loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Działoszyn: Burmistrzem mogła zostać wyłącznie jedna kandydatka. Jednak mieszkańcy mieli inne zdanie
Opublikowano dnia 22.10.2018 18:10
Wybory w Działoszynie mogły zaskoczyć wszystkich. O fotel burmistrza w mieście w woj. łódzkim walczyła tylko jedna osoba. Natomiast wyborcy stwierdzili, że nie chcą powierzać tej funkcji Marioli Paśnik z PiS.

Wikimedia Commons/Uznanie autorstwa 3.0 Unported (CC BY 3.0)
Początkowo w wyborach wystartowało dwóch kandydatów: dotychczasowy burmistrz miasta Rafał Drab oraz Mariola Paśnik z PiS.

Drab ogłosił, że także należy do PiS, jednak Państwowa Komisja Wyborcza uznała, że kłamie i skreśliła go z list.

Doszło do sytuacji, gdzie mieszkańcy mogli głosować tylko za, lub przeciwko kandydatce PiS.

Według wyników z siedmiu komisji obwodowych (na osiem),  Jedyna startująca otrzymała 70 proc. głosów „przeciw”.

Teraz burmistrza wybierze teraz Rada Miasta Działoszyn.
W Radzie zasiadają  sprzymierzeńcy Rafała Draba, najprawdopodobniej to właśnie on przez następne pięć lat znów będzie rządził miastem.

Draba z  PiS został wykluczony z lipcu tego roku. Uważa, że decyzja ta nie ma mocy, gdyż nie została mu skutecznie doręczona.

Źródło: wprost.pl

GT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.