liroy-Marzec tak dobrze będzie sobie radził w łąwach poselskich. Jednak raper wraca do korzeni i znowu będzie nagrywał rapowe hity.
kafelka IAMDDB, czyli Diana De Brito w Warszawie - koncert intymny - 2017-11-17
Manchester od zawsze uchodził za miejsce przyciągające kreatywnych, oryginalnych muzyków. W latach 60. działali tutaj między innymi Bee Gees, dekadę później pojawiło się Joy Division, które na zawsze odmieniło oblicze rocka. Dziś jest IAMDDB, czyli Diana De Brito.
kafelka Grzegorz Gortat: "Mur" - 2017-11-16
Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa JanKa. "Mur" to antyutopia, próba współczesnego spojrzenia na wizje świata roztaczane przez klasyków tego gatunku, jak Orwell czy Zamiatin.
kafelka Już w najbliższą niedzielę premierowy koncert Małego TGD - 2017-11-10
W ramach konferencji Baza Centrum 2017 w najbliższą niedzielę 12 listopada o godzinie 14.00, w hali przy ul. Mińska 65 w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Małe TGD. Wstęp wolny.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.