loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Sławomir Cenckiewicz: "Szarańcza się broni! Kilka dni minęło i znów Wolny Sąd za Cenckiewiczem"
Opublikowano dnia 17.10.2018 10:12
Piotr Niemczyk oskarżył Sławomira Cenckiewicza i Piotra Woyciechowskiego "zniesławienie za pomocą środków masowego komunikowania"; kością niezgody stała się wypowiedź z programu "Minęła 20". Okazało się jednak, że sąd nie mógł rozpoznać sprawy z powodu popełnienia przez oskarżyciela błędów formalnych - pozew złożono do niewłaściwego sądu. "Szarańcza się broni i z drzewa nie da się tak łatwo zrzucić" - komentuje Cenckiewicz. 

screen YT

"Sąd postanawia uznać się niewłaściwym miejscowo do rozpoznania sprawy i sprawę przekazać według właściwości miejscowej do rozpoznania Sądowi Rejonowemu dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie (...) 

Do Sądu wpłynęło pismo oskarżonego Sławomira Cenckiewicza, w którym podniósł on, że studio programu telewizyjnego, gdzie przeprowadzony został program, podczas którego dojść miało do popełnienia czynu zabronionego, mieści się w Warszawie przy pl. Powstańców Warszawy 7. Oskarżony wniósł o przekazanie sprawy według właściwości do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie.

Sąd zważył co następuje: Wniosek oskarżonego zasługiwał na uwzględnienie


- czytamy w opublikowanym postanowieniu sądu.
 

Samozwańczy spec od tajnych służb Piotr Niemczyk i jego pełnomocnik popełnili błąd formalny kierując pozew do niewłaściwego sądu! Szarańcza się broni i z drzewa nie da się tak łatwo zrzucić! Walczymy dalej!


- skomentował Sławomir Cenckiewicz.
 
raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.