loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Polka ocaliła Niemkę przed gwałtem imigranta
Opublikowano dnia 20.10.2018 12:08
21-letnia Polka Karolina Smaga wracała z koleżanką Lindą Cariglią z imprezy, gdy usłyszały z podliskich krzaków dziwne odgłosy. Po chwili namysłu dziewczęta podjęły kroki, których nie powstydziłby się żaden heros.

pexels.com
We wczesnych godzinach rannych 14 października dwie młode kobiety wracały do domu z klubu. Przechodziły przez park zmierzając w stronę stacji kolejowej, kiedy dotarły do nich dziwne dźwięki. W pierwszej chwili myślały, że w krzakach spotkała się jakaś para. Kiedy jednak nabrały podejrzeń, że może chodzić o akt przemocy, natychmiast zareagowały.
 


Siedział na niej okrakiem, miał rozpięte spodnie. Zapytałam tę dziewczynę, czy wszystko w porządku. Wtedy spojrzała na mnie i powiedziała: „Pomóżcie mi, proszę”. Wiedziałam już, że to próba gwałtu

- opowiada Karolina Smaga. Kobieta wspomina, że kiedy oprawca nie reagował na jej krzyki rzuciła się na niego i zepchnęła go z dziewczyny.

Linda relacjonuje, że Karolina najpierw wepchnęła zszokowaną ofiarę w jej ramiona, a kiedy chwilę później Polka próbowała porozmawiać z policją przez telefon, przestępca uderzył ją i podjął ucieczkę. Karolina ruszyła za nim w pogoń. Oprawca, który okazał się być marokańskim imigrantem, skaleczył dziewczynę nożem i zbiegł. Jednak dzięki szybkiej interwencji i zeznaniom młodych dziewcząt, Marokańczyk został ujęty przez miejscową policję.

Na temat waleczności i wspaniałej postawy naszej rodaczki piszą niemieckie media.


adg

źródło: wprost.pl


 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.