loading
Proszę czekać...
Marszałek Karczewski: Powinniśmy stworzyć przepisy, które uniemożliwiają start osobom skazanym
Opublikowano dnia 23.10.2018 11:43
Gościem porannej rozmowy RMF FM był marszałek Stanisław Karczewski. Polityk wypowiedział się na temat ponownie wybranej prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

rmf24.pl
Stanisław Karczewski podkreślił, że nowelizacja przepisów dotyczących ustawy o pracownikach samorządowych, a kodeksem wyborczym jest niezwykle potrzebna.
 
– Jest tutaj luka prawna. Jak patrzymy, panie redaktorze, patrzymy dzisiaj w prasie, wczoraj w telewizji pokazywano zwycięzców: tych, którzy mają bardzo duże kłopoty z prawem. Wydaje mi się, że tutaj powinniśmy jednak stworzyć jakieś przepisy - takie przepisy, które uniemożliwiają start osobom skazanym, czy mającym tak olbrzymie problemy z prawem

– powiedział Marszałek Karczewski.

Marszałek podkreślił, że nie chce teraz rozstrzygać problemów poszczególnych kandydatów.
 
– Panie redaktorze, co jest skandaliczne, co jest nieskandaliczne. Natomiast jeżeli ktoś ma poważny problemy z prawem, nie powinien startować - to jest moje zdanie. I tak powinno być
– dodał Marszałek Senatu.
 
Przypomnijmy, że Hanna Zdanowska, pełniąca funkcję prezydenta Łodzi od 8 lat, we wrześniu obecnego roku została prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy w dokumentach bankowych.
 
Podobna sytuacja może czekać również Pawła Adamowicza, jeżeli ten wygrałby wybory na prezydenta Gdańska w II turze. Oskarżony jest on bowiem o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.
 
Źródło: rmf24.pl
KP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.