loading
Proszę czekać...
avatar
Marian Panic

Marian Panic: Wg. najnowszych badań 2/3 Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego od Putina
19.07.2018
Według najnowszych badań socjologicznych, dwie trzecie Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego, niż Putin. To oczywiście skutek propagandy ich mediów mainstreamowych plus tradycyjny niemiecki antyamerykanizm. Ciekaw jestem jak wypadłyby takie badania u nas? Szacuję, że pół na pół. W końcu ich media w naszym kraju również nie próżnują. 

Kremlin.ru - Wikimedia Commons/Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)

Niemal dwie trzecie Niemców widzą w osobie amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, większe zagrożenie dla pokoju światowego, niż ze strony rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. W badaniach przeprowadzonych przez Instytut Badania Opinii Publicznej »YouGov« na zlecenia Niemieckiej Agencji Prasowej (DPA), w porównaniu z Trumpem Putin wypada ponadto jako ten sympatyczniejszy, bardziej kompetentny i potężniejszy. Szczególnie duży jest dystans, gdy chodzi o kompetencje: tylko 5 procent wskazało na Trumpa, 56 procent na Putina, a reszta nie udzieliła żadnej odpowiedzi.
(...)

Również wśród polityków oceny wypadają podobnie.

Według YouGov, 64 procent [polityków] uważa, że Trump stanowi większe niebezpieczeństwo dla pokoju światowego, a tylko 16 procent wskazało na Putina. 36 procent uważa też Putina za sympatyczniejszego, a tylko 6 procent - Trumpa. Większość, bo aż 58 procent nie chciało udzielić żadnej odpowiedzi. Zaskakujące jest również to, że spośród obu mężów stanu Putin uważany jest za tego potężniejszego (43 do 25 procent), chociaż USA militarnie i gospodarczo jest o wiele silniejsza niż Rosja.

Wśród zwolenników partii reprezentowanych w Bundestagu w tych porównaniach obu szefów państw nie występują istotne różnice [w stosunku do wyżej przytoczonych]. Nawet wśród wyborców Unii [CDU/CSU] Putin uważany jest za tego sympatyczniejszego (31 do 7), kompetentniejszego (56 do 5) oraz potężniejszego (44 do 29), a Trump jako ten bardziej niebezpieczny (66 do 18).


- czytamy na welt.de.

Marian Panic

02
Nasi partnerzy
(188 artykułów)
Marian Panic: Wg. najnowszych badań 2/3 Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego od Putina
Marian Panic: Kolejny przedstawiciel naszej "elyty" na skargach w niemieckich mediach...
Marian Panic: W Niemczech wielu dostrzega problem z propagandą mediów nt. Polski. I cóż z tego?
Marian Panic: Sueddeutsche Zeitung: "Na Węgrzech i w Polsce likwidują demokrację"
Marian Panic: Czy w Niemczech przygotowują delegalizację jedynej partii opozycyjnej - AfD?
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.