loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wystawa i konferencja: Pacyfikacja kopalni „Wujek” w koszalińskich źródłach
Opublikowano dnia 07.12.2016 19:08
Zarząd Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże NSZZ „Solidarność” zaprasza na obchody 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W ramach obchodów otworzona zostanie wystawa i odbędzie się konferencja pod tytułem:
To już 35 lat… Pacyfikacja kopalni „Wujek” w koszalińskich źródłach i materiałach archiwalnych.

fot. materiały prasowe
Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia 2016 r. o godz. 10.00 w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie
przy ul. Władysława Andersa 34.

Program obchodów przewiduje m. in
Zwiedzanie wystaw:
- Od Skautingu do Solidarności Walczącej – wychowanie młodzieży do niepodległości (Archiwum Akt Nowych w Warszawie)
- 35 lat po pacyfikacji kopalni „Wujek”. Przegląd źródeł i materiałów w zasobie Archiwum Państwowego w Koszalinie i w koszalińskich archiwach prywatnych (Archiwum Państwowe w Koszalinie)
- Mjr Stanisław Ossowski. Cichociemny rodem z Kaszub

oraz wygłoszenie referatów:
- Przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego w województwie koszalińskim w 1981 r. (dr Rafał Marciniak, z-ca Dyrektora Gimnazjum nr 11 w Koszalinie)
- Pamięć o Janku Stawisińskim w mojej twórczości i słowie (dr Zygmunt Wujek, artysta-rzeźbiarz)
- Omówienie wystaw przygotowanych przez Archiwum Państwowe w Koszalinie (Robert Borucki, Archiwum Państwowe w Koszalinie)

Współorganizatorami wydarzenia są:
Prezydent Miasta Koszalina
Dyrektor Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie
Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie

Szczegółowy plan obchodów znajduje się: tutaj
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.