loading
Proszę czekać...
avatar
Resortowy Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
21.10.2018
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.

pexels.com

Czy w obecnych czasach ma ona jeszcze sens ? W Polsce obowiązuje 24 godzinny zakaz agitacji politycznej na koniec kampanii. W mediach klasycznych jak radio, telewizja czy prasa ten zakaz można wyegzekwować, jednak już w mediach społecznościowych jest to właściwie niemożliwe. Tutaj zaczynam wątpić, ponieważ jeżeli tzw. ACTA2 wejdzie w życie, a wejdzie, tyle że jeszcze nie wiemy jak to będzie wyglądać, to sam fakt wprowadzenia różnego rodzaju filtrów w sieci, może doprowadzić do ograniczenia pewnej wolności twórczej. Przypomnę, że w 2015 roku określenia jak budyń, gitara czy żyrandol w czasie otwarcia lokalów wyborczych, miały swoja dokładną wymowę i nikt nie miał wątpliwości, o którego kandydata chodzi. Tyle tytułem pewnych wątpliwości…

Mimo wszystko cisza wyborcza ma pewną dużą zaletę, mianowicie jest nią przerwa. Przerwa od nieustającej agitacji politycznej, bo z taką w naszej młodej demokracji, mamy do czynienia. Ciągle od rana do wieczora, dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W tym czasie można najzwyczajniej troszkę odpocząć, tak po prostu. Wspomnianej przerwy zostało już tylko kilkanaście godzin dlatego korzystajmy z tego. Zapewne w sztabach wyborczych gorączkowo wszyscy przebierają już nogami, a przypomnę, że przed nami jeszcze druga tura.

10
Nasi partnerzy
(19 artykułów)
Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.