loading
Proszę czekać...
Erdogan: Mord na Khashoggim został zaplanowany z wyprzedzeniem
Opublikowano dnia 23.10.2018 13:06
Podczas dzisiejszego przemówienia przed zgromadzeniem narodowym w Ankarze prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w dobitny sposób skomentował sprawę śmierci arabskiego dziennikarza.

domena publiczna - Wikimedia Commons
Turecki prezydent wskazał, że dziennikarz Washington Post został zamordowany w sposób zaplanowany i niezwykle brutalny.
„Wybielanie takiego bestialskiego morderstwa w sposób oczywisty zraniłoby sumienie całej ludzkości” – powiedział podczas posiedzenia Erdogan.

Nie zgodził się również z argumentami strony arabskiej mówiącej o tym, że był to wynik kłótni oraz nieporozumienia.
„Incydent nie był nagłym wydarzeniem lub rezultatem czegoś co wydarzyło się bezpośrednio na miejscu. Był to wynik zaplanowanej operacji.” – skomentował prezydent Turcji.

Przypomnijmy, że Arabia Saudyjska początkowo konsekwentnie zaprzeczała wszystkim oskarżeniom i dopiero w piątek przyznała, że 59 letni saudyjski dziennikarz zginął w wyniku kłótni, do której doszło na terenie konsulatu w Stambule. W niedzielnym programie na kanale Fox News saudyjski minister spraw zagranicznych stwierdził, że śmierć Khashoggiego była „wielkim błędem”. Przyznał również, że arabski król nie posiadał wcześniejszej wiedzy na temat tego wydarzenia.

Źródło: cnbc.com / theguardian.com
KP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.