loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Policja zatrzymała pijaną matkę, której niemowlak wypadł z wózka - 2018-08-20
Nietrzeźwa 26-latka została zatrzymana przez zabrzańskich policjantów po tym, jak w trakcie jazdy autobusem jej 2-miesięczny syn wypadł z wózka. Dziecko zostało przewiezione na obserwację do szpitala. Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia niemowlaka grozi jej kara do 5 lat więzienia. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd.
kafelka Michał Ossowski, red. naczelny "TS": Wojna polsko-polska trwa - 2018-08-20
Wojna polsko-polska trwa w najlepsze. Nawet okres wakacyjny nie spowodował zawieszenia broni i choć wielu Polaków jest na urlopach, to za ich plecami, a często wręcz na ich oczach, rozgrywają się kolejne akty dramatu. Totalna opozycja rusza na totalną w jej mniemaniu władzę. Batalia, a w zasadzie kabaret walki o „wolne sądy”, demonstracje mające udowodnić, że Polacy jednak są zaniepokojeni reformą sądownictwa.
kafelka Robert Biedroń przeniósł obraz Jana Pawła II z gabinetu do kościoła. "To co "boskie", to w kościele" - 2018-08-20
Prezydent Słupska "pochwalił się" na Twitterze, że przeniósł obraz papieża Jana Pawła II z gabinetu prezydenckiego do kościoła. W jego opinii "to co „boskie”, ma być w kościele".
kafelka Washington Post o deportacji Kozłowskiej: "Polski rząd otwiera nowe tereny w atakach na demokrację" - 2018-08-20
Na łamach "Washington Post", a także portalu gulfnews.com ukazał się tekst na temat Ludmiły Kozłowskiej. Działaczka kierująca Fundacją Otwarty Dialog została objęta zakazem wjazdu na terytorium Polski i Unii Europejskiej. Zdaniem gazety jest to kolejny atak na demokrację rządów PiS.
kafelka [Tylko u nas] Beata Orbik dla Tysol.pl: "Przede wszystkim chcę być artystką" - 2018-08-20
Zdecydowaliśmy się na poszukiwanie wytwórni. Poczyniłam już konkretne ruchy w tej sprawie. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Jestem teraz w takim przełomowym okresie – mówi Beata Orbik, wokalistka, kompozytorka.
kafelka TVP ostro odpowiada "Newsweekowi" i zapowiada pozew. "Kolejna żałosna próba osłabienia pozycji" - 2018-08-20
"Publikacja tygodnika „Newsweek” jest kolejną, żałosną próbą osłabienia rosnącej pozycji nadawcy publicznego. Czas publikacji artykułu jest zbieżny ze zbliżającą się konferencją ramówkową i zapewne ma odwrócić uwagę od wydarzenia potwierdzającego odbudowę siły i prestiżu Telewizji Polskiej" - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na Centrum Informacji TVP.
kafelka Ks. Dariusz Kowalczyk: Chciałbym w stolicy łuk triumfalny Bitwy Warszawskiej. Jednak gdy wygra HGW bis... - 2018-08-20
Ks. prof. Dariusz Kowalczyk z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej z 1920 roku podzielił się w mediach społecznościowych swoimi przemyśleniami na temat ewentualnego upamiętnienia tego wydarzenia.
kafelka Ponad 200 biegaczy uczciło w Kołobrzegu rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych - 2018-08-20
Norbert Borzęcki wygrał XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Solidarności", który wczoraj odbył się w Kołobrzegu.
kafelka ks. Isakowicz-Zaleski: Niech ci prowokatorzy swoje koszulki powieszą na Gwieździe Dawida i Półksiężycu - 2018-08-20
Do sieci trafiły zdjęcia z ostatnich protestów przeciwko reformie sądownictwa. Widać na nich grupę protestujących, którzy porozwieszali koszulki z napisem "Konstytucja" na... krzyżach. Zdjęcia wywołały burzę w mediach społecznościowych. Wielu internautów zastanawia się, czy takie zachowanie nie powinno zostać zgłoszone jako obraza uczuć religijnych. Sprawę skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
kafelka K. Wyszkowski: To się nazywa germańska buta - szef MSZ Niemiec przybywa do Auschwitz pouczać Polaków - 2018-08-20
Szef MSZ Niemiec Heiko Maas odwiedzi dzisiaj niemiecki obóz w Auschwitz oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Choć polityk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" podkreślił, że chciałby uwidocznić odpowiedzialność historyczną Niemiec za zbrodnie z II Wojny Światowej, dodał, że "wartości europejskie takie jak wolność, praworządność i poszanowanie praw człowieka nie podlegają negocjacjom". Taka postawa spotkała się z ostrą krytyką Krzysztofa Wyszkowskiego. 
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.