loading
Proszę czekać...
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wzrost PKB w IV kw. 2017 roku wynoszący aż 5,1 proc., dobrym prognostykiem na rok 2018
Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w poprzednim tygodniu wstępne szacunki wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w IV kwartale 2017 roku, z których wynika, że wzrost ten wyniósł aż 5,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2016 roku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Jaruzelski i Kiszczak będą pozbawieni stopni wojskowych"
O takie wymierzenie sprawiedliwości historycznej zdrajcom polskiej racji stanu od dawna zabiegało Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Antysemickie skoki narciarskie
Hiobowscy zagryzając palce oglądali konkurs drużynowy skoków narciarskich. Zawody odbywały się pod dyktando Norwegów. O drugie i trzecie miejsce walczyły między sobą trzy drużyny. Niemcy, Polska oraz o dziwo Izrael.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: We Lwowie tylko po ukraińsku
Rozumiem zamiłowanie każdego kraju do ojczystego języka, ale jest to zdecydowana przesada.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Od czasu do czasu da się przebić z polskim głosem w niemieckich mediach
Do dziś nie pojmuję, dlaczego ta pani oklaskiwała wystąpienie ambasador Izraela w Muzeum Auschwitz? Ale może należy to potraktować jako jakiś wypadek przy pracy i puścić w niepamięć. ;) Tutaj - trzeba to przyznać - bardzo dzielnie i mądrze przedstawia polski punkt widzenia.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Morawiecki w Berlinie i w Monachium o przyszłości Europy. Zaproponował nową strategię
Premier Morawiecki przebywając w ostatni piątek i sobotę w Niemczech na zaproszenie kanclerz Angeli Merkel uczestniczył nie tylko w rozmowach międzyrządowych, ale także wygłosił wykład w Fundacji Koerbera w Berlinie i wziął udział w dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: przeznaczenie
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Marian
Panic

Apel Karczewskiego do Polonii o obronę imienia Polski niemieckie media naz. "wezwaniem do denuncjowania"
- "Denunziationsaufruf aus Warschau. Berlin setzt auf Vernunft der Polen in Deutschland" - Co oni mają z tym "denuncjowaniem"? Apel marszałka senatu do Polaków na świecie, aby angażować się na rzecz obrony dobrego imienia Polski, wszystkie niemieckie gazety nazywają "wezwaniem do denuncjowania". Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że to nie RFN przyłączyło NRD, tylko odwrotnie.
avatar
Adrian
Wachowiak

Tolerancjonizm to pałka politycznej poprawności, ale premier Morawiecki nie może się dać przestraszyć
Któż nie chce być tolerancyjny? Za sprawą terroru politycznej poprawności w dzisiejszym świecie określenie “jesteś nietolerancyjny” urosło do rangi jednej z najcięższych obelg. Każdy komu skutecznie uda się przypiąć łatkę osoby nietolerancyjnej nie ma czego szukać na światowych salonach, dzięki mediom musi się liczyć z ostracyzmem, kariera zawodowa zazwyczaj staje pod dużym znakiem zapytania, a bajońskie sumy na odszkodowania są codziennością.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nie ma idealnych narodów
Powyższa konstatacja jest tak oczywista, że aż banalna.
Blogi
więcej
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer


--> POBIERZ WYDANIE CYFROWE

ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.