loading
Proszę czekać...
Cezary Krysztopa w TVP Info: PKW ma dzisiaj podać wyniki, wyborów, to będzie galaktyczny sukces
Opublikowano dnia 23.10.2018 12:37
Gościem TVP Info był Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu tysol.pl Głównym tematem rozmowy były wyniki wyborów samorządowych oraz rozkładzie siły w sejmikach wojewódzkich.

TVP Info
Zdaniem publicysty każda opcja polityczna ogłasza zwycięstwo w wyborach samorządowych.

– Każda formacja ogłasza sukces wyborczy. Jednak jest to kolejny etap wojny pozycyjnej. Za wyjątkiem Rafała Trzaskowskiego i Hanny Zdanowskiej nikt nie odniósł miażdżącego sukcesu – powiedział rysownik.


Krysztopa uważa, że oficjalne wyniki mogą się nieznacznie różnić od sondażowych wyników.

– Wyniki mogą się jeszcze zmienić. PKW ma dzisiaj podać wyniki wyborów samorządowych, to jest galaktyczny sukces w przeciwieństwie do wyborów z 2014 roku – przypomniał satyryk.


Rysownik przypomniał w TVP Info, że PSL ma wyższy wynik niż podawały sondaże przedwyborcze.
 
– PSL osiągnęło lepszy wynik niż się wszyscy spodziewali więcej. Wieś – gdzie PSL ma najliczniejszy elektorat – jest bardzo przywiązana do tradycji i do własnego interesu. PIS za późno przypomniało sobie o wsi, dlatego PSL miał tam dobry wynik – ocenił Krysztopa.

Publicysta przypomniał widzom badań, które opisują preferencje wyborcze młodych ludzi, którzy głównie popierają prawicę. Zdaniem Krysztopy u młodzieży dokonała się rewolucja konserwatywna 

Redaktor zapowiedział debatę na temat praworządności w Niemczech, która odbędzie się 24 października o godzinie 19.00  w siedzibie Tygodnika Solidarność i Tysol.pl przy ul. Prostej 30 w Warszawie,

GT

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.