loading
Proszę czekać...
Wybory samorządowe #Szczecin. Poseł PO Sławomir Nitras nie wszedł do II tury. Zdecydowało 0,14%
Opublikowano dnia 22.10.2018 14:00
Podano nieoficjalne wyniki wyborów na prezydenta Szczecina. W II turze powalczy urzędujący Piotr Krzystek (Bezpartyjni) oraz Bartłomiej Sochański z Prawa i Sprawiedliwości.

screen YT
Początkowe sondaże wskazywały na to, że z urzędującym Piotrem Krzystkiem zmierzy się Sławomir Nitras, poseł Platformy Obywatelskiej. Sondaż exit poll dawał mu kilkuprocentową przewagę nad kandydatem PiS Bartłomiejem Sochańskim. Po zliczeniu głosów okazało się, że to kandydat Zjednoczonej Prawicy będzie konkurentem Piotra Krzystka. 

Nitrasowi do udziału w II turze zabrakło jedynie... 282 głosów. Jest to 0,14%. 

Nieoficjalne wyniki wyborów podane przez Radio Szczecin:

Piotr Krzystek - 47,25% - 73 063 głosów 
Bartłomiej Sochański - 21,95% - 34 005 głosów 
Sławomir Nitras - 21,81% - 33 723 głosów 
Dawid Krystek - 3,77% 
Piotr Czypicki - 3,10% 
Jakub Kozieł - 2,06%

źródło: gs24.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.