loading
Proszę czekać...
Piotr Gliński: Apeluję do organizatorów MN o włączenie się do marszu rządowego
Opublikowano dnia 08.11.2018 09:34
„Apeluję do organizatorów Marszu Niepodległości o włączenie się do marszu rządowego” – mówi w Radiu ZET wicepremier i minister kultury, Piotr Gliński. Według ministra HGW nie miała podstaw prawnych, by zakazać marszu.

źródło: Screen You Tube
Według Piotra Glińskiego decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz jest polityczna. „Jakaś kalkulacja polityczna za tym stoi” – mówi wicepremier. Na pytanie jaka to kalkulacja, Piotr Gliński odsyła: „Trzeba zapytać panią prezydent”.

„Znajdujemy się w Polsce w bardzo ostrym konflikcie politycznym. Wiemy z doświadczenia, że te marsze były wykorzystywane – zresztą przez ekipę Gronkiewicz-Waltz do różnych prowokacji”.

Źródło: Radio Zet
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.