loading
Proszę czekać...
Piotr Duda "S": Zakaz MN to złamanie Konstytucji. Może jej obrońcy zaprotestują?
Opublikowano dnia 07.11.2018 17:18
Hanna Gronkiwicz Waltz zakazała Marszu Niepodległości. W Marszu oficjalnie ma wziąć udział Solidarność. Sprawę dla Tysol.pl skomentował Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Piotr Duda

Marcin Żegliński Tygodnik Solidarność

Zakaz Hanny Gronkiewicz-Walz dla Marszu Niepodległości, który ma się odbyć 11 listopada to złamanie konstytucji. Nie ma zgody na prewencyjne ograniczanie prawa obywateli do zgromadzeń i mam nadzieję, ze wojewoda mazowiecki i sąd uchyli tę skandaliczną decyzję.

Nie wiem co zrobią organizatorzy, ale „Solidarność” zignorowałaby taki zakaz. Jeżeli organizatorzy podtrzymają decyzję o marszu, będziemy zachęcać aby nasi członkowie nie rezygnowali z przyjazdu do Warszawy.

Tak na marginesie należy oczekiwać, że ci z „Konstytucją” na koszulkach pojawią się teraz przed warszawskim ratuszem i będą protestować. Okaże się czy to obrońcy demokracji, czy tylko zwykłe antyrządowe bojówki.


- mówi Piotr Duda

cyk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.