loading
Proszę czekać...
avatar
Paweł Janowski

Paweł Janowski: Trzaskowski zbuduje 200
30.05.2018
Panie Rafale, pan się nie boi, pani Hania za panem stoi. Jednak dodajmy, że pan kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta miasta Warszawy, Rafał, jest bardzo niezależny od pani, obecnie plajtującej, Hanny Gronkiewicz-Waltz. A czego 200 zbuduje pan Rafał? Zaraz odpowiem.

screen YT
Na pożegnanie z urzędem pani Hanna postanowiła pomóc panu pupilowi swemu Rafałowi jako niezależnemu kandydatowi. Po 3 kadencjach dojenia warszawiaków i składania obietnic bez pokrycia postanowiła powalczyć o swego następcę. Jak tego dokonała? Przed laty, dawno, dawno temu, w czasach, o których nikt już nie pamięta, a zwłaszcza bundestelewizje i różne die gazetki, gdy Platforma obejmowała władzę w Warszawie, obiecano wybudowanie 7 mostów. Jedno wszyscy pamiętamy – hasło „Nie róbmy polityki, budujmy mosty dla pana starosty, dla kolegi i kumpli z ferajny”. Coś w tym guście było. I co stało się z obietnicą? Pani Hanna jako wykwalifikowany profesor prawa, który umie liczyć, dlatego liczy tylko na kasę, doliczyła się niedawno 6 nowych przepraw przez Wisłę. I dała te „przeprawy” w prezencie Rafałowi, który obiecał kolejnych x-mostów, choć ich nie lubi, bo przed nimi tworzą się korki. W miejsce „x” proszę wstawić dowolną cyfrę, to i tak nie ma znaczenia.

Okazało się więc, że pani Hania wybudowała: Most Marii Curie-Skłodowskiej. Zgoda, jest jeden. Wyremontowany po pożarze Most Łazienkowski. Brak zgody – to nie nowy most, tylko naprawiony. Potem dodała kładkę rowerową, linię tramwajową, bus-pas i drugą linia metra. Zgodnie z takim tokiem myślenia powinno się doliczyć jeszcze kilka „przepraw” – mianowicie, jak tramwaj jedzie, to w dwie strony, czyli 2 linie tramwajowe, jak samochody jeżdżą po moście, to co najmniej po 2 pasach w jedną stronę, czyli w sumie 4 mosty robią się z jednego. Bus-pas też jest w 2 kierunkach, czyli 2 kolejne mosty. Na ścieżce rowerowej zmieści się spokojnie po dwa rowery w każdą stronę, czyli kolejne cztery mosty. Ponadto kajakami, łódkami, na pontonach można policzyć śmiało 44 nowe „przeprawy”, a do tego ekskluzywne, bo w kameralnej atmosferze. Panie Rafale, pan się nie boi, Hania dzielnie za panem stoi.

Lekko licząc, Hanna Gronkiewicz-Walz zapewniła warszawiakom i wszystkim gościom 100 nowych „przepraw” przez Wisłę. Brawo, pani Hanno, brawo Platformo. Oby tak dalej. Teraz czas na tapirowanego Rafała, który zbuduje kolejnych 200 „przepraw”, mostów, kładek, katapult i wyrzutni przez Wisłę. Myślę, że na tym nie poprzestanie. Hasła, które już wypracował w pocie czoła i w pocie innych części ciała, krążą po Internecie i po zatłoczonej Warszawie, a są wśród nich perełki, m.in.: „Będzie ławka dla każdego Sławka”, „Materac dla Iwony, a kasa do skarbony”, „Wałęsa burmistrzem na Ochocie” – ma ochotę, ponieważ Wachowski puścił go z torbami.

I jeszcze rzutem na taśmę: „Zniżka na bilety dla wszystkich posłów”. To się ucieszyli warszawiacy, ale posłowie bardziej. Ale jak pan Rafał usłyszał, co powiedział, to się zdziwił. A jak się zdziwił, to wyjaśnił, że popełnił „czeski błąd”. Miał na myśli nie posłów, tylko warszawiaków. A jak usłyszał, jak wyjaśnił „czeski błąd”, to zdziwił się po raz kolejny. 

Panie Rafale, pan się nie boi, dobry polonista za panem stoi. Był prezydent „Błąd” Komorowski, może być kandydat „Błąd” Trzaskowski, przynajmniej będzie młodszy błąd. I śmieszniejszy błąd. Panie Rafale, ważne, że zbuduje pan 200 mostów albo kładek, albo innych przepraw. Weźmie pan przykład ze swej mentorki Hani i po sprawie. Pan się nie boi, pani Hania za panem stoi. I jej bezinteresowni koledzy i koleżanki od kamienic oczywiście też stoją za i czekają na.

Dr Paweł Janowski

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "TS" (22/2018) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
10
Nasi partnerzy
(75 artykułów)
Paweł Janowski: Trzaskowski zbuduje 200
Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
Paweł Janowski: Piaskownica Obywatelska
Paweł Janowski: Zakrwawione noże
Paweł Janowski: Balcerowicz i FOZZ
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.