loading
Proszę czekać...
avatar
Jerzy Bukowski

Jerzy Bukowski: Żałosny koniec Nowoczesnej
15.05.2018
Nie było po 1989 roku tak widowiskowego rozpadu mającej swoją reprezentację w parlamencie partii.

Wikimedia Commons/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland
          Nie było po 1989 roku tak widowiskowego rozpadu mającej swoją reprezentację w parlamencie partii, z jakim mamy do czynienia w przypadku Nowoczesnej.
        Jeszcze w 2016 roku miała ona ponad 20-procentowe poparcie sondażowe, a jej twórca i lider Ryszard Petru dumnie określał się jako lider całej opozycji dystansujący szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę.
        Ale to właśnie od jego romantycznej eskapady z partyjną koleżanką Joanną Schmidt podczas okupacji Sejmu rozpoczęła się totalna destrukcja ugrupowania, w którym wkrótce władzę przejęła kompletnie pozbawiona nie tylko charyzmy, ale także jakiejkolwiek wyrazistości Katarzyna Lubnauer otoczona przez równie politycznie beznadziejne Joannę Scheuring-Wielgus i Kamilę Gasiuk-Pihowicz.
       Ten damski tercet w szybkim tempie sprowadził Nowoczesną do parteru, czyli pod sondażowy próg wyborczy. Było też oczywiste, że panie pokłócą się przy pierwszej okazji i zdołują partię tak, że nie będzie czego zbierać.
      Teraz pozostaje tylko zastanawiać się, ilu jej byłych i obecnych członków zasili Platformę Obywatelską, a kto przystąpi do budowy nowego ugrupowania. Skoro opuścił ją już nawet sam Petru, należy spodziewać się różnych scenariuszy. Jedno jest jednak pewne: Nowoczesna przeszła do historii.
 
 
20
Nasi partnerzy
(511 artykułów)
Jerzy Bukowski: Żałosny koniec Nowoczesnej
Kraków bez transgenderu
Szafa prezesa Ochódzkiego w Nowej Hucie
Jerzy Bukowski: Zagłosujcie na płk. Herzoga!
Jerzy Bukowski: "Co jest lepsze: pasztet czy kiszony ogórek?"
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.