loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Stany Zjednoczone wycofują się z traktatu rozbrojeniowego z Rosją podpisanego przez Reagana i Gorbaczowa? - 2018-10-21
Amerykański prezydent ogłosił wycofanie się Stanów Zjednoczonych z traktatu INF (Treaty on Intermediate-range Nuclear Forces) dotyczącego "całkowitej likwidacji arsenałów rakietowych pocisków balistycznych pośredniego (IRBM) oraz średniego zasięgu (MRBM) obu układających się stron, a także o zakazie jej produkcji, przechowywania i używania". Umowę tę podpisali w 1987 roku Michaił Gorbaczow i Ronald Reagan. Rosja od dawna podejrzewana jest o łamanie Traktatu.
kafelka Ruch Kontroli Wyborów. Telefony alarmowe. Pierwsze przypadki naruszeń prawa wyborczego - 2018-10-21
- W dniu 21 października od godziny 9.00 do godziny 23.00 (lub dłużej, jeżeli będzie taka konieczność- np. do północy) działać będą numery alarmowe. W razie potrzeby można, a nawet trzeba dzwonić. - czytamy na stronie Ruchu Kontroli Wyborów. Telefony alarmowe:\n\n787 52 27 24\n787 52 27 27\n787 52 27 30\n787 52 27 33\n787 52 27 39\n\nmail: sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl\n\nDo RKW są również zgłaszane pierwsze podejrzenia o naruszenie prawa wyborczego
kafelka Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wygraliśmy, wygrywamy, wygrywać będziemy! - 2018-10-21
– Przed nami wybory w Solidarności, największym związku zawodowym w Polsce. Czas wyborczy przede wszystkim rodzi pytania: co dalej, kto stanie na czele związku w kolejnej kadencji, a także, jakie cele i priorytety związek będzie realizował w najbliższej kadencji – pisze we wstępniaku #43 numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski redaktor naczelny.
kafelka [video] Warto. Internauta przygotował mocny spot dokumentujący potrzebę naszej #DebataONiemczech - 2018-10-21
Wielkimi krokami zbliża się nasza #DebataONiemczech, co wywołuje zainteresowanie naszych czytelników. Jeden z internautów przygotował specjalny spot dokumentujący potrzebę rozmowy na temat problemów naszego sąsiada
kafelka Washington Post: Europa Wschodnia próbuje zerwać z zależnością od Rosji... - 2018-10-21
Amerykańskie medium zwróciło uwagę na linię podziału, która dzieli nasz kontynent w kwestii zapewnienia sobie energetycznej suwerenności.
kafelka Magda Ogórek: "Panie sędzio Hermeliński [PKW]..." - 2018-10-21
Magdalena Ogórek zwróciła się do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej w pewną delikatną sprawą...
kafelka Prof. Wojciech Sadurski obraża dziennikarzy. Cezary Krysztopa odpowiada - 2018-10-21
Profesor nauk prawnych Wojciech Sadurski zaatakował w mediach społecznościowych dziennikarzy TVP. Odpowiedział mu redaktor naczelny portalu Tysol.pl.
kafelka Ambasador USA Georgette Mosbacher: Polska na krawędzi stawania się potęgą - 2018-10-21
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher podczas wywiadu przeprowadzonego w RMF24 podjęła wiele ważnych tematów związanych ze współpracą Polski i USA.
kafelka [video] Ewangelia na XXIX Niedzielę Zwykłą z komentarzem - 2018-10-21
"Kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich". Komentarz o. Konrada Małysa OSB.
kafelka Niebawem ogłoszenie referendum ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City - 2018-10-21
Sąd zdecydował o tym, że drugiego czytania ws. referendum dot. pozostawienia Pomnika Katyńskiego w Jersey City w radzie miasta, nie będzie. Kilka miesięcy temu, władze miasta z burmistrzem Fulopem na czele postanowiły o likwidacji pomnika. Przy czym burmistrz Fulop w niewybredny sposób obrażał Marszałka polskiego Senatu Stanisława Karczewskiego. Później strona polska osiągnęła z miejscowymi władzami kompromis, w ramach którego pomnik miał zostać przeniesiony w mniej prestiżowe miejsce. Nie zgodziła się na to miejscowa Polonia.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.