loading
Proszę czekać...
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nie byłoby 11 listopada bez 6 sierpnia
To hasło podpowiadam Prezydentowi RP w związku z rozpoczynającymi się właśnie obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
avatar
Marcin
Wątrobiński

Marcin Wątrobiński: Rekonstrukcja rządu. Problem "elektoratu centrowego"
Obijają mi się o uszy argumenty, że premier Mateusz Morawiecki ma otworzyć Zjednoczoną Prawicę, a dokładnie PiS na tzw. "elektorat centrowy". O podobny walczy też Jarosław Gowin. Wcześniej robił to Paweł Kukiz i Janusz Palikot. Nikomu się nie udało. I teraz pewnie też się nie uda. Ten elektorat - jakby go nie nazwać - czeka bowiem na prawdziwego, "polskiego" Rossa Perot'a.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Rybnik w cieniu skandalu
Zarząd Żużla w Rybniku organizuje spotkanie kibiców tego sportu z zawieszonym za zażywanie środka dopingującego, Grigorijem Łagutą, do czego sam Łaguta się przyznał.\nWszystko to w cieniu decyzji światowej federacji o wykluczeniu rosyjskich sportowców z udziału w najbliższej Olimpiadzie, po wykryciu afery dopingowej na niespotykaną skalę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Spod strzeleckiego "Parasola"
Nie byłoby 11 listopada 1918 roku bez 6 sierpnia 1914 roku.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: C+M+B vs. K+M+B
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Ruch Kontroli
Wyborów

Ruch Kontroli Wyborów: Niedostateczne zabezpieczenia wyborów w projekcie nowelizacji Kodeksu Wyborczego
RKW zwraca uwagę na poważne braki w projekcie ustawy - nowelizacji Kodeksu Wyborczego zagrażające bezpieczeństwu wyborów
avatar
Grzegorz
J. Kałuża

Grzegorz Kałuża: Czy Prezes przelicytował?
To gorzej niż zbrodnia - to błąd" powiedział Talleyrand na wieść o egzekucji księcia d'Enghien z rozkazu Napoleona (do czego sam się przyczynił). \nTakie pierwsze wrażenie odniosłem po dymisji premier Beaty Szydło. Wycofanie z tego stanowiska osoby tak popularnej wśród Polaków (56% zaufania), rzetelnie pracowitej i odnoszącej sukcesy, sprawia wrażenie odcinania się, wręcz zaprzeczania tym właśnie sukcesom.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Beata na białym koniu
Po tygodniach gadania o jakiejś „rekonstrukcji” okazało się, że pierwszą osobą w Radzie Ministrów do jak najszybszej wymiany jest szefowa tejże Rady Ministrów. Popularna, szanowana i niezwykle zasłużona w budowaniu szansy na „dobrą zmianę”. Zasłużona jak nikt inny. Nie ministrowie, których główną zasługa jest budzenie irytacji nawet we własnym elektoracie albo budzenie się od czasu do czasu podczas posiedzeń tylko kobieta zwana często „Żelazną Damą”.
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: A potem szpak drapał bociania, czy dobra to zmiana?
Jeśli droga jest długa i trudna, to warto czasem zamienić się miejscami.
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: Po co w podziemiu wysokie obcasy?
...będzie nam wszystko jedno...
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Sejm rozpoczął prace nad tzw. Konstytucją dla biznesu
W tym tygodniu odbyło się w Sejmie I czytanie kilku projektów ustaw składających się na tzw. Konstytucję dla biznesu w tym tej najbardziej istotnej znanej pod nazwą „Prawo przedsiębiorców”.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Kijowski, Kasprzak (Trójząb) i Kudłaty z KOD-
"Pucz 2018", plastelina, skala 1:6
Blogi
więcej
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Nie zgadzamy się na półśrodki
– Nawet w dobrej wierze można zrobić coś złego i tak jest tym razem. Strona rządowa w kwestii deputatów węglowych pominęła dialog społeczny, nie wysłuchała, co sami górnicy mają do powiedzenia – mówi Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność, w rozmowie z Izabelą Kozłowską. W Temacie Tygodnia 49 numeru „TS” również m.in. rozmowa z wiceministrem energii, Grzegorzem Tobiszowskim.

Przywracanie godności bohaterom
Od trzech miesięcy każda osoba, która ma status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, ma prawo do dodatku w wysokości 402,72 zł. Świadczenie jest przyznawane bezterminowo, bez względu na wysokość dochodów osoby uprawnionej. Barbara Michałowska
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 49/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.