loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Siostra Mateusza Morawieckiego nie przekonała wyborców
Opublikowano dnia 22.10.2018 13:30
W Obornikach Śląskich jednym z kandydatów na burmistrza była Anna Morawiecka, siostra premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk nie przekonała jednak mieszkańców swojego miasta.

facebook.com/MorawieckaAnna/


Według nieoficjalnych wyników głosowania burmistrzem Obornik Śląskich pozostanie Arkadiusz Poprawa, który był popierany przez Koalicję Obywatelską. Miał on zdobyć ponad 69 proc głosów, na Annę Morawiecką głos oddało 30,7 proc. uprawnionych do głosowania. Koalicja Obywatelska prawdopodobnie zdobędzie również 12 mandatów w 15 osobowej radzie gminy.

Siostra Mateusza Morawieckiego, chociaż związana z Prawem i Sprawiedliwością, startowała z własnego komitetu.


– Arkadiusz Poprawa Panie burmistrzu, gratuluję wygranych wyborów. Mam nadzieję, że zwycięstwo pozwoli Panu dalej skutecznie pracować na rzecz rozwoju naszej gminy. Gratuluję również wszystkim, którzy weszli do Rady . Jestem przekonana, że bez względu na wynik wyborów, wygrały Oborniki Śląskie. Wszystkiego dobrego na Facebooku skomentowała wyniki siostra urzędującego premiera.  
 

Źródło: gazetawroclawska.pl
kos

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.