[Tylko u nas] M. Jakubiak: Repolonizacja mediów to kolejna wojna europejska. Niemcy łatwo nie odpuszczą
![[Tylko u nas] M. Jakubiak: Repolonizacja mediów to kolejna wojna europejska. Niemcy łatwo nie odpuszczą](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/d378161f-fa50-4060-a337-41343689d501/24940.jpg?p=article_hero_mobile)
- Nie po to się inwestuje w media w obcym państwie, żeby ich nie wykorzystywać. To byłaby zbytnia rozrzutność i nikt by w to nie wchodził. Niemcy sobie z tego zdają sprawę, a w Polsce jest to lekceważone. Mówimy o bardzo poważnym problemie jakim jest repolonizacja mediów. Pawlak akurat tutaj bardzo dobrze mówił. Polska musi odzyskać wpływ na poglądy polskie w Polsce - mówi Jakubowi Pacanowi kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Kukiz'15, Marek Jakubiak.
Tysol.pl: "Niemcy sobie kupili - przez inwestycję w Axel Springer - "Fakt", "Newsweek", Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w "Fakcie" niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej" - powiedział nagrany Waldemar Pawlak z Michałem Sołowowem. Jak Pan to skomentuje?
Marek Jakubiak: Premier Pawlak obnażył ten niewidoczny front o nasze poglądy. Media kreują w tej chwili nasze postawy wszelkie możliwe, z gospodarczymi włącznie. Niemcy sobie z tego zdają sprawę, a w Polsce jest to lekceważone. Mówimy o bardzo poważnym problemie jakim jest repolonizacja mediów. Polska musi odzyskać wpływ na poglądy polskie w Polsce.
Wpływ niemieckich koncernów mimo zmiany władzy niewiele się zmienił.
Fakt. Od czasu, gdy Pawlak wypowiadał te słowa nic się nie zmieniło. Wymienione przez niego media dalej kreują swoją narrację i nic się w tej sprawie nie zmienia, a TVN wszedł w ręce amerykańskie. Tak więc dzisiaj większość mediów opiniotwórczych w Polsce jest w rękach niepolskich, tylko zachodnich i naprawdę trzeba być naiwnym, żeby sądzić, że Zachód ma jakiś interes w tym, by dbać o interesy polskie, a nie swoje.
Ale lwia część naszych elit opiniotwórczych postrzega UE jako klub altruistów, który wszystkim robi dobrze, w którym nie ma egoizmów narodowych i nie widzą zagrożenia w fakcie, że dominują u nas media niepolskie.
To nawet nie jest kwestia egoizmów, to jest kwestia interesów. Nie po to się inwestuje w media w obcym państwie, żeby ich nie wykorzystywać. To byłaby zbytnia rozrzutność i nikt by w to nie wchodził. Dlatego Pawlak akurat tutaj bardzo dobrze mówił. Powinni się polscy przedsiębiorcy zebrać i zbudować jakiś polskie medium.
Brytyjska publicystka Katie Hopkins z portalu "The Rebel.media" nazwała sytuację na polskim rynku medialnym "totalnym szaleństwem", gdzie 80 proc. rynku prasowego w naszym kraju należy do niemieckich korporacji.
Nie ma powodu, żeby wzorem poprzednich rządzących trywializować problem. Problem jest bardzo poważny, media mają bardzo istotny wpływ na nasz zapracowany elektorat, bo polski elektorat jest ciężko pracujący i ma mało czasu na głębsze analizy. Natomiast tyle czasu, co ma dla siebie, poświęca bardziej na słuchanie i oglądanie rzeczy lżejszych. Dlatego czas na repolonizację mediów i to będzie kolejna wojna europejska, ponieważ Europa to Niemcy, media to Niemcy i tak łatwo nie dadzą sobie wydrzeć tak łatwo swoich przyczółków w Polsce. Powinny powstawać portale, w których Polacy mogliby inwestować w swoje środki.
Marek Jakubiak: Premier Pawlak obnażył ten niewidoczny front o nasze poglądy. Media kreują w tej chwili nasze postawy wszelkie możliwe, z gospodarczymi włącznie. Niemcy sobie z tego zdają sprawę, a w Polsce jest to lekceważone. Mówimy o bardzo poważnym problemie jakim jest repolonizacja mediów. Polska musi odzyskać wpływ na poglądy polskie w Polsce.
Wpływ niemieckich koncernów mimo zmiany władzy niewiele się zmienił.
Fakt. Od czasu, gdy Pawlak wypowiadał te słowa nic się nie zmieniło. Wymienione przez niego media dalej kreują swoją narrację i nic się w tej sprawie nie zmienia, a TVN wszedł w ręce amerykańskie. Tak więc dzisiaj większość mediów opiniotwórczych w Polsce jest w rękach niepolskich, tylko zachodnich i naprawdę trzeba być naiwnym, żeby sądzić, że Zachód ma jakiś interes w tym, by dbać o interesy polskie, a nie swoje.
Ale lwia część naszych elit opiniotwórczych postrzega UE jako klub altruistów, który wszystkim robi dobrze, w którym nie ma egoizmów narodowych i nie widzą zagrożenia w fakcie, że dominują u nas media niepolskie.
To nawet nie jest kwestia egoizmów, to jest kwestia interesów. Nie po to się inwestuje w media w obcym państwie, żeby ich nie wykorzystywać. To byłaby zbytnia rozrzutność i nikt by w to nie wchodził. Dlatego Pawlak akurat tutaj bardzo dobrze mówił. Powinni się polscy przedsiębiorcy zebrać i zbudować jakiś polskie medium.
Brytyjska publicystka Katie Hopkins z portalu "The Rebel.media" nazwała sytuację na polskim rynku medialnym "totalnym szaleństwem", gdzie 80 proc. rynku prasowego w naszym kraju należy do niemieckich korporacji.
Nie ma powodu, żeby wzorem poprzednich rządzących trywializować problem. Problem jest bardzo poważny, media mają bardzo istotny wpływ na nasz zapracowany elektorat, bo polski elektorat jest ciężko pracujący i ma mało czasu na głębsze analizy. Natomiast tyle czasu, co ma dla siebie, poświęca bardziej na słuchanie i oglądanie rzeczy lżejszych. Dlatego czas na repolonizację mediów i to będzie kolejna wojna europejska, ponieważ Europa to Niemcy, media to Niemcy i tak łatwo nie dadzą sobie wydrzeć tak łatwo swoich przyczółków w Polsce. Powinny powstawać portale, w których Polacy mogliby inwestować w swoje środki.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 17.10.2018 18:12
Komentarze
Marek Jakubiak: Musimy wyrwać Polskę z rąk Donalda Tuska
08.04.2025 23:55

Komentarzy: 0
– Musimy wyrwać Polskę z rąk Donalda Tuska – powiedział w rozmowie w Telewizjią Republika kandydat na prezydenta Marek Jakubiak. Zaznaczył także, że w nadchodzących wyborach prezydenckich "kandydat drugiej strony może liczyć na całą prawicę".
Czytaj więcej
"Jest niewdzięcznikiem". Marek Jakubiak ostro o prezydencie Ukrainy
06.03.2025 14:03

Komentarzy: 0
Kandydat na Prezydenta RP podczas rozmowy w programie "Debata Gozdyry" na antenie Polsat News skrytykował prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Zarzucił mu brak okazywania wdzięczności krajom, które udzielały wsparcia w wojnie z Rosją.
Czytaj więcej
Marek Jakubiak: Trzeba wrócić do węgla
29.12.2024 21:17

Komentarzy: 0
– Moim zdaniem powinniśmy wrócić do węgla i nie patrzeć na to, co wyczynia w tej sprawie Ursula von der Leyen – powiedział w Radiu Wnet poseł Marek Jakubiak. W dalszej części rozmowy wyraził opinię, że Zielony Ład zostanie powstrzymany.
Czytaj więcej
Były premier w żałobie. Smutne doniesienia obiegły sieć
27.11.2024 18:05

Komentarzy: 0
Waldemar Pawlak, były premier Polski i wieloletni lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, podzielił się bolesną informacją o śmierci swojej mamy, Marianny Pawlak. Smutną wiadomość przekazał w środę, 27 listopada, za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Czytaj więcej
Znany polityk: "W nadchodzących wyborach prezydenckich widzę siebie w roli Trumpa"
09.11.2024 10:37
