loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka "Misiek", którego ekstradycja miała być wstrz. ze względu "problemy z praworządnością" już w drodze do PL - 2018-10-18
"Misiek", lider chuliganów Wisły Kraków był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i usiłowanie zabójstwa. Pseudokibic wpadł w ręce służb we Włoszech. Jednak miejscowy sąd zmienił mężczyźnie areszt na dozór policyjny. O Pawle M.mówiło się więcej, gdy w trakcie rozegranego 20 października 1998 roku meczu Pucharu UEFA z Parmą rzucił z trybun nożem, trafiając w głowę Dino Baggio. Paweł M. miał zatrudnić uznanych prawników, a jednym z argumentów, który miał zmienić decyzji o areszcie, miały być "problemy z praworządnością w Polsce". W maju wysłano za liderem pseudokibiców w Krakowie wydano list gończy. Do zatrzymania "Miśka" doszło pod koniec września w miejscowości Cassino (niedaleko Rzymu), dzięki współpracy śledczych Centralnego Biura Śledczego z włoskimi karabinierami.
kafelka Rzecznik SLD o wpisie prof.Środy: To nie ma nic wspólnego z europejskością. Środa plująca na przyjezdnych - 2018-10-18
- Powiało optymizmem. Pan w dzielnicowym sklepie, powiedział, że nic mi nie sprzeda jeśli nie obiecam, że będę głosowała na Trzaskowskiego. Obiecałam. Tłumaczył swój pryncypializm tym, że zaroiło się od "obcych" ludzi, co to przyjechali do Warszawy wspierać farbowanego lisa z Opola. "A jaki mają język?! Słyszy pani te k.... latające w powietrzu? To "nowi Warszawiacy" - napisała prof. Środa co spotkało się z dość powszechną krytyką i zdziwieniem, że podająca się za otwartą i tolerancyjną feministka cieszy się z ksenofobii skierowaną wobec nowych mieszkańców Warszawy. Na ten wpis ostro odpowiedziała rzecznik SLD Anna Maria Żukowska
kafelka Obchody 34. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbyły sie we Włocławku - 2018-10-18
Uroczystość odbyła się 18 października 2018 o godz. 17.30 w Sanktuarium przy ulicy Płockiej we Włocławku. Udział w uroczystej Mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem J. Eksc. Ks. Bpa. Wiesława Alojzego Meringa wziął m.in. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.
kafelka Była Dziennikarka TVP żąda usunięcia swojego wizerunku ze spotu PiS - 2018-10-18
- Nie jestem i nigdy nie byłam członkiem żadnej partii politycznej. Nigdy publicznie nie deklarowałam poparcia dla żadnej partii politycznej czy jakiegokolwiek polityka. NIgdy nie wyrażałam żadnej zgody na wykorzystywanie mojego wizerunku w materiałach prasowych jakiegokolwiek ugrupowania - pisze na swoim profilu na Instagramie dziennikarka TVP Justyna Śliwowska-Mróz
kafelka Mateusz Kosiński: Słowa o "szarańczy" to efekt frustracji - 2018-10-18
– Wypowiedź o „szarańczy” i przeróbka plakatu nazistowskiego „pięknie” się złożyła w czasie. To dehumanizacja przeciwnika, nie jesteśmy Polakami o innych poglądach, głosującymi na innych polityków, piszącymi o innych problemach, jesteśmy szarańczą, którą należy wytępić. To efekt narastającej agresji politycznej i kwestią czasu jest jak trafi się jakiś nowy Cyba – w Telewizji Republika powiedział Mateusz Kosiński, zastępca naczelnego Tysol.pl.
kafelka Zwolennik aborcji sprawcą aktu wandalizmu? Ruszył proces - 2018-10-18
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia będzie rozstrzygał, czy pocięcie antyaborcyjnych banerów jest przestępstwem. Rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zniszczenie plakatów ze zdjęciami dzieci zabitych przed narodzeniem. Sytuacja miała miejsce przed warszawskim Szpitalem Wojewódzkim im. prof. W. Orłowskiego. Fundację PRO – prawo do życia będącą pokrzywdzonym w postępowaniu reprezentują prawnicy Instytutu Ordo Iuris.
kafelka Śmieci komunalne z Niemiec nielegalnie trafiały na polskie składowiska - 2018-10-18
CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie sprowadzali do Polski z terytorium Niemiec zmieszane odpady komunalne. Według śledczych mogli oni wwieźć do kraju niemal 4 tys. ton śmieci, a w związku z tym zarobić ponad 1,2 miliona złotych. Większość tych odpadów zamiast do miejsca docelowego, gdzie miały być poddane recyklingowi, trafiała na składowiska w woj. łódzkim i wielkopolskim. W sprawie występuje już 20 podejrzanych, a 12 osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
kafelka Georgette Mosbacher: Jestem zdeterminowana, by zrealizować program bezwizowy dla Polaków - 2018-10-18
Ambasador Usa była gościem Radia MF, gdzie mówiła m.in. o wizach.
kafelka To wpadka, czy celowe zagranie? TVN nazywa Morawieckiego "byłym premierem" - 2018-10-18
W jednym z ostatnich materiałów w TVN24, Mateusz Morawiecki podpisany został jako "były premier". Wpadkę stacji zauważyła jedna z internautek. Screen stał się bardzo popularny wśród użytkowników Twittera.
kafelka Adam Bielan: Pierwsza dama powinna otrzymywać normalną pensję - 2018-10-18
Trwają prace nad projektem wprowadzającym zmiany w statusie pierwszej damy. Chodzi o kwestię braku wynagrodzenia. Pierwsza dama bowiem, aby pełnić swoje obowiązki, musi rezygnować z aktywności zawodowej.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.