loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka [video] Dzień Ziemi - jasne i ciemne strony, które uświadamiamy sobie dzisiejszego dnia - 2018-04-22
Krakowianie sadzą magnolie, Warszawa rozkwita różowym kwieciem, ludzie podziwiają dzieła przyrody i piękno naszej planety. Warto jednak zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia, szczególnie tego rodzaju, które jest od nas bezpośrednio zależne, czyli na segregację śmieci, ograniczenie ich produkcji oraz wrzucanie odpadów do puszek i koszy, nie na ziemię lub do wody...\nPowiększająca się liczba śmieci produkowanych i wyrzucanych w miejscach, które nie są do tego przeznaczone grozi coraz poważniej katastrofą ekologiczną.
kafelka Wiceprezes IPN o pomawianiu Polski o udział w Holokauście: Gra medialna, której skutki są bardzo poważne - 2018-04-22
Z książki zatytułowanej „Dalej jest noc” autorstwa Barbary Engelking i Jana Grabowskiego możemy wyczytać wiele kontrowersyjnych tez np.informacji, że na "trzech Żydów, którzy w czasie wojny uciekli Niemcom, dwóch zamordowali Polacy”. Padają dane o żydowskich ofiarach Polaków sięgających rzekomo 200 tys. Wiadomości tego typu chętnie kolportowane przez zachodnie media. Do informacji tych odniósł się Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN.
kafelka Petycja do premiera Morawieckiego o prawodawstwo stopujące cenzurę w social mediach - 2018-04-22
W związku z nasilającym się problemem ideologicznej cenzury na największych platformach mediów społecznościowych, Ordo Iuris utworzyło petycję mającą na celu zobligowanie władz do ukrócenia tego procederu.
kafelka Francja: Turyści ewakuowani po groźbach zamachu ze strony młodego mężczyzny - 2018-04-22
Mont Saint-Michel to najbardziej znana atrakcja turystyczna Normandii. Do miasteczka oraz słynnego klasztoru i sanktuarium św. Michała zbudowanych na wzniesieniu wyrastającym z wody, można się dostać suchą nogą tylko poprzez prawie dwukilometrową groblę. \n\nDziś w grupie turystów mających odwiedzić Mont Saint-Michel znalazł się młody mężczyzna, który zaczął wykrzykiwać groźby o zamiarze zabicia funkcjonariuszy policji.
kafelka Krystyna Pawłowicz: ALARM dla Polski! Ust. 447 to gwałt na prawie międzynarodowym - 2018-04-22
Jak pisaliśmy wczoraj, Polonia amerykańska alarmuje, że nastąpiło proceduralne przyspieszenie uchwalania ust. 447 w amerykańskim parlamencie. Na informację o losie ustawy zareagowała posłanka Krystyna Pawłowicz.
kafelka Adam Andruszkiewicz do śmiejących się z jego akcentu: Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się - 2018-04-22
Poseł WiS zareagował na powtarzające się kpiny z jego podlaskiego akcentu.
kafelka 36. rocznica powstania Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" - 2018-04-22
Tymczasowa Komisja Koordynacyjna NSZZ "Solidarność" była organem zarządzającym strukturami zdelegalizowanej podczas stanu wojennego "Solidarności". Została ona utworzona 22 kwietnia 1982 roku.
kafelka [video] Dominik Tarczyński: Żarty się skończyły. Dlatego Donald Tusk trzęsącymi się rączkami pisał tweeta - 2018-04-22
W programie "Woronicza 17" poseł PiS Dominik Tarczyński mówił na temat afer korupcyjnych, w które ma być zamieszany poseł i były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej - Stanisław Gawłowski.
kafelka Pierwsza Dama spotkała się z byłymi więźniarkami Ravensbruck w 73. rocznicę wyzwolenia obozu - 2018-04-22
Największą grupę wśród więźniarek obozu stanowiły Polki, było ich ok. 40 tys. Przeżyło 8 tys. Wśród ocalonych znalazły się np. Wanda Półtawska i Karolina Lanckorońska.
kafelka 110. rocznica urodzin i 78. rocznica śmierci Janiny Lewandowskiej, jedynej kobiety zamordowanej w Katyniu - 2018-04-22
22 kwietnia 1008 roku urodziła się w Charkowie Janina Lewandowska, radiotelegrafka i lotnik, podporucznik Wojska Polskiego i jedyna kobieta, która padła ofiarą zbrodni katyńskiej.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.