loading
Proszę czekać...
avatar
Jerzy Bukowski

Niepodległościowy autobus
14.05.2018
Tarnów rości sobie prawo do tytułu pierwszego miasta, które w 1918 roku wybiło się na niepodległość.
                Wiele miast podejmuje oryginalne inicjatywy dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłowość samorządowców i obywateli przybiera różnorakie formy, co bardzo mnie cieszy, ponieważ najcenniejsze są właśnie oddolne inicjatywy. Oto jedna z nich.
               Jak poinformowało Radio Kraków, do końca 2018 roku będzie jeździł ulicami Tarnowa specjalny autobus. Zakupiony dwa lata temu jeden z pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego marki Scania został pomalowany na biało i czerwono oraz specjalnie oklejony. Celem owego przedsięwzięcia jest przypomnienie, że to właśnie Tarnów rości sobie prawo do tytułu pierwszego miasta, które w 1918 roku wybiło się na niepodległość dystansując przyznający sobie to miano Kraków oraz zgłaszające podobne aspiracje Zakopane.
            - To jest taka ogromna forma reklamy i promocji miasta, radosna manifestacja tego, że byliśmy pierwsi niepodlegli. Projekt wykonała tarnowska firma, co też jest ważne - wyjaśniła w rozmowie z krakowską rozgłośnią Maria Zawada-Bilik z tarnowskiego magistratu. 
            Koszt realizacji tego projektu wyniósł zaledwie 2 tysiące złotych, a miasto będzie płacić kilkaset złotych miesięcznie tarnowskiemu MPK za użyczenie powierzchni reklamowych autobusu, w którego wnętrzu wkrótce pojawią się materiały edukacyjne nawiązujące do motywu „Tarnów - pierwsze niepodległe”. 
 
 
10
Nasi partnerzy
(329 artykułów)
Niepodległościowy autobus
Jerzy Bukowski: Szturm na papieski tort
Jerzy Bukowski: Zbiórka Harcerstwa Niepokornego
Jerzy Bukowski: Sztandarowy skandal
Jerzy Bukowski: Renowacja trumny Piłsudskiego
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.