loading
Proszę czekać...
"Mocna odpowiedź Tygodnika Solidarność". Media komentują banner "Dekomunizacja" na siedzibie TS
Opublikowano dnia 23.10.2018 20:12
Redakcja "Tygodnika Solidarność" postanowiła odpowiedzieć na napis "Konstytucja", jaki zawisł na siedzibie Sądu Najwyższego. Dlatego dzisiaj zaprezentowaliśmy kilkudziesięciometrowy banner z rysunkiem "Dekomunizacja" autorstwa Cezarego Krysztopy, który pojawił się na siedzibie naszej redakcji. Bezkompromisowa odpowiedź "TS" wywołała spore zainteresowanie mediów. 

screen telewizjarepublika.pl
CZYTAJ WIĘCEJ: Napis "Dekomunizacja" pojawił się na siedzibie "Tygodnika Solidarność"
 

W ostatnich miesiącach polityka wyszła na ulice. Na rzeźbach, posągach pojawiły się koszulki z napisem "Konstytucja", ułożonym w pewną grafikę, kojarzącą się z pewną grupą polityczną, jaką są Obywatele RP. Ostatnio baner z tym napisem pojawił się także, na będącym rzekomo apolitycznym Sądzie Najwyższym. Chcieliśmy odpowiedzieć na te działania i pokazać to, co o tym myślimy


mówił na konferencji prasowej pomysłodawca akcji i zastępca redaktora naczelnego portalu Tysol.pl, Mateusz Kosiński.
 

Wywieszenie tego baneru jest naszą formą protestu przeciwko upolitycznieniu sądów. Nie do zaakceptowania dla nas jest fakt, że na budynku gmachu sądu nastąpiła taka manifestacja poglądów politycznych. Mamy prawo oczekiwać, że pozostanie wolny od politycznych rozgrywek


- tłumaczył redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność" Michał Ossowski.

Akcja "TS" spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. Pisali o nas m.in portal DoRzeczy.pl, Telewizja Republika, Fronda.pl, press.pl, wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl, wpolityce.pl, tvp.info. Materiały wideo pojawiły się m.in. w TVP Info, Telewizji Republika i Telewizji Trwam. Posty na Twitterze i Facebooku o akcji były udostępniane przez tysiące użytkowników i uzyskały zasięg liczący w setkach tysięcy internautów. 

DoRzeczy.pl: 
TelewizjaRepublika.pl:


wPolityce.pl: 


TVP.info


Press.pl: WirtualneMedia.pl:Fronda.pl: Stefczyk.info:


Niezależna.pl: 


RadioMaryja.plBlogpublika.comO sprawie informowały również postacie życia publicznego: 

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.