loading
Proszę czekać...
Jacek Sasin: Mój pogląd na temat Zdanowskiej się nie zmienił
Opublikowano dnia 23.10.2018 08:34
Gościem Radia Zet był Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Beata Lubecka poruszyła kwestię dotyczącą zwycięstwa Hanny Zdanowskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Łodzi.

Youtube.com
Polityk przyznał, że czeka na decyzję wojewody w sprawie Zdanowskiej.

–  [Wojewoda] zrobi to, co będzie zgodne z prawem. Ja się nie wycofuję, bo stan prawny się nie zmienił. Mówił nawet o tym przewodniczący Hermeliński. Teraz jest po stronie wojewody. Stan prawny jest jasny. Poczekajmy na decyzję wojewody. Nie mam zamiaru podpowiadać wojewodzie co ma robić, to jest jego kompetencja. Mój pogląd się nie zmienił – powiedział Sasin.


Polityk PiS przypomniał, że Warszawa jest miastem o bardzo liberalnych poglądach. Sasin zaznaczył, że liczył na II turę w Warszawie.

– Myślę, że Warszawa rzeczywiście jest miastem bardzo liberalnym w swoich poglądach. Zresztą, nie różni się tym od innych stolic europejskich, które są bardziej lewicowe i bardziej liberalne od całości społeczeństw. Liczyliśmy na II turę, to jest jasne. Szkoda, że do niej nie doszło, bo to starcie bezpośrednie dwóch kandydatów mogłoby być bardzo ciekawe. Bardzo potężna mobilizacja elektoratu wspierającego PO w Warszawie. Patryk Jaki bardzo w tej kampanii pracował. Lepszej tej kampanii już nie można było zrobić – oświadczył Sasin w Radiu Zet.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.