loading
Proszę czekać...
Janusz Wojciechowski: Z rowerzystami i pieszymi ma problem tylko kierowca nerwus i histeryk
Opublikowano dnia 20.10.2018 13:36
Europoseł Janusz Wojciechowski odniósł się do sprawy bezpieczeństwa na drodze, w kontekście interakcji między kierowcami a innymi przemieszczającymi się po ulicach miast.

YT, print screen


W Tvn24 - 84-letni rowerzysta jedzie drogą dla rowerów przejeżdża jeden pas jezdni, wjeżdża na drugi i wali w niego auto, rowerzysta wylatuje w powietrze, chyba kaskader, bo ponoć nic mu się nie stało. I słyszę - rowerzysta dostał od policji pouczenie. Za zbyt agresywną jazdę?

- napisał europoseł.

 


Stawiam tezę, że kierowca spokojny i rozsądny nie ma żadnego problemu z rowerzystami ani z pieszymi. Zauważy, przepuści, pojedzie dalej. Ma z nimi problem tylko kierowca nerwus i histeryk. Takiemu wszystko przeszkadza, a w rzeczywistości sam ze sobą ma problem

- uznał.

 

adg

źródło: TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.