loading
Proszę czekać...
Cenckiewicz: III RP świadomie zignorowała odpowiedzialność Jaruzelskiego i Kiszczaka za śmierć ks Jerzego
Opublikowano dnia 19.10.2018 10:49
Sławomir Cenckiewicz opublikował fragment listu Róży Pietruszki, żony płk. Adama Pietruszki do Wojciecha Jaruzelskiego z 5 października 1986r. "III RP świadomie zignorowała wątek odpowiedzialności Jaruzelskiego a przede wszystkim Kiszczaka (w tym rolę "naganiacza" Urbana) za śmierć bł. ks. Jerzego!" - komentuje treść listu prof. Sławomir Cenckiewicz.

screen YT

Rosnąca aktywność ks J. Popiełuszki, presja gen. Ciastonia spowodowały postanie koniecznych operacji i planu, który zakładał wniesienie ulotek i broni do mieszkania ks. Popiełuszki i pozostawienie tam rzeczy mogących spowodować aresztowanie księdza.

"Koncepcję działań wobec Popiełuszki" zaakceptował minister Ciastoń i zatwierdził minister Kiszczak, tylko przesunął ją w czasie na dogodniejszy jego zdaniem termin. Dowodem, że została koncepcja zrealizowana był artykuł prasowy ministra Urbana (...), w którym opisywał czegoż to w tym mieszkaniu nie znaleziono. 

(...)

Po klimacie narad u gen. Płata, rozmów, poleceń gen. Ciastonia zorientował się Piotrowski, że wobec ks. Popiełuszki może zdecydowanie działać. Piotrowski wykorzystując okazję wyjazdów do Gdańska samodzielnie podjął inicjatywę.


Tu nasuwa się uwaga, jeśli plan wymaga akceptacji ministra Kiszczaka, to można sądzić, iż to on jest tą "górą" i od niego wychodziły polecenia. Dlaczego tak istotne sprawy nie znalazły się na wokandzie rządu? 


- czytamy w opublikowanym liście.
 

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
ks. Marek
Radomski

O wartości czystości przedmałżeńskiej
Kiedy mam okazję porozmawiać z młodymi ludźmi, pytam ich o muzykę jakiej słuchają i czy oglądają teledyski swoich ulubionych wykonawców. Zachęcam przy tym swoich młodych rozmówców, by z rodzicami siedli przed telewizorem z funkcją smart, i za pomocą np YouTube pooglądali muzykę młodości ich rodziców, i zwrócili uwagę na proporcje golizny dawniej i dziś. A potem, by wspólnie zastanowili się, co komu z nich te proporcje dały/dają. To tak tytułem zagajenia. Natomiast poniższy tekst niech będzie dla wszystkich Czytelników okazją do chwili refleksji nad tak ważną w etosie chrześcijańskim, czystością przedmałżeńska. Myślę, że nie będzie przesadą, iż jest ona bardzo solidną gwarancją czystości już we wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej.
avatar
Pitu Pitu
Rafał Otoka-Frąckiewicz

[Pitu Pitu na środę] Rafał Otoka-Frąckiewicz: Państwo z dykty, odsłona 2018
Dogasają ruiny Warszawy po ostatnim Marszu Niepodległości. Ćwierć miliona nazistów przeszło przez centrum naszej stolicy niszcząc wszystko dookoła, przy absolutnej obojętności policji i wojska. Prezydent Polski, bez grama zażenowania założył swastykę na ramię i osobiści stanął na czele tłumu palącego żydowskie sklepiki i muzułmańskie jadłodajnie. Tak było.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Grillowanie Rosji – start.
Wczoraj, na giełdzie w Londynie cena baryłki ropy marki Brent w kontraktach na styczeń spadła do poziomu poniżej 65 dolarów, a dokładnie do 64,87. Patrząc na to z punktu widzenia maksymalnej ceny, którą ropa notowała w październiku mamy do czynienia z korektą przekraczającą już 20 dolarów. Zdaniem specjalistów niewiele wskazuje na to, aby trend ten był krótkotrwały. Decyduje o tym przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze ostatni raport OPEC wskazuje, że światowy popyt w roku przyszłym może być mniejszy niźli jeszcze niedawno sądzono, po drugie w Stanach Zjednoczonych wydobycie, szczególnie w basenie Permian rośnie znacznie szybciej a na dodatek problemy logistyczne (brak rurociągów i konieczność przewożenia ropy cysternami) mają się ku końcowi. I wreszcie, po trzecie, spadek dostaw z Iranu został dość łatwo uzupełniony wzrostem wydobycia w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach i w Rosji. Zresztą amerykańskie Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg wyjątków (m.in. dla Indii i Chin) w reżimie sankcyjnym, wobec czego ich skutki dla rynku ropy są mniej dolegliwe niźli się spodziewano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.