loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi od 9 lat przebywa w celi śmierci za "obrazę proroka"
Opublikowano dnia 21.10.2018 16:09
Eisham Masih, córka Asii Bibi, prosi o modlitwę za matkę.

YT, print screen
Pracując w polu chrześcijanka Asia Bibi napiła się wody ze studni. W wyniku tego muzułmanie uznali studnię za nieczystą i jedyną możliwością jej oczyszczenia stanowiło, według nich, przejście Asii na islam. Ta jednak odmówiła, twierdząc, że Chrystus oddał za nią życie, a Mahomet nic dla niej nie zrobił. W wyniku tej wypowiedzi została pobita i zamknięta. Od tamtej pory, a było to w roku 2009, kobieta nie wyszła z więzienia, w którym przebywa mimo bardzo silnych nacisków opinii publicznej z całego świata, w tym także najwyższych kręgów kościelnych i politycznych.

Zamknięcie w więzieniu w nieludzkich warunkach, bez ubikacji, umywalki, okna, w celi o szerokości rozpiętych ramion, samotność, udręczenie oczekiwaniem na wykonanie kary śmierci za bluźnierstwo trwały przez pięć lat. To historia życia jednego z najgłośniejszych świadków wiary ostatnich lat. W 2015 roku Sąd Najwyższy dokonał kasaty wyroku i od tamtej pory dokonuje rewizji procesu. Asia Bibi nadal przebywa jednak w celi.

Rodzina oskarżonej kobiety prosi o modlitwę.

Bez mojej mamy czuję się niekompletna. To bardzo trudne - nie mieć mamy. Dlatego proszę wszystkich: módlcie się za nas, żeby moja mam mogła do nas wrócić

- mówi młoda Eisham, jedna z piątki dzieci Asii i jej męża.
 

Dziękujemy Bogu, Chrystusowi za to, że utrzymuje nas przy życiu. W naszej sytuacji niemożliwym było przeżyć, tylko łaska Boża utrzymuje nas przy życiu

- powiedział Ashiq Masih, mąż uwięzionej.
 

„Ktokolwiek słowem, ustnie lub pisemnie, bądź przez działanie lub jakiekolwiek aluzje czy insynuacje, bezpośrednio bądź nie, sprofanuje święte imię Proroka Mahometa, będzie skazany na karę śmierci lub dożywotnie więzienie”

— głosi Art. 295 C Pakistańskiego Kodeksu Karnego.

Asia Bibi nigdy nie wyparła się wiary z Chrystusa.

Aleksandra Jakubiak

źródło: YT/ HazteOir.org/ROME REPORTS 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.